Bebeğimin Cinsiyetini Nasıl Öğrenebilirim?

Bebeğimin Cinsiyetini Nasıl Öğrenebilirim?

Bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum diyenler özellikle anne adaylarıdır. Bununla birlikte baba adaylarının da aklında özellikle kız ya da erkek bebek istemek durumu varsa, onlar da bebeğimin cinsiyetini nasıl anlarım diyebilirler. Ultrason, bebeğimin cinsiyetini nasıl öğrenebilirim diyenler için en etkili yöntem olabilir; ama bunun için belirli bir zaman beklenmesi gerekmektedir. Bebeğin cinsiyeti ultrasonda, ortalamada gebeliğin 3.5 aylık olduğu zamanlarda belli olur. Peki buy zamana kadar, bebeğimin cinsiyetini nasıl anlarım ya da bebeğimin cinsiyetini nasıl öğrenebilirim diyen biri ne yapmalı? Bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum diyenlere, aile büyükleri tarafından belki de binlerce yıldır kullanılan yöntemlerden söz edeceğiz. Hoşunuza giden yöntemi siz de deneyebilir ve ultrason sonucu netleşene kadar aklınızda bir fikir edinebilirsiniz.

Bebeğimin Cinsiyetini Nasıl Anlarım?

■ Anne adayının karnının yüksek ya da alçak olması, bebeğin cinsiyeti hakkında aileye; hatta dışarıdan bakanlara dahi bilgi verir. Yüksek karınlı anneler kız bebek; alçak karınlı anneler de muhtemelen erkek bebek bekliyorlardır.

■ Ortalamada gebeliğin 10 ya da 11. haftasında, doppler cihazı ile bebeğin kalp atışları duyulabilir. Zaten pek çok doktor bu aşamanın sonrasında bebeğin sağlığı hakkında fikir sahibi olur hale gelir. Doktor muayenehanesinde duymuş olduğunuz bebeğinizin kalp atışlarını sayın. Dakikada 140’tan fazla atan bebeğinizin kalbi, size onun kız olduğu hakkında bilgi verir. Ancak eğer kalp atışları dakikada 140’tan az ise bebeğiniz muhtemelen erkektir.

■ Bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum diyen pek çok anne bu yöntemi dener ve genellikle yanılma payı düşüktür: Annenin canı ekşi, tuzlu, limon… gibi şeyler çekiyorsa bebek erkek demektir. Ancak annenin canı tatlı istediğinde muhtemelen bebek kızdır.

■ Bebeğimin cinsiyetini nasıl anlarım diyen pek çok anne adayı Çin doğum takvimini de kullanmaktadır. Bunun için, anne hamile kaldığı ayın karşısında yer alan hamilelik yaşına bakar. Ve buna dayanarak da bebeğinin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olur.

■ Bebeğimin cinsiyetini nasıl öğrenebilirim diyen anne adaylarına arkadaş ya da akrabaları anahtar testi de yapabilirler. Bunun için yapılması gereken, anne adayına bir anahtar uzatmaktır. Anne adayı anahtarı ince tarafından tutuyorsa bebeği kız, kalın tarafından tutuyorsa muhtemelen erkektir.

■ Mayaların uyguladığı bir yöntem de bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum diyenler tarafından kullanılabilir. Bu yönteme göre, anne adayının hamile kaldığı yaş ve yılın tek mi çift sayı mı olduğuna bakılır. Eğer her ikisi de tek ya da her ikisi de çift ise bebeğin cinsiyeti kızdır. Ancak rakamlardan biri tek, diğeri çift ise bu durumda bebek erkektir.

■ Bebeğimin cinsiyetini nasıl anlarım dediğiniz noktada, kendi güzelliğinizden de yola çıkabilirsiniz. Eğer her zamankinden daha güzel bir kadın haline geldiyseniz, bebeğiniz kızdır ve sizin güzelliğinizi almıştır. Ancak eğer güzelleşiyorsanız, bebeğiniz erkektir.

■ Nikah yüzüğü de bebeğin cinsiyetini öğrenmede kullanılan bir başka yöntemdir. Bunun için anne adayının nikah yüzüğünü göbeğinin önünde sallaması gerekir. Yüzük bu sırada sağa sola gidiyorsa bebeğin cinsiyeti kız, dairesel hareketler çiziyorsa bebek muhtemelen erkektir.

■ İdrar rengine göre de bebeğin cinsiyetinin anlaşıldığı düşünülmektedir. Rengi koyu sarı olan idrara sahip anne adayının bebeği kız, açık sarı idrara sahip olan anne adayının bebeği erkektir.

■ Her hamile kadının başına geldiği düşünülen sabah bulantıları aslında erkek bebeklerde az olur; ya da hiç olmaz. Ancak mide bulantısı çok olan annelerin bebeğinin kız olduğu düşünülür. Bebeğimin cinsiyetini nasıl öğrenebilirim diyen bir anne adayı bu mide bulantılarını da takip edebilir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.