Benmari Usulü Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, benmari usulü hakkında bilgilerden söz ederek, benmari usulü nedir, ve benmari usulü nasıl yapılır gibi sorulara cevap bulmanızı sağlayacağız. Cilt bakımında evde hazırlanan maskelerin yapımı için sık sık benmari usulü tabiri kullanılır; ancak sadece bu değil, Eski Mısır’da altının eritilmesi için benmari usulü yöntemi kullanılmakta idi. Günümüzde çikolata sosu gibi tariflerin hazırlanmasında, pek çok kadın tarafında kullanılmaktadır. Peki benmari usulü nedir? Gelin birlikte öğrenelim…

Benmari Usulü Nedir?

Özel tariflerin hazırlanmasında kullanılan pratik bir pişirme yöntemi olan benmari usulü, pek çok kadın için oldukça pratik bir yöntemdir; ve, pişmesi; ya da ısınması gereken malzemenin yanmaması; ve besin değerini kaybetmemesi amacı ile tercih edilir. Çünkü benmari usulü ile pişirilen, ya da ısıtılan malzeme, ısıya direkt olarak temas etmemektedir.

Benmari Usulü Nasıl Yapılır?

İlk olarak büyük bir tencere alınır, ve içine su doldurulur. Bu tencere ocağa konulup, içerisindeki suyun kaynaması sağlanır. Ardından üzerine bir cam kase yerleştirilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, kaynamakta olan suyun cam kase ile temas halinde olması, ama kasenin içerisine girmemesidir. Bu noktada derin bir kaseden yardım alabilirsiniz. Benmari usulü pişireceğiniz; ya da ısıtacağınız malzemenin, bu cam kase içerisinde olması gerekir. Malum, cam ısıyı geçiren bir malzemedir. suyun ısısı ile, kasenin içerisindeki malzemenin pişmesi; ya da ısınması amaçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası