Evde Nişan Masası Nasıl Hazırlanır?

Evde Nişan Masası Nasıl Hazırlanır?

Evde nişan masası süsleme malzemeleri hakkında bilgilere her zaman ihtiyacınız olmayabilir, ama bir anda, bir bakmışsınız, hala küçük sandığınız kızınızın evden uçma vakti gelmiş. Tam da bu sırada evde nişan masası nasıl hazırlanır ya da evde nişan masası nasıl süslenir sorularının yanıtlarına gereksinim duyarsınız. Çünkü genellikle nişanı kız tarafı yapar. Ve artık söz ve nişan için, eskiden olduğu gibi düğün salonları kiralanmıyor. Ya aile arası bir organizasyon için ev tercih ediliyor; ya da bir çay bahçesi. Ve emin olun bu işlerde elinizi hareket ettirmeniz bile para karşılığında oluyor. Dolayısı ile evde nişan masası nasıl hazırlanır sorusunun yanıtlarını bilirseniz, bu anlamda masrafınızı biraz olsun azaltabilirsiniz.

Evde Nişan Masası Nasıl Süslenir?

■ Evde nişan masası süsleme malzemelerini temin ederken aklınızdaki ilk şey: mobilyalarınız olsun. Hazırlayacağınız nişan masasının mobilyalarınızla uyumlu olması çok önemli. Keskin renk geçişlerinden uzak durmalısınız. Bu noktaya dikkat ederseniz, konuklarınızın göz yorgunluklarının da önüne geçmiş olursunuz. Tabi bu noktada ev dekorasyonunuz modayı yakından takip ediyorsa, bir adım öndesiniz demektir.

■ Evde nişan masası nasıl hazırlanır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de kullanmanız gereken renkler. Bu anlamda son dönemlerin en çok tercih edilen renkleri arasında pudra, mavi, krem ve beyaz yer alıyor. Bu renkleri tüm nişan organizasyonuna da yayabilirsiniz: masa örtüsü, çiçekler, çatal – bıçaklar; hatta nişan tepsisi bile söz konusu trend renkler arasından seçilirse daha güncel bir organizasyon hazırlamış olursunuz.

■ Evde nişan masası süsleme malzemeleri arasında yer alan aksesuarların rengini, sahip olduğunuz mobilyalara göre belirleyebilirsiniz. Örneğin varaklı mobilyalarınız varsa, aksesuar konusundaki renk tercihiniz altın olabilir, ya da altına yakın tonlar da kullanabilirsiniz. Nişan masasının arkasına da gelin ve damadın resimlerini asabilir, altlarına da isimlerini yazdırabilirsiniz. Bu detay aynı zamanda çok ince bir ayrıntı olmuş olacaktır.

■ Evde nişan masası nasıl süslenir dediğiniz noktada renkler arasında kombinasyon yapmayı da bilin. Sadece bir ana renge bağımlı kalmayın. Yanında bir de yardımcı renkleriniz olsun. Örneğin ana renk olarak önerdiğimiz trend renklerden pudrayı tercih ettiyseniz, onu gümüş tonları ile uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

■ Evde nişan masası süsleme malzemelerinin yanında bir de konuklarınıza dağıtacağınız süsler bulunmaktadır. Aslında bu süsler genellikle nikahta ya da doğum sırasında kullanılıyor; ama siz nişan için de kullanarak fark yaratabilir ve bunları kendiniz hazırlayabilirsiniz. Küçük şişelerin içerisini kahve ile doldurup onları tülerle süslemek, son zamanların en gözde nişan malzemeleri arasında yer alıyor.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.