Barbara Cartland Hakkında Bilgi

Barbara Cartland Hakkında Bilgi

Barbara Cartland denildiğinde akla ilk gelen aşk romanları yazarı olduğudur. Bunun haricinde, Barbara Cartland kimdir diyenler için Barbara Cartland hakkında bilgi aktarımlarını gerçekleştireceğiz. Mary Barbara Hamilton Cartland, Birmingham / Edgbaston’da 9 Temmuz 1901 yılında dünyaya gelmiştir. Aşk romanları denildiğinde ilk akla gelen isim de Barbara Cartland’dır.

Birinci Dünya Savaşı’nda babasını kaybeden Barbara Cartland hakkında bilgi aktarımı gerçekleştirirken, iki erkek kardeşini de İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiğini belirtelim ve ailenin tek kız çocuğu olduğunu eklemeyi de unutmayalım.

Elinor Glyn, Barbara Cartland’ın idolü, örnek aldığı isimdir. Pek çok yazar ise kendisini örnek almıştır. Her fırsatta Elinor Glyn’i örnek aldığını ve ona hayran olduğunu belirten Barbara Cartland’ın ilk kitabı 1923 yılında yayınlanmıştır. İngiltere’de 1983 yılında çıkartılan Kim Kimdir isimli kitapta, Barbara Cartland kimdir sorusuna verilen yanıt, kitapta yer verilen en geniş ismin kendisi olmasını sağlamıştır.

Barbara Cartland hakkında bilgi verirken, onun Kraliçe Elizabeth tarafından verilen Asalet Ödülünü aldığından da söz etmek gerekir. Bunu gerek edebi eserleri gerek sosyal çalışmaları dolayısı ile almıştır. Ödülün adı Dame Commander’dir.

Guinness Rekorlar Kitabında da adı yazan Barbara Cartland, bunu, 1995 yılına kadar toplamda 1 milyondan fazla kitap satması dolayısı ile sağlamıştır. Ödülün adı: Dünyanın En Çok Satan Yazarı’dır.

Pembe Koleksiyonlar Roman serisi bulunan Barbara Cartland hakkında bilgi verirken, onun pembe kıyafetleri ve pembe aksesuarlarını da saymadan geçmemeliyiz. Buna ek olarak, romanlarında aşk, ilişkiler ve evlilik üzerine çok fazla yazması dolayısı ile bu işlerin uzmanı olarak da bilinmekte idi.

Prenses Diana’nın üvey büyükannesi olan Barbara Cartland eserleri günümüze kadar 723’e ulaşmıştır.
Aşk Filizleri
Pembe Koleksiyon Serisi
Ilık Dudaklar
Hayalimdeki Cennet
Aşkımı Sana Adadım
Buğulu Gözler
Kalbimi Sana Verdim
Bir Çiçek Bin Sevgi
Yalvaran Gözler
Ateşli Sevgilim
Vahşi Çiçek
Mağrur Sevgili
Kalbime Yazılısın
Kalbimin Tek Sahibi
Aşk Coşkuları
Beyaz Güvercin
İlk Aşk Gecesi
Cennetteki Işık
Yalnız Seninle
Yaşasın Aşk
Dilek Rüzgarı
Aşkın Sihirli Ateşi

Barbara Cartland kitaplarından bazılarıdır.

21 Mayıs 2.000’de, 99 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.