Evdeki Negatif Enerji Nasıl Giderilir?

Evdeki Negatif Enerji Nasıl Giderilir?

Evdeki negatif enerjiden kurtularak, yaşam alanınızı daha iyi yaşanabilir bir hale getirebilirsiniz. Sizlere ilerleyen bölümlerde, evdeki negatif enerji nasıl giderilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, evdeki negatif enerjiyi yok etme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Yapmanız gereken basit şeylerle, örneğin kullanacağınız şifalı bitkiler ve yağlarla evdeki negatif enerjiyi uzaklaştırabilirsiniz. Neyi nasıl yapmanız gerektiğine gelince…

Evdeki Negatif Enerji Nasıl Giderilir?

■ Şifalı bitkilerden yararlanarak, evdeki negatif enerjiyi yok etmeniz mümkün. İster iyi, ister kötü olsun, enerjiler evinizin belirli yerlerine yapışırlar. İyi enerjide sorun olmasa da, söz konusu negatif enerji olduğunda, hayatınızdaki kötü şans ve yaşamış olduğunuz sorunların sürüp gideceği düşünülür. Ancak, ardıç, adaçayı, lavanta gibi şifalı bitkileri yakıp, dumanının da evinizin her köşesine yayılmasını sağlarsanız, söz konusu kötü şans, evdeki negatif enerji ile birlikte hayatınızdan silinip gidecektir. Ancak bir demet şifalı bitkiyi yakmadan önce, evinizde bulunan tüm kapı ve pencereleri açmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

■ Evdeki negatif enerji nasıl giderilir sorusunun yanıtları arasında güzel kokulu yağlar da yer almaktadır. Lavanta yağı, evdeki negatif enerjiyi yok etmede önemli bir isimdir. Yakarak güzel kokusunun evinize yayılmasını sağlayabilir ve rahatlayabilirsiniz. Okaliptus yağı kış depresyonundan kurtulmanıza katkı sağlar. Bunun dışında diğer yağlardan da fayda sağlayabilirsiniz. Deneyerek size hangisinin iyi geldiğini bulmanız daha kolay olacaktır.

■ Evdeki negatif enerjiden kurtulmak için kristaller de yararlanabileceğiniz diğer malzemelerdir. Evinizin belirli köşelerine koyacağınız kristaller, sizin evinizdeki negatif enerjinin çıkmasına ve geri girmemesine olanak tanır. Ancak kullanacağınız kristali kullanmadan önce 24 saat boyunca toprağa gömmeli ve bütün negatif enerjisinden kurtulduğuna emin olmalısınız. Hematit, evdeki negatif enerjiyi yok etmek için en iyi kristal tercihidir. Pembe kuarz huzur ve sevgi getirirken, obsidyen de başkalarından gelecek negatif enerjiye karşı sizi koruyacaktır.

■ Evdeki negatif enerjiyi Feng shui ile de yok edebilirsiniz. Bir Çin geleneği olan Feng Shui, insanların çevreleri ile nasıl iletişim kurduğunu inceler. Yaşadığınız ev basık, ya da dağınık ise bu durum sizin kişiliğinize de olumsuz yansıyacaktır. Peki Evdeki negatif enerjiyi yok etmek için Feng Shui neler öneriyor? İlk olarak işe yaramayan eşyaları evinizden uzaklaştırın. Unutmayın: Her bir eşyanın bir enerjisi var. Sonrasında, size iyi gelen eşyalarla evinizi donatın. Böylece kendinizi daha iyi hissettiğinizi görebileceksiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.