Benzin Fiyatı Litre Fiyatları Shell Opet İstanbul Ankara

Benzin Fiyatı Litre Fiyatları Shell Opet İstanbul Ankara

Benzin fiyatı son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Tıpkı Kastamonu altın fiyatları gibi benzine de yatırım yapacak halegeldik. Ancak burada bir küçük detay var ki o da akaryakıt zamlarının aslında sadece Türkiye için geçerli olmadığı. Almanya’da da bu zamlar ciddi anlamda can yakıyor.

Arabası olan insanlar kilit kapatıp toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyor. Ancak artan benzin fiyatı ile eşdeğer olarak toplu taşıma araçlarının fiyatları da yükseliyor. Dolayısı ile insanlar artık kendilerine en yakın rotaları seçmeye başladılar. Bu durum belki de sağlıklı yaşam adına sevindirici.

Fakat pek çok kişiye Almanya’da da akaryakıtın zamlı olduğunu söylediğimizde, onların parasının bizim paramıza göre daha değerli olduğunu düşünüyorlar. Ancak unutulan küçük bir nokta var ki o da yapılan zamların paranın değeri ile değil enflasyon ile orantılı olduğu. Almanya’da marketlerde yağ bulmak da zor örneğin.

Artan akaryakıt fiyatları insanların konu hakkında yorum yapmalarına da neden olmuyor değil. Her şeyin öncesinde, LPG’nin yakın zamanda 6 TL olacağını söyleyenler var. Yani büyük bir indirim bekleniyor. Ancak genel olarak toplum bunun gerçekleşeceğine inanmıyor. Fakat gerçek olan bir şey var ise o da bugün benzin motorin fiyatlarında indirim olacağı…

Yapılması beklenen indirime, düşen brent petrol fiyatlarının neden olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ilerleyen günlerde brent petrol fiyatında daha fazla düşüş olursa, akaryakıt fiyatları da o oranda düşmeye devam edecektir. Peki bu geceitibari ile Adana, Ankara, Kastamonu, Mersin, İstanbul, Antalya, İzmir, Şanlıurfa… benzin fiyatları nasıl şekillenecek?

Benzin Litre Fiyatı

Benzin litre fiyatı bu geceden itibaren indirim alacak. Aynı durum motorin için de geçerli olacak. Bunu sağlayan ise Brent petrol fiyatı oldu. Yaşanan düşüş ülkemizde pompa fiyatlarına da düşüş olarak yansıyacak. Belki gelecek olan indirim araç sahiplerini yeterince tatmin etmeyecek. Ancak Brent petrol düşüşü devam ettikçe Benzin litre fiyatı da düşmeye devam edecektir.

Benzin Fiyatı

Benzin Litre Fiyatı

Üst üste gelen indirimler ise araç sahiplerini memnun edebilir. Dolmuş ve otobüs fiyatlarında düşüşlere sebep olabilir. Hatta bu durum beraberinde, pazar tezgahlarındaki malların ucuzlamasını da sağlayabilir. Domates ya da taze fasulye fiyatlarındaki artışın en önemli nedenleri arasında yüksek akaryakıt fiyatları da yer alıyor çünkü.

Peki benzin litre fiyatının düşmesini sağlayan Brent petrol neden düştü? Bildiğiniz gibi zamların büyük bir bölümü Rusya – Ukrayna savaşı dolayısı ile yapıldı. Savaş, her anlamda fiyatların artmasına, bazı malların tedarik zincirinde sekteye neden oldu. Ancak bugünlerde hem Rusya hem de Ukrayna cephelerinden iyi mesajlar geliyor.

Alınan iyimser hava da Brent petrol fiyatının düşmesini sağladı. Bu düşüş beraberinde benzin litre fiyatının azalmasını getirdi. Hal böyle olunca, savaş bittiğinde benzinin, dolayısı ile diğer malzemelerin fiyatlarının düşmesi muhtemel. Tedariki daha kolay olacak olan yağ ve un için de aynı durum geçerli. Hal ile pazar arasındaki fiyatlarda da uçurum olmayacak.

Peki bu gece yarısı yapılacak akaryakıt indirimi ile Adana, Adıyaman, Ayrın, Yozgat, Tunceli, Manisa, Muş, Kahramanmaraş… gibi illerde fiyatlar hangi seviyelerde olacak? Pompaya yansıyacak olan rakam 1.04 TL olacak. Dolayısı ile benzinin litre fiyatının 18 TL bandına gerilemesi düşünülmekte. Motorin ise 20 TL bandını test edecek.

Benzin Fiyatı İstanbul

Benzin fiyatı İstanbul için an itibari ile 19.00 TL. Ancak bu durum gece yarısından sonra 18 TL’nin bir kaç kuruş daha altına düşebilir.

Shell Benzin Fiyatları

Shell benzin fiyatları her şehirde farklılık göstermekle birlikte Mersin’de 19.19 TL. Ancak gece yarısı itibari ile pompaya yansıyacak indirim sayesinde bu fiyat 18 TL seviyesine çekilecektir.

Benzin Fiyatı

Shell Benzin Fiyatları

Benzin Fiyatı Ankara

Benzin fiyatı Ankara baz alındığında da farklı markalar için değişiklik gösterebilir. Örneğin Shell’de 19.12 TL olan benzin, gece yarısı itibari ile 18 TL seviyesinden satışa sunulacaktır.

Opet Benzin Fiyatları

Opet benzin fiyatları İzmir baz alındığında 19.11 TL. Ancak yapılacak olan indirim bu fiyatların da 18 TL seviyesinde olmasını sağlayacaktır.

Benzin Fiyatları İzmir

Benzin fiyatları İzmir için güncel olarak 19.11 seviyesinde. Gece yarısı yapılacak olan indirim bu fiyatın da geri çekilmesini sağlayacak.

Almanya Benzin Fiyatları

Almanya benzin fiyatları 1.98 Euro seviyesinde bulunuyor. Ülkemizde Euro fiyatının 16 TL seviyesinde olduğunu düşünecek olursak, Almanya’da benzin 32 TL dolaylarında. Ancak ülkemizde benzinin Euro ile alınması halinde ödenmesi gereken tutar 1.25 Euro bile değil. Bu açıdan bakınca ülkemiz akaryakıt fiyatları ile Almanya akaryakıt fiyatları arasındaki farkı daha kolay algılayabiliyoruz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.