Buğday Çimi Tohumu İle Buğday Çimi Nasıl Yetiştirilir? Buğday Çimi Nasıl Elde Edilir?

buğday çimi yetiştirmeBu yazımızda sizlere, buğday çimi nasıl yetiştirilir, ve buğday çimi nasıl elde edilir sorusunun yanıtları arasında yer alan buğday çimi yetiştirme ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de buğday çimi suyu elde etmek için buğday çimi yetiştirme gibi bir arzunuz var ise, buğday çimi nasıl elde edilir, ve buğday çimi nasıl yetiştirilir sorusunun yanıtları arasında yer alan buğday çimi yetiştirme bilgilerine birlikte göz atalım:

Buğday çimi nasıl yetiştirilir? Buğday çimi nasıl elde edilir? Buğday çimi yetiştirme için ilk olarak buğday çimi tohumu edinmeli, ve edindiğiniz buğday çimi tohumunu bir gece boyunca su içerisinde bekletmelisiniz. Daha sonra ise, buğday çimi tohumunu, üzerinde delikler bulunan bir kap içerisinde, kapağını kapatıp deliklerini açık bırakmak sureti ile bir gün kadar bekletip filizlendirmeniz gerekmektedir. Bu arada da, ortalama üç sefer, buğday çimi tohumunu ısıtmanız, ardından da duru su ile durulamanız gerekmektedir. Kap içerisinde bulunan buğday çimi tohumunun üstünde küçük bir parça çıktığında, buğday çimi tohumunu artık toprağa ekmeniz gerekiyor demektir.
Buğday çimi yetiştirme adına buğday çimi tohumunu bir tepsi içerisine ekmeniz önerilmektedir. Bunun için öncelikle, tepsinin yarısına kadar su serpmeli, suyun içerisine de buğday çimi tohumunu sıkı bir şekilde dizmelisiniz. Daha sonra, dizdiğiniz buğday çimi tohumu üzerine toprak ile bir örtü oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlemin sonrasındaki ilk sabah itibari ile her sabah, üç gün boyunca toprağı iyice sulamanız gerekmektedir. Akşamları ise, bir sprey içerisine doldurduğunuz su ile, buğday çimi tohumunu hafifçe nemlendirmeniz gerekmektedir.
Buğday çimi yetiştirme aşamasınındördüncü gününün sonrasında, günde sadece bir sefer buğday çimi tohumunu sulamanız, ve güneş görmesini de engellemeniz gerekmektedir. Bu arada, bir hava akımı da sağlamanız gerekmektedir. Bunu, çürüme, ve küfe karşı yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu işlemleri doğru bir sıralama ile uyguladığınızda, en geç 12 gün içerisinde buğday çimi yetiştirme işleminden sonuç alacaksınız. Buğday çiminin yetiştiğini anlamanız için, toprağın üzerine çıkan buğday çiminin kenarından ikinci bir filizin daha çıkması gerekmektedir. Bu ikinci filizi gördüğünüzde, buğday çimi artık kullanıma hazır demektir. Buğday çimini gün içerisinde sadece bir sefer toplayabileceğinizi, ve aldığınız buğday çimini buzdolabında bir hafta müddetle saklayabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası