Çiçek Coşturan Nasıl Hazırlanır?

Çiçek Coşturan Nasıl Hazırlanır?

Çiçek coşturan, özellikle ev hanımlarının ilgisini çeken bir karışımdır. Ev hanımlarının zamanı çalışan kadınlara göre, çiçeklerle ilgilenebilmek adına daha müsaittir. Ancak marketlerde çiçek coşturan fiyatlarına bakınca, her türlü şeyi denedikleri çiçekleri için bu karışımı almaktan vazgeçerler. Ancak çiçek coşturan nasıl hazırlanır sorusunun yanıtı sandığınızdan çok daha kolay. Çiçek coşturan nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını da ilerleyen bölümlerde sizlerle paylaşacağız.

Çiçek coşturan tarifini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzeme sayısı sadece iki. Bunlardan bir tanesi attığınız yumurta kabukları. Aslında içeriğinde Kalsiyum bulunduran yumurta kabukları, kemik erimesi gibi pek çok sağlık sorununun giderilmesinde de kullanılıyor; çiçek coşturan içerisinde yer alması çok da şaşırılacak bir durum değil. Diğer malzeme ise kahve… İçeriğinde Kafein bulunduran kahve, nasıl ki bizim için hatırı kırk yıllık ise durum çiçeklerimiz için de aynı. O halde hemen çiçek coşturan nasıl yapılır ve çiçek coşturan nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını almaya başlayalım.

Çiçek Coşturan Nasıl Yapılır?

■ 12 adet yumurtanın kabuğunu suyun altında iyice yıkayın.
■ Bir kase kahve çekirdeği ile karıştırın ve blenderin içerisine iki malzemeyi de yerleştirin.
■ Yumurta kabukları ve kahve çekirdekleri ezilip pürüzsüz bir karışım halini aldığında, blender içerisine biraz da su koyun ve bir kere daha karıştırın.
■ Hazırlamış olduğunuz çiçek coşturan macun kıvamını aldığında onu çiçeklerinizin topraklarına bölüştürün.

Çiçek coşturan nasıl yapılır ve çiçek coşturan nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını doğru şekilde uygulayıp işlemi tam olarak gerçekleştirdiğinizde, çiçekleriniz canlanacak ve bununla da kalmayıp, içerisinde bulunan haşere ve böceklerden kurtulacaktır. Haşerelerin de çiçeklerinizi yiyerek, gelişimlerine engel olduklarını unutmayın.

Çiçek coşturanı doğru kullandığınızda, bitkileriniz kısa zaman içerisinde daha güçlü bir hal alacaklardır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.