Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesinin sağlığa olan faydaları hakkında bilgi sahibi olmayan yoktur. Ancak şunu da unutmamalıyız ki, sağlığımıza bu denli yararı bulunan, aynı zamanda lezzetine doyum olmayan elma sirkesinin cilde faydaları; ve elma sirkesinin saça faydaları da bulunmaktadır. Yazımız içerisinde size hem bu faydalardan söz edeceğiz, hem de, söz konusu faydalardan yararlanmak için elma sirkesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını vereceğiz…

• Elma sirkesinin saça faydaları arasında yer alan ilk detay: kepeklenmeyi önleme özelliğidir. Eğer saçlarınızda kepeklenme problemi varsa, şampuanınızın içerisine, ya da saçlarınızı yıkadığınız suya elma sirkesi karıştırmanız yeterli olacaktır.

• Elma sirkesinin cilde faydalarından söz ettiğimizde ise, sivilceleri geçirmeye olan katkısından bahsetmemiz gerekir. Özellikle genç kızların; ve kadınların güzelliğine gölge düşüren sivilcelerden kurtulmak için elma sirkesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtına gelince: Bir yemek kaşığı elma sirkesinin içerisine yarım yemek kaşığı su ilave edip karıştırın, ve elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımı ile sivilcelerinizin üzerine sürün. Sivilcelerinizin kuruduğuna kısa zaman içerisinde şahit olacaksınız.

• Cilt lekelerinin giderilmesinden, ve cildin kaybettiği parlaklığına kavuşmasından yana bir arzunuz varsa da yine elma sirkesi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken, bir bardak elma sirkesini bir bardak su ile karıştırmak; ve elde ettiğiniz karışımı kaynatarak, buharına cildinizi maruz bırakmaktır. Bunu yaparsanız göreceksiniz ki hem cildiniz parlaklaşacak, hem de cilt lekelerinden kurtulacaksınız. Aynı zamanda, bu etkiler için elma sirkesi nasıl kullanılır sorusunun bir diğer yanıtı da, hazırladığınız karışımı cildinize, haftada 2 – 3 kere tonik olarak uygulamak, ve bir pamuk yardımı ile cildinizi silmektir.

• Elma sirkesi ile zayıflamak da mümkün. Bunun için yapmanız gereken işlem ise oldukça basit: Bir bardak suyun içerisine, birer tatlı kaşığı elma sirkesi, ve bal eklemek. Ardından, elde ettiğiniz sirkeli, ballı suyu, sabahları aç karna içmek… Bu şekilde yağ yakımını hızlandıracağınızı görebilirsiniz.

• Varislerinizden şikayet ettiğiniz zamanlarda da yine elma sirkesi imdadınıza yetişecektir. Yapmanız gereken şey, bir kabın içerisine elma sirkesi koymak, sonrasında bir havlu almak, ve bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırmaktan ibaret. Havluyu elma sirkesi ile ıslatın; ve sonrasında bacaklarınıza 45 dakika boyunca, bacaklarınız yüksekte iken kompres yapın.

Elma sirkesinin faydalarından maksimum seviyelerde yararlanmak için, organik elma sirkesi kullanmaya ise dikkat etmeli, mümkünse kendiniz yapmalı, değilse de ucuz olanları almaktan kaçınmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası