Disney Plus Televizyona Nasıl Bağlanır? Neden Açılmıyor?

Disney Plus Televizyona Nasıl Bağlanır? Neden Açılmıyor?

Disney Plus televizyona nasıl bağlanır sorusuna yanıt arayan kişi sayısı oldukça fazla. Ve aradığınız yanıtı bulmakta zorlanıyor da olabilirsiniz. Ya da Disney Plus aklınızı karıştırıyor ve işlem yapmak size zor geliyordur. Bu noktada Disney Plus’u televizyona bağlamak için yanınızda bir de telefon ya da bilgisayar bulunması gerektiğini unutmayın.

Disney Plus nedir sorusunun yanıtını MaviBoncugum‘da daha önce vermiştik. Ülkemizdeki dijital platformlar arasına yeni katılan Disney Plus’a üye olmak için çok sayıda nedeniniz var. Bunlar arasında ilk sırada Kaçış dizisi yer alıyor. Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu’nun başrollerini paylaştığı Kaçış dizisi nerede çekiliyor sorusunun yanıtları da çok sorgulananlar arasında.

Yakın zamanda izlemeye başlayacağımız Atatürk dizisi de Disney Plus’ta yayınlanacak. Aynı zamanda platformun mobil uygulaması bulunduğu gibi televizyona da bağlanabilmesi mümkün. Fiyat olarak da oldukça uygun; özellikle kampanyalardan yararlanıldığında, bir sinema bileti fiyatına denk geldiğini söyleyebiliriz.

Pek çoğumuz platforma bilgisayardan ya da uygulama üzerinden rahatlıkla bağlanabiliyor ve dizileri sorunsuzca izliyor. Ancak bir de Disney Plus televizyona nasıl bağlanır sorusunun yanıtını araştıranlar var. Çünkü Kaçış dizisini baz alacak olursak dizide çok fazla alt yazı var. Ve büyük ekranda izlenebilmesi bu noktada önemli bir avantaj.

Peki televizyonunuzda Disney Plus yüklü ise üyeliğinizi burada nasıl aktif edebilirsiniz?

Disney Plus Televizyona Nasıl Bağlanır?

Disney Plus televizyona nasıl bağlanır sorusunun yanıtı için ilk olarak televizyonunuzda Disney Plus ekranına gelin. Ardından Oturum Aç butonuna tıklayın. Ki bu esnada yapmanız gerekenlerin aklınızı karıştırdığınıza eminiz. Ancak aslında bu aşamadan sonrası tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

Disney Plus Televizyondan İzleniyor Mu

Disney Plus Televizyona Nasıl Bağlanır

Disney Plus televizyona nasıl bağlanır? İşte bu sorunun yanıtları maddeler halinde:

• Televizyonunuzdan Disney Plus’a gelin.
• Oturum Aç butonunu OK’leyin.
• Karşınıza gelen ekranı kendi haline bırakıp bilgisayar ya da telefonunuza geçiş yapın.
Disney Plus Begin‘i açmak için linke tıklayın.
• Şimdi televizyonunuzun ekranında yer alan sekiz rakamı karşınıza çıkan sayfaya yazın.
• Karşınıza yeni gelen sayfada Disney Plus’a üye olduğunuz E-Posta adresinizi yazın.
• Kayıt sırasında belirlemiş olduğunuz üye şifrenizi yazın.

Siz bunları yaptığınızda televizyonunuzun ekranı değişecek ve siz Disney Plus’ı televizyonunuza aktarmış, üye girişi de yapmış olacaksınız. Karşınıza Disney Plus profil listesi çıkacak. Kullanmak istediğiniz profili seçip varsa parolasını kullanarak profilinize giriş yapabilir ve istediğiniz dizi ya da filmi televizyonunuzdan izlemeye başlayabilirsiniz.

Disney Plus Televizyondan İzleniyor Mu?

Disney Plus televizyondan izleniyor mu? Eğer televizyonunuz smart ya da Android TV ise ve içerisinde Disney Plus yüklü ise ve siz onu Wi-Fi ile internete bağlayabiliyorsanız elbette televizyondan Disney Plus’u izleyebilirsiniz. Ancak bu izleme herhangi bir televizyon kanalını izleme gibi değildir.

Disney Plus Televizyona Nasıl Bağlanır

Disney Plus Televizyondan İzleniyor Mu

Televizyon kanallarını izlemek için televizyonunuzun internete bağlı olmasına gerek yoktur. Vericiniz Kablo TV ya da Uydu veya Turkcell TV ise size bu verici tarafından sunulan tüm kanalları, kumandanızın kanal listesine bakarak izleyebilirsiniz. Fox TV gibi ya da Star TV gibi…

Ancak Disney Plus herhangi bir vericiye bağlı değildir. Televizyonunuzu internete bağlayarak izleyebilirsiniz. Ki zatejn Disney Plus’un bir televizyon kanalı gibi akışı da yoktur. Youtube’de olduğu gibi dizilerden ya da filmlerden birini seçerek izlemeye başlayabilirsiniz. Bu esnada size reklam gösterimi yapılmaz.

Çünkü Disney Plus’un kazancı diğer televizyon kanalları gibi reklamlar değildir. Üyelerinden aldığı aylık ya da yıllık ücretler, yayınladığı dizi ve filmler ile sponsorlarından elde ettiği kazançlar söz konusudur. Bu da beraberinde izleyicilerin reklamsız izleme keyfi yaşamasını getirir.

O halde Disney Plus televizyonda izleniyor mu sorusuna izleniyor şeklinde yanıt verebiliriz. Ancak sadece destekleyen televizyonlarda ve sadece üyeleri tarafından izleniyor. Sadece dizi ve filmler değil,pek çok belgesel ve çizgi film de Disney Plus’ta izlenmektedir.

Daha önce televizyonda izlemiş olduğunuz El Kızı, Mucize Doktor… gibi dizileri de platform içerisinde bulabilirsiniz.

Disney Plus Türkçe Var Mı?

Disney Plus Türkçe var mı sorusu genellikle platformu kullanamama korkusu yaşayanlar tarafından sorulmaktadır. Ancak platform direk Türkçe olarak açılmaktadır. Bu durum televizyon ve uygulama ile bilgisayar için de bu şekildedir. Dolayısı ile Disney Plus televizyona nasıl bağlanır sorusunun yanıtlarını rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Disney Plus Neden Açılmıyor?

Disney Plus neden açılmıyor? Bu soruya yanıt aradığınızda aklınıza ilk gelmesi gereken internet bağlantınızla alakalı bir problem bulunup bulunmadığı olmalıdır. Bunu anlamak için modeminizi kontrol edebilir; bağlantınızın zayıf olduğunu düşünüyorsanız modemi, açık olsa dahi yeniden kapatıp açabilirsiniz.

Disney Plus neden açılmıyor sorusunun bir diğer yanıtı da kullanmakta olduğunuz VPN olabilir. Bu durum sadece uygulamanın açılmasını engellemekle kalmaz; aynı zamanda hesabınızın devre dışı bırakılmasına dahi neden olabilir. Dolayısı ile kontrol edip, VPN açık ise hemen kapatmalısınız.

Uygulamanın açılmamasının bir diğer nedeni de şifrenizin bir başkasının eline geçmiş olmasıdır. Yetkililer durumu fark ettilerse hesabınız bloke olabilir. Ancak bu sorunu çözmek adına sadece şifre sıfırlama işlemini adım adım uygulamanız yeterli olacaktır. Bu ayrıntıları kontrol ettikten sonra Disney Plus televizyona nasıl bağlanır aşamalarını yeniden uygulamayı deneyebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.