Dolunay Ritüeli Nasıl Yapılır?

Dolunay Ritüeli Nasıl Yapılır?

Dolunay ritüelleri çok eskilerden, Mayalar, Şamanlar…dan bu yana yapılmaktadır. Ancak astrolojiye etki eden ayın, güneşin, suyun, toprağın gücüne günümüzde geçmişe göre daha az inanılmaktadır. Oysa ki serbest bırakma ritüeli dolunayda, istenmeyen durum, kişi ve şeylerden kurtulmak için yapılır. Dolunay ritüellerinin yanında yeni ayda da yapılan şeyler bulunmaktadır ki özellikle yeni girişimlere başlamak için. Ama konumuz dolunay ritüelleri ve sizlere ilerleyen bölümlerde, dolunay ritüeli nasıl yapılır sorusunun yanıtını vererek, serbest bırakma ritüelinden söz edeceğiz.

Dolunay Ritüeli Nasıl Yapılır?

Serbest bırakma ritüelini yapabilmek için ihtiyacınız olan iki önemli gereksinim bulunmaktadır ki bunlardan ilki konsantrasyon; diğeri de niyettir. Elbette farklı malzemelere de ihtiyacınız olacak; ama bunların her biri ekonomik olup, evinizde bulabileceğiniz şeylerdir. Dolunay ritüelleri arasında yer alan serbest bırakma ritüelini gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken hazırlık aşamasında şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

■ Her şeyin öncesinde, serbest bırakma ritüelini uygulayacağınız ortam temiz ve derli toplu olmalıdır. Sonrasında ortamın kapı ve pencerelerini kapatmanız gerekir.
■ Şimdi, adaçayını yakarak ortamda dolaştırmalı ve kötü enerjilerin ortamınızı terk etmesini dilemelisiniz.
■ Adaçayı tütsüsünü yapmanızın sonrasında kapı ve pencereleri açarak, kötü enerjilerin sizi terk etmesi için onlara yol verin.

Şimdi ise sıra, dolunay ritüelleri arasında yer alan serbest bırakma ritüelini uygulamaya geldi ki bunun için, dolunayı görebileceğiniz bir açık ortam, ya da en azından evinizin balkonunda olmanız tercih edilmektedir. Yere temiz bir örtü sermeli ve sonrasında, dolunay ritüeli nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını uygulamaya başlamalısınız.

Serbest Bırakma Ritüeli İçin Gerekli Malzemeler:

• İçerisinde tercihen Himalaya tuzu bulunan temiz bir kase
• Sevdiğiniz renklerden oluşan bir kaç tane mum
• İçerisinde temiz içme suyu bulunan bir bardak (Bardağı, ayın ışığı suyun yüzeyine yansıyacak şekilde konumlandırın)
• İçerisinde kağıt yakabileceğiniz boş bir metal kap
• Tütsülenmeye uygun sevdiğiniz bir bitki
• Temiz bir kağıt ve kalem
• Size pozitif enerji verdiğini hissettiğiniz şeyler (bitkiler, biblolar, doğal taşlar…)

Şimdi, serbest bırakma ritüelini yapmak için derlemiş olduğunuz malzemelerin hepsini, tek bakışta görebileceğiniz şekilde, yere sermiş olduğunuz örtünün üzerine yerleştirin. Ardından büyük bir kabın içerisine ılık su doldurup, üzerine beş çorba kaşığı Himalaya tuzu ve yarım fincan elma sirkesi ilave edin. İşe bir ılık duş alarak başlayın ve sonrasında, hazırlamış olduğunuz tuzlu sirkeli suyu üzerinize dökün. Bu şekilde bir kaç dakika bekleyip, ardından durulanabilirsiniz. Ve bu uygulamayı sadece dolunay ritüellerinde değil, negatif enerjilerden kurtulmak istediğiniz her zaman yapabilirsiniz. Tuzlu sirkeli suyu vücudunuza dökmeden önce, “Bu karışım beni, bedenimi, ruhumu tüm olumsuz enerjilerden arındırıyor, saflaştırıyor” şeklinde niyet eder ve düşünürseniz, daha iyi sonuç alabilirsiniz. Daha iyi sonuç alabilmek için suya bakarak niyetinizi sesli olarak üç kere tekrarlayabilirsiniz.

Sirkeli tuzlu suyu üzerinize döktükten sonra iki dakika kadar bekleyin. Ardından gözlerinizi kapatın ve durulanmaya başlayın. Bu arada suyun vücudunuzda akışını hissedin ve o su ile kötü enerjilerin aktığını hatırlayın. Sonrasında ise üzerinize temiz, rahat kıyafetler giyin. Daha çok rahatlamak için meditasyon müzikleri dinleyebilir ya da doğa seslerinden ilham alabilirsiniz. Ve sadece bir bardak olması kaydı ile şarap da içebilirsiniz. Şarap dışındaki alkollü içeceklerden uzak durmalısınız.

Artık, dolunay ritüelleri arasında yer alan serbest bırakma ritüelini uygulamaya başlayabilir, bunun için de rahat edeceğiniz pozisyonda, yere sermiş olduğunuz örtünün üzerine oturabilirsiniz. Sonrasında mumlarınızı yakmalı ve sizi koruyacağını düşündüğünüz cümle ve duaları okumaya başlamalısınız. Sonrasında da, dolunay ritüeli nasıl yapılır sorusunun yanıtlarının devamı olarak, kurtulmak istediğiniz olumsuz kişi, durum ya da şeyleri kağıda, şimdiki zaman kullanarak yazın. Neden kurtulmak istediğinizi de yazmayı ihmal etmeyin. Örneğin, “Ben şu anda birlikte olduğum Harun’dan kurtuluyorum. Çünkü beni anlamıyor. Ve biz ne kadar bu birlikteliği sürdürmeye çalışsak da mutlu olamayacağız. Bu nedenle onu şimdi hayatımdan çıkartıyorum.”

Şimdi, kağıda yazmış olduklarınızı, sesli olarak beş kere okuyun. Ardından gözlerinizi kapatın ve kurtulduğunuz anda nasıl hissedeceğinizi hayal edin. Ardından kağıdı yakmak için kullanacağınız metal kabın içerisine atın ve yakın. Bu sırada izleyin. Yazdıklarınızın, ateş ile birlikte eriyip gittiğini bilin. Küllerin hiç bir şekilde vücudunuza ya da elinize değmemesine özen gösterin. Bu külleri isterseniz denize, isterseniz lavaboya atabilir, isterseniz de toprağa gömerek, istediğiniz şeylerden kurtulduğunuzu düşünün.

Şimdi temiz örtünün olduğu, serbest bırakma ritüelini yaptığınız alana geri dönüp, dileklerinizi gerçekleştirdiği için dolunaya teşekkür edin. Ardından ay ışığının vurduğu suyu için. Sizi koruyacağını bildiğiniz duaları okuyup dolunay ritüellerinin sona erdiğini söyleyin. Ayağa kalkın ve eşyalarınızı toplayın. Ve artık, hem yapmış olduğunuz serbest bırakma ritüelini; hem de dileklerinizi unutun. Sürekli hatırlamak iyi değildir. Onlar artık zaten evrene yayılmıştırlar.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.