Evde Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Evde Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesi; ve askılı T-Shirt; ve kısa şortların giyilmeye başlanması ile birlikte, kendi dövmeni yarat sloganları da sürekli konuşulmaya başlandı… Biz de bu yazımızda size, “Kendi dövmeni yarat…” diyerek, evde geçici dövme nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan evde geçici dövme yapımından söz etmeye çalışacağız. Evde geçici dövme yapımı, sizin için hiç bir zararı bulunmayan, kolay uygulanan, sonrasında da bir kaç gün içerisinde silinen bir yapıya sahip olduğundan, hem sürekli farklı modeller kullanabilme, hem de farklı yerlere uygulayabilme şansına sahip olursunuz. Evde geçici dövme nasıl yapılır sorusunun yanıtı ile ayrıca, vücudunuza herhangi bir kimyasal da zerketmeyeceğinizden, kendi dövmeni yarat sloganına kanserojen karıştırmamış olursunuz… O halde zaman kaybetmeden ne yapmamız gerektiğine bakalım…

Evde Geçici Dövme Yapılışı

• İlk olarak nasıl bir dövme istediğinize karar verin.

• Bir adet ince kağıt, bir de siyah jel kalem edinin.

• Çizim kabiliyetinize güveniyorsanız kağıt üzerine kendi istediğiniz modeli çizin; güvenmiyorsanız, modeli internetten çıkarttırın, sonrasında da üzerinden jel kalem ile gidin.

Kağıdın ince olması; ve kalemin jel olması, çizilen modelin sonrasında cildinize geçmesi için size yardımcı olacak önemli detaylar arasında yer almaktadır. Bu nedenle gerekli malzemeleri doğru şekilde kullanmayı ihmal etmeyin.

• Dövmeyi vücudunuzun hangi bölgesine uyguşayacağınıza karar verin.
İstediğiniz yer eğer sizin kolay ulaşamayacağınız bir bölge ise bir arkadaşınızdan yardım alın.

• Bir bez parçasını ıslatıp, suyunu iyice sıkın.

• Kağıda çizmiş olduğunuz dövme modelini, vücudunuzun istediğiniz bölgesine iyice bastırın; daha sonra da nemli olan bezi bu kağıdın üzerine bastırarak yarım dakika bu şekilde bekleyin.

• Belirtilen sürenin sonunda kağıdı kenarından hafifçe kaldırıp, dövme modelinin cildinize geçip geçmediğine bakın.

Eğer geçmiş ise kağıdı komple kaldırabilirsiniz; ama geçmemiş ise üzerinde bez ile bir müddet daha bekleyin.

• Dövmenin kalıcılığını arttırmak için üzerine su gelmemesine, ve kıyafetlerinizi giyerken oraya değmemesine dikkat edin..

Hiç bir zararı olmayan bu dövmenin kalıcılığı çok uzun sürmese de, ilk zamanlar oldukça etkili bir görünüm sunar. Çocuklarınıza güvenle uygulayabilirsiniz. Bir yere gitmeden hemen önce yaparsanız, sonrasında da bir kaç gün dayanacağından, isteğinizi oldukça karşılayacaktır…

Eski Yorumlar
  1. Eco

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.