Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır? Jiletle Pürüzsüz Nasıl Alınır?

Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır? Jiletle Pürüzsüz Nasıl Alınır?

Bacak tıraşı nasıl yapılır? Bu soru pek çok kadın tarafından internet ortamında araştırılıyor. Ve genellikle bu işlemin jiletle yapılması yöntemine başvuruluyor. Sonrasında da ya kaşıntı ya da batık tüygibi problemler ortaya çıkıyor. Peki yok mu bu işin sorunsuz bir çözümü? Çünkü kadınların bir tek jiletle canları yanmıyor…

Aslına bakarsanız doğru yapılan bacak tıraşı ile bacaklarınızdaki tüyleri azaltmanız çok kolay. Fakat bu anlamda en önemli görev anneye düşüyor. Anneler, çocuklarının bacak tıraşı zamanı geldiğinde onlara doğru yöntemleri göstermeleri gerekiyor. Aynı şeyi koltuk altı ya da bikini bölgesi için de yapmaları en doğru yaklaşım aslında.

Jiletle yapılan bacak tıraşı tüylerin azalmasına katkıda bulunmuyor. Epilatör adı verilen makineyi kullanarak bacaklarınızdaki tüyleri aldığınızda ise ne tüylerinizi jilet kullanarak çoğaltmış ne de şekerli ağda yöntemi ile beslememiş oluyorsunuz. Tüylerin cansız olması da zaten acı hissinin ortaya çıkmasını önlüyor ya da bu hissi çok azaltıyor.

Jiletle bacak tıraşı ise işin en kolay yolu aslında. Sonuçları ise kimse tarafından düşünülmüyor. Jilet kullanımını yanlış gerçekleştirmeniz halinde bir tüy kökünden 3 – 4 tane tüy çıkartabilmeniz muhtemel. Peki bu ne demek? Tüyleri arttırmak gerek elbette. Herkes azaltmaya çalışırken hem de… O halde bacak tıraşı nasıl yapılır? Hemen öğrenelim.

Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır?

Bacak tıraşı nasıl yapılır? Bu soruya yanıt niteliği taşıyan çok sayıda araç bulunuyor. Bu araçlar arasında ilk sırayı jilet alıyor ve tıraş için seçilecek jilette bıçakların birbirine yakın olması öneriliyor. Ancak MaviBoncuğum olarak biraz önce de dile getirdiğimiz üzere bizim önerimiz epilatör kullanmanız yönünde. Ağda kullananlar da var albette. Ama bu yöntem biraz eskidi sanki…

Jiletle Pürüzsüz Bacak Nasıl Alınır

Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır

Bacak tıraşı nasıl yapılır sorusunu pek çok kadına sorduğunuzdaise genellikle şu şekilde yanıt verirler: “Jiletle alırsın olur biter” Peki jiletin doğru şekilde nasıl kullanılacağını biliyor musunuz? Bazı kişiler bacağı jiletle tüylerin çıktığı yönde tıraş ediyor. Bazıları için ise bu durumun tam tersi olmalı ve tıraş,tüylerin çıkış yönünün tersine yapılmalı.

Tüylerin çıkış yönüne göre yapacağınız bacak tıraşında tüyler kalın olabilir. Dokuları değişebilir. Dolayısı ile aslında tüylerin çıkış yönünün tersine tıraş yapmalısınız. Fakat bu da batık riskini ortaya çıkartabilir. Ve bu durumla karşılaşan kadınlar ister istemez jileti tüylerin çıkış yönünde kullanmak durumunda kalırlar.

Yani şunu söyleyebiliriz: jiletin kullanım yönünü, tüyleriniz ve bacaklarınıztarafından verilen tepkilere göre belirleyebilir; vücut dilinizin sesine kulak verebilirsiniz. Bikini bölgesi söz konusu olduğunda ise jileti kesinlikle aşağıdan yukarı doğru değil, yukarıdan aşağı doğru kullanmalısınız.

Bacak tıraşında aslında hangi yönün sizin için uygun olduğunu belirledikten sonra tıraş bıçağını o yönde kulanmanız ve sürekli yön değiştirmemeniz en etkin çözüm olacaktır. Aksi halde batıklardan da cilt tahrişinden de tüylerinizin çok hızlı büyümesinden de kurtulamazsınız.

Jiletle Pürüzsüz Bacak Nasıl Alınır?

Jiletle pürüzsüz bacak nasıl alınır sorusunun yanıtlarını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır

Jiletle Pürüzsüz Bacak Nasıl Alınır

• İlk işiniz cildinizi ılık su ıslatmak olmalı. Bu şekilde gözeneklerinizi açmış; tüylerinizi ve cildinizi yumuşatmışolursunuz. Bu etkiyi sürekli hale getirerek çiziklerden ve kesiklerden korunursunuz. Dolayısı ile bacak tıraşını duştayken yapmanızı öneriyoruz.

• Cildinizde ölü derinin varlığından şüpheleniyorsanız, bu durumun tıraş bıçağı ya da jiletin etkisini azaltabileceğini unutmayın. Dolayısı ile cildinize peeling yaparak ölü deriden arınmasını sağlamalısınız. Bunu kese, kabak lifi ya da hiç biri yoksa bezle yapabilirsiniz.

Jiletle pürüzsüz bacak nasıl alınır? Tıraş kremi bu aşamada başvurmanız gereken önemli bir malzemedir. Bacaklarınıza sürmeli ve yirmi saniye boyuncamasaj yapmalısınız. Bu şekilde jiletin daha kolay kaymasını sağlamış; aynı zamanda da tüylerinizi yumuşatmış olursunuz. Dolayısı ile daha pürüzsüz bacaklar elde etmeniz de muhtemeldir.

• Kaliteli ürünler kullandığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde yapacağınız tıraş ile tüylerinizin kırılması, çok çabuık uzaması… gibi durumlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olur.

• Önce tüylerin çıktığı yöne yani aşağı doğru tıraş ettiğiniz bacaklarınızı, sonrasında tüylerin çıkış yönünün tersine de tıraş edebilirsiniz. Bu durum sizin için tercih meselesi.

• Bacaklarınıza hafif baskı uygulayın. Sert hareketlerden kaçının. Uzun ve sabit hareketler sizin için en ideali olacaktır.

Bacak tıraşı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını öğrendiğinize göre, hadi bakalım kolay gelsin 🙂

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.