Aidin Salih Kimdir Neden Öldü Kitapları Gerçek Tıp

Aidin Salih Kimdir Neden Öldü Kitapları Gerçek Tıp

Aidin Salih adı sitemizde en çok gül hastalığı ile ilgili problem yaşayanlar tarafından aranıyor. Ancak aslında kendisinin çok daha ilgili olduğu konular bulunuyor. Bunlar arasında yüz güzelliği, karaciğer temizliği, bağırsak temizliği… gibi pek çok şeyden söz edebiliriz.

2. Dünya savaşının yeni başladığı zamanlarda, 4 Mart 1943 tarihinde Ukrayna Brusovka şehrinde dünyaya gelmiş olan Aidin Salih, çocukluğunu, savaşın etkileri dolayısı ile zor şartlarda geçirmiştir. Ancak bu durum onun başarılı bir öğrencilik süreci geçirmesine engel olmamış; Lugansk’ta Tıp Kolejinden mezun olmuştur.

Sonrasında çeşitli hastanelerde görev almaya başlamış ve bu durum onun modern tıp ile yakından tanışmasına sebebiyet vermiştir. Zaten Gerçek Tıp denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Aklı bazı konularda karışık olan başarılı isim, bu akıl karışıklığını gidermek için Taşkent Üniversitesi Biyoloji Fakültesi’ni okumaya başlamıştır.

Sonrasında bu bölümden başarılı bir şekilde mezun olmuş; modern tıbbın temelinde yatan bazı prensiplere karşı akıl karışıklığını da bu sayede büyük ölçüde gidermiştir. 1970’li yıllardahastalıklar ve tedavi yöntemlerine yönelik biredebiyat akımı başlatmıştır.

Sı orucu ve diğer alternatif tedavi yöntemleri ile tanışması da bu dönemlere denk gelir. Ancak bu yöntemlerin hiç biri onu tam anlamıyla tatmin etmeye yetmemiştir. Sonrasında İbn-i Sina‘yı incelemeye başlamış ve aradıklarının temelini burada bulmuştur. Ardından da müslüman olarak Kuran ve hadislerle tanışmıştır.

Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde isimli kitap, başarılı ismin uzun yıllar boyu araştırarak topladığı bilgilerin birikimi olarak ortaya çıkmıştır. İlerleyen zamanlarda ise pek çok hastalığı bünyesinde toplamış ancak modern tıp ile kendi sahip olduğu hastalıkları tedavi edememiştir.

Buna istinaden de doktorluk mesleğini bırakma kararı almış; kendine yararı olmayan bir doktorun hastalarına da faydalı olamayacağına inanmıştır. 1993 yılında eşinin işlediği siyasi suç dolayısı ile Türkiye’ye sürgün edilmişler, ardından ülkemize de giriş yasağı almışlardır.

Fakat 2005 yılında yeniden ülkemize giriş yapan başarılı doktor ve yazar son 10yılını ülkemizde geçirmiş, 9 Kasım 2014 tarihinde ise İstanbul’da vefat etmiştir.

Aidin Salih Gerçek Tıp

Aidin Salih Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde kitabı,yazarın sahip olduğu kitaplardan sadece bir tanesi olup, bu kitapta uzun yıllar yapmış olduğu araştırmalar sonucu elde ettiği bilgileri okuyucuları ile paylaşmıştır. İlk baskısı 2007 yılında yayınlanan kitap günümüze kadar onbinlerce okuyucu ile buluşmuştur.

Aidin Salih

Aidin Salih Gerçek Tıp

Kitap o kadar başarılı olmuş ve o denli iyi sonuçlar elde etmiştirki günümüzün temel İslam tıbbı eseri olarak ondan söz edenler dahi bulunmaktadır. Sağlık anlamında pek çok kişinin düşüncelerini değiştiren başarılı isim, pek çok doktorun tedavilerine de eklemeler yapmıştır.

Çaresiz olduğunu düşündüğünüz pek çok hastalığın çözümüne Aidin Salih Gerçek Tıp kitabını okuyarak ulaşabilirsiniz. Kitabın tamamı 432 sayfadan oluşmaktadır. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa dahi kitap okumayı seviyorsanız, bir göz atmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

Aidin Salih Kimdir?

Aidin Salih kimdir sorusunun yanıtı adına ilk olarak başarılı yazar ve doktorun doğumunun İkinci Dünya Savaşı zamanlarına denkl geldiğini belirtmek isteriz.4 Mart 1943doğum tarihiolan başarılı yazar ailesi ile birlikte açlık ve yoksulluğun hüküm sürdüğü bir çocukluk dönemi geçirdi.

Çünkü Rusya’nın Almanya tarafından işgal edildiği bu günlerde Ukrayna Brusovka’da dünyaya gözlerini açmıştı. Ancak ilk ve orta öğretimini başarı ile tamamlamasının ardından Lugansk’ta Tıp Koleji’ni okudu ve mezun oldu. Ardından da savaş sonrası hizmet vermeye devam eden hastanelerde çalışmaya başladı.

Bu süreçte modern tıbba karşı kuşkucu bakış açısı gelişti. Ve bu durum onu Biyoloji bölümünü okuması yönünde teşvik etti. Hastalıklar ve hastalıkların tedavi yöntemleri için akımlar geliştirdi. Bunun da yeterli olmadığını düşünüp,su orucu gibi çok sayıda alternatif tıp yöntemini kullandı.

Ardından İbn-i Sina’yı ve onun benimsediği tedavi yöntemlerini öğrenebilmek adına kitaplarını okumaya başladı. Ve sonrasında Müslüman olup, Kur’an-i Kerim ve hadislerle ilgilenmeye başladı. Ve ardından da o güne kadar edinmiş olduğu bilgileri bu bilgilerle birleştirdi.

Ve sonunda edinmiş olduğu bilgilerin tamamını Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde isimli kitabında derledi. Aidin Salih kimdir sorusuna yanıt vermeye devam ederken, doktorluğadevam etmediğini de belirtmek isteriz. Çünkü kendi sahip olduğu hastalığı modern tıp yöntemleri ile çözemiyordu.

Bu yöntemlerlekendi sorunlarını çözemeyişinin, diğer hastaların sorunlarını da çözemeyeceğinin işareti olduğuna kanaat getirdi. Ve doktorluk mesleğini bıraktı. Ancak bilgileri ile çok sayıda kitap yazdı. Seminer verdi ve sağlık programlarına katıldı.

1993’te eşi ile birlikte ülkemize gelen; ancak sonrasında yeniden Avrupa’ya giden Aidin Salih 2005 yılında yeniden Türkiye’ye geldi ve özlediği İstanbul’da ölümüne kadar kalmaya devam etti. Bu arada Sade Hayat isimli derneği kurdu. Burada gönülü olarak aktif bir şekilde çalıştı.

Çok sayıda öğrenciye ders verdi. Hacamat tekniği hakkında verdiği derslerle bu tekniğin ülkemiz genelinde yayılması adına büyük çabalar sarf etti. Başarılı ismin ölüm tarihi 9 Kasım 2014’tür.

Aidin Salih Neden Öldü?

Aidin Salih neden öldü sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bunun sebebi ise hayata gözlerini 71yaşında yuman başarılı hekim ve yazarın birhastalık sebebi ile ölüp ölmediğini öğrenmek.Ancak Aidin Salih ölümünden 2 yıl önce zaten kefenini hazırlamıştı.

Aidin Salih

Aidin Salih Neden Öldü

Yakınlarına şehit olarak öleceğini söylüyordu. Bu anlamda düşmanlarının da olduğunu belirtiyordu. Ve ölmeden 5 gün önce yakınlarından helallik istemişti. Bunun yanında, Peygamber efendimizin Pazartesi günü vefat ettiği rivayet edildiği için Aidin Salih de Pazartesi günü ölmek isterdi.

Ölümü Pazartesi günü olmadı ancak defin işlemleri, isteği üzerine Pazartesi günü yapıldı.

Aidin Salih Kitapları

Aidin Salih kitaplarıdendiğinde karşımıza çok sayıda kitap ismi çıkıyor.Bunlar arasında ilk sırada elbette Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde kitabı yer alıyor. Ancak diğer kitaplarını da şu şekilde sıralayabiliriz:

• Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde
• Son Söz Gerçek Tıp Dersleri 1
• Son Söz Gerçek Tıp Dersleri 2
•Sahih Mebevi Tıp
• Doğu Tıbbı
• Gerçek Şifa
• Geleneksel Şifa Hazinesi
• Sülük Tedavisi
• Hacamat

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.