Hayat Çoktan Seçmeli Ama Bazı Şeyler Dönem Ödevi

Bir takım istekleriniz vardır, gerçekleşmesi için feda etmeyeceğiniz şey yoktur. İşinizden fedakarlık yaparsınız, sevginizden fedakarlık yaparsınız… Tek hedefiniz amaca ulaşmaktır… Ulaşırsınız da sonunda. Peki ya sonra? İsteklerinizde eğer doğru yolu seçmişseniz, mutlaka size vereceği şeyler de olacaktır; alırsınız. Ama bir de…

<

Biliyor musunuz, istekleriniz büyükse; ve gerçek de olursa, sonrasında bir takım sorumlulukları da beraberinde getirir. Sorumluluk almaktan korkmak değildir o noktada sorun; yapılması gereken her ne ise yapılacaktır artık. Ama bir takım alışkanlıklar vardır, o alışkanlıklardan kurtulmak da zor gelir insana. Bazen bazı alışkanlıklar, o kadar kalıplaşmış ve o kadar yer etmiştir ki insanın içine, gerçekleştirdiğiniz istekleri tek kendiniz için gerçekleştirdiğinizi düşünmezsiniz. Belki de bir emanettir gerçekleştirdiklerinizin yarısı… Peki ya sorumluluklar? Nasıl sizin olan bir şeyi; hem de çok değer verdiğiniz bir şeyin yarısını başka birisinin emanetiymiş gibi korumak istersiniz? Ve bu bir süre sonra ağır gelmeye başlar insana, üzer, kırar, ve sonrasında o insan bir bakarsınız ki saçmalamaya başlamış 🙂
Her şey, düzgün, sorunsuz, olması gerektiği gibi gitse, ve bunları kimseye düşündürtmese ne olur sanki? Çok mu zor her şeyin sorunsuz olması? Sorunlar tadı tuzuymuş bazı şeylerin. Atıp götürmese, o tada tuza da katlanır belki insan da… Neden yaşadığı güzelliğin keyfini istediği gibi yaşayamaz olur sonrasında?
İclal Aydın’ın şiirinde de dediği gibi: ”Hayat bu, çoktan seçmeli; ama bazı şeyler bir dönem ödevi…” 🙂

“Hayat Çoktan Seçmeli Ama Bazı Şeyler Dönem Ödevi” üzerine bir yorum

  1. elbette insanlığın doğasında mutlak hedefler vardır.bu hedefler var olmasaydı yaşam neye yarardı.kiminin küçük çaplı kiminin büyüktür.aslolan o mutluluğu bulmasıdır.değilmi? nefsin isteği doğrultusunda herşey gönlümüzce olmasını her canlı ister. fakat hayat her isteği cevap vermeye biliyor.bazende elimizdeki olanların kıymetini bilmek gerekiyor.

    Yanıtla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.