Disney Plus Profil Ekleme Profiller Arasında Geçiş Yapma

Disney Plus Profil Ekleme Profiller Arasında Geçiş Yapma

Disney Plus profil konusu hakkında herkes bilgi sahibi olmak istiyor. Çünkü ülkemiz için her şeyin öncesinde Disney Plus çok yeni bir platform. Bununla birlikte, sitemiz içerisinde Disney Plus nedir sorusunun yanıtını sizlerle daha önce paylaşmıştık. Diğer benzer platformlara göre Disney Plus’un çok sayıda avantajı bulunuyor.

Bu avantajlar arasında ilk sırada fiyat avantajından söz edebiliriz. Platform açılmadan önce mail adresinizi sisteme kaydettiyseniz, 8 ay öde 12 ay izle fırsatından faydalanmış oluyorsunuz. Ancak bu kampanya, mail adresinize gelen bağlantı ve kodu 26 Haziran 2022 tarihine kadar kullanmanız halinde geçerli.

Disney Plus Profil Ekleme

Disney Plus Profil

Bunun yanında hesabınıza kendi profilinizle birlikte toplam yedi profil ekleyebilme şansına sahipsiniz. Peki ama Disney Plus profil nedir? Bu profiller ne işe yarar? Tam da bu noktada size şunu sormak isteriz: Siz ve eşiniz aynı şeyleri izlemekten keyif mi alıyorsunuz? Peki ya çocuğunuz sizin izlediğiniz her şeyi izleyebilir mi?

Disney Plus profilleri ile üyeliğinizi paylaşacağınız herkes için ayrı bir profil oluşturabiliyorsunuz. Hatta bu profillerde çocuk korumasını akfit ediyor ve çocuklarınızın yetişkin içerikleri ile karşılaşma riskini ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Sadece bununla da sınırlı değil, sizin geçmişte izlediğiniz ve yarım kalan dizinizi kaldığınız yerden izlemeye devam edebiliyorsunuz…

Hem de diğer profillerden biri o diziyi izlemiş bile olsa… Ve ayrıca sizin profilinize göre, gelecekte izleme olasılığınız bulunan farklı dizi ya da filmler size Disney Plus tarafından önerilebiliyor. Ve bunların yanında isteyen herkes profilini diğer profillerden bir PIN yardımı ile koruyabiliyor. Ne izlediğinizi kimsenin görmesini istemeyebilirsiniz malum…

Disney Plus Profil

Disney Plus Profil

İşte tüm bu unsurlar bir araya geldiğinde de Disney Plus avantajlarını anlamak kolay bir hal alabiliyor. Ancak kütüphanenin dar olduğunu düşünenler olabilir. Ama unutmayın ki platform ülkemizdeki hizmetlerini henüz 14 Haziran 2022’de başlattı. Dolayısı ile kütüphane de genişleyecektir…

Disney Plus Profil Ekleme Nasıl Yapılır?

Disney Plus profil ekleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı için ilk olarak hesabınıza, E-posta adresiniz ve şifrenizle birlikte giriş yapmalısınız. Bu işlemi bilgisayar, telefon, tablet ya da televizyon üzerinden yapabilirsiniz. Sonrasında ise Profil Ekle butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bunu

• Bilgisayarda kullandığınız tarayıcı ile sağ üst köşede sağ üst köşede, kayıt sırasında oluşturduğunuz ana profil adına tıklayarak yapabilirsiniz.

• Telefon ya da tabletinizde de bu bölüm yine sağ üst köşede yer almaktadır.

• Platforma televizyonunuzdan giriş yapmanız halinde, sol tarafta bulunan gezinme çubuğunu genişletmeniz gerekmektedir.

• Uygulama kullanıyorsanız, sağ alt köşede aradığınız profil iconunun üzerine dokunursanız yine profil ekleyebileceğiniz alana gelebilirsiniz.

Disney Plus profil oluşturma nasıl yapılır sorusunun yanıtı için sonraki adımda, oluşturacağınız profile bir karakter resmi seçmelisiniz. Sonrasında oluşturduğunuz profile bir isim girin. Eğer profil oluşturacağınız kişi çocuk ise çocuk korumasını sağa kaydırarak açın.

Son olarak, eğer isterseniz profile giriş yapmak için bir PIN belirleyin. Bu PIN 4karakterden oluşan bir rakam dizisi olmalıdır. Ardından Kydet’i, sağ üst köşede yer alan Bitti butonunu tıklayabilirsiniz. Bilgileri profil sahibi ile paylaşmanız yeterlidir.

Bu aşamada ana profili çocuk koruması için ayarlayamayacağınızı ve silemeyeceğinizi de belirtmeden geçmemeliyiz.

Disney Plus Profiller Arasında Geçiş Yapma

Disney Plus profiller arasında geçiş yapma konusunda bilgi sahibi olmak, özellikle PIN koruması bulunmayan profiller için önemlidir. Çünkü bu durumda bir karışıklık olabilir ve bir başkasının profilini kullanarak izleme keyfi yaşayabilirsiniz. Bunu fark ettiğiniz anda sağ üst köşede yer alan profil resmi ve ismine tıklamalısınız.

Disney Plus profiller arasında geçiş yapma için karşınıza çıkan profil listesinden size ait olan profile tıklamalısınız. Ve daha sonra da bir daha başkasının profiline girmemek konusunda dikkatli olmanız yeterli kural niteliği taşıyacaktır. 🙂

Disney Plus Profil Düzenleme

Disney Plus profil düzenleme ile profilinizin oynatma ve dil ayarlarını, ebeveyn korumasını, PIN bilgisini ve özellik ayarlarını güncelleyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımların listesi şu şekildedir:

• Kullanmakta olduğunuz profilin isim ya da resmine tıklayarak Disney Plus profil düzenleme alanına erişim sağlayın.

• Buradan Profil Düzenle butonuna tıklayın.

• Düzenlemek istediğiniz profili seçin.

• İstediğiniz düzenlemeleri yapmanın sonrasında ise Kyadet’i tıklayın.

GroupWatch ayarlarını değiştirmek için televizyonlarınız üzerinden işlem yapamayacağınızı da belirtmek isteriz.

Disney Plus Profil Silme

Disney Plus profil silme işlemi kalıcı bir işlem olup, içerisinde yer alan tüm veriler tamamen kaldırılmaktadır. İşlemlerinizi bunun bilincinde olarak yapmalısınız. Ayrıca ana profili silme yetkinşiz ise yoktur. Bu profilde sadece düzenleme yapabilme hakkına sahipsiniz. Bu bilgilerle işlem gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz:

Disney Plus Profil silme adımları:

• İlk olarak kullanmakta olduğunuz profili seçin. Bunun için profil isim ya da resminize tıklamanız gerekmektedir.

• Ardından Profil Düzenle butonuna tıklayın.

• Silmek istediğiniz profili seçtikten sonra Profili Sil butonuna tıklayın.

• İşlemi, yapmış olduğunuz seçimi onaylayarak sonlandırın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.