Kahraman Tazeoğlu Araz’da Ayrılığı Öyle Bir Anlatmış ki…

Kahraman Tazeoğlu, Araz isimli kitabında ayrılığı anlatıyor. Hem de Kahraman Tazeoğlu, Araz isimli kitabında ayrılığı öyle bir anlatıyor ki, insan ayrılıktan korkuyor. Ayrılığın zorluklarının farkına varıp, bir sefer daha düşünmeye; ve ayrılığı, en ince ayrıntısına kadar ölçüp biçmeye karar veriyor. Ayrılık, Kahraman Tazeoğlu’nun Araz isimli kitabında öyle bir anlatılıyor ki, ayrılığın, kalbine söz geçiremeyen insanların, ayaklarına söz geçirebildikleri için gerçekleştiği düşüncesi oluşuyor akıllarda. Ayrılık, Kahraman Tazeoğlu’nun Araz isimli kitabında öyle bir anlatılıyor ki… Gitmişken tam gitmeli; gidemiyorsan da olduğun yerde kalmalısın diye düşünmeden edemiyor insan…

<

Kahraman Tazeoğlu’nun Araz isimli kitabı 102 sayfadan oluşmakta. Araz kitabının yazarı Kahraman Tazeoğlu iken, Araz’ın yayın evinin Destek Yayınları olduğunun da belirtilmesi gerekiyor elbette. Araz, 8 TL’lik liste fiyatı ile Kahraman Tazeoğlu okurları ile buluşturuluyor.
Kahraman Tazeoğlu’nun Araz kitabından kısaca bir arka kapak yazısı oluşturmak istersek, şu şekilde bir oluşum ortaya çıkıyor:
Ayrılığı seçmeye karar verdiysen eğer, giderken yanında her şeyi götürmeyi de göze alacaksın. Geride, ne sana dair herhangi bir şey kalacak; ne de onu hatırlatacak herhangi bir şeyi yanında götürceeksin. Ayrılığı seçtiysen eğer, geriye hiç bir şey bırakmadan gideceksin. Ayrılığı seçtiysen eğer, söylenmemiş sözlerin de kalmayacak senden geriye. Giderken öyle bir gideceksin ki, döneceğine dair, döneceği’ne dair hiç bir umut, hiç bir özlem kalmayacak geride, her şeyi süpürüp öyle gideceksin… Dönecekmiş gibi gitmeyeceksin.
Telefonunu telefonundan, yolunu yolundan uzak tutmalısın. Dinlediğin şarkılar, okuduğun şiirler sana onu hatırlatmamalı. Yatağında eksik olan boşluğu, sofranda eksik olan sandalyeyi, boş olan tabağı görmemelisin.
Ayrılmaya karar verdiysen öyle bir ayrılmalısın ki, ayrılık seninle gurur duymalı. Eğer sen giden kişi isen, ve kalbine değil de ayaklarına hükmediyorsan, ayakların ona yakın olan hiç bir yerden geçmemeli. Ayrılığı seçtiysen, büyük ayrılacaksın…


Latest Comments
  1. hatice

    kahraman tazeoğlu’yu şiir dinletilerinde tanıdım. Söylediği her şiirde acılarımı yaşadım. İnsan olmanın gerektiği en büyük şart sanırım acılarla ortak bir hayat. ayrılığı en derinden yaşayanlar için ağır bir kitap olmalı. ARAZ’ın yeri ayrı..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası