Evde Yorgan Yıkama Nasıl Yapılır?

Mevsim her ne kadar bahar olsa da, Türkiye’nin pek çok yeri bugünlerde yine beyaz örtü kar ile kaplı. Dolayısı ile havalar soğuk seyrediyor. Ancak bu durum bu şekilde çok fazla devam etmeyecek, yaz kapımızı, en sıcak, en sıkıntılı hali ile çalacak… Yorganlar battaniyeler raflara kaldırılacak. Tabi bu sırada, yorgan evde nasıl yıkanır sorusunun yanıtları merak konusu olacak, çünkü temizlikçiler, yorgan yıkamak için bizlerden yine yüksek rakamlarda fiyatlar isteyecek. Peki o halde, yorgan evde nasıl yıkanır? Evde yün yorgan yıkama, evde pamuklu yorgan yıkama, kısacası, evde yorgan yıkama hakkında merak ettiğiniz bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…

Yorgan Evde Nasıl Yıkanır?

Evde yün yorgan yıkama, ya da evde pamuklu yorgan yıkama, çamaşır makinesi ile yapılabilecek bir işlemdir. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken detay, çamaşır makinesinin yıkama kapasitesinin, yorganın ağırlık; ve büyüklüğüne uygun olmasıdır. Peki, diyelim ki uygun, ve yorganı çamaşır makinesine attık. Sonra ne yapacağız?

Kullanacağınız deterjan, hassas giysilerinizi yıkarken kullandığınız bir deterjan olmalı. Su sıcaklığı ılık olmalı, ve program olarak, iki durulaması bulunan, narin yıkama programlarından bir tanesi seçilmeli…

Kurutma işlemini ise, kurutma makinesi kullanıyorsanız onda yapabilirsiniz, ancak içerisine, yorgan ile birlikte bir kaç tane de tenis topu yerleştirmeniz önerilmektedir. Kurutma makinesinin de ayarını düşürmeniz gerekmektedir. Yorganın bu şekilde kuruması bir kaç saat zaman alabilir, telaş yapmamalısınız.

Ancak eğer kurutma makinesi kullanmıyor iseniz, bir sandalye, ya da masanın üzerine atacağınız yorganın süzülerek kurumasını beklemekten başka seçeneğiniz yoktur. Ve bu işlem bir kaç gün de sürebilir. Yorganı gün içerisinde bir kaç kez çevirmeniz, ve olabildiğince güneş gören bir yerde bekletmeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası