”Su Testisi Su Yolunda Kırılır” Sözleri Yine Gündemde…

Amy Winehouse öldü; ancak geride, ölümü ile ilgili tartışmaları bırakarak, kendisini, hayatını 27 yaşında bitiren ünlüler kervanına dahil etti. Amy Winehouse öldükten sonra Yonca Evcimik ise şöyle bir açıklamada bulundu: ”Su testisi su yolunda kırılır…” Ve Yonca Evcimik, bu açıklaması ile oldukça tepki aldı. Haklı mıydı acaba Yonca Evcimik’e gösterilen tepkiler? Amy Winehouse öldü; bunun sebebi, Amy Winehouse’un kullandığı uyuşturucu idi. Bunu dünyada bilmeyen kalmadı. Yonca Evcimik ”su testisi su yolunda kırılır” derken yalan mı söyledi?

<

Hızlı araba kullanmayı alışkanlık haline getiren birisi yaptığı kaza sonucunda hayatını kaybederse su testisi su yolunda kırılır sözü gerçekleşmez mi? Hızlı motor kullanmayı alışkanlık haline getirmiş olan herhangi birisi Hız tutkusu sebebiyle hayatını, yaptığı bir kazada kaybederse su testisi su yolunda kırılır sözü gerçek olmaz mı? Uyuşturucu kullanan birisi, kullandığı uyuşturucu sebebiyle hayatını kaybettiğinde ki Amy Winehouse bu şekilde öldü, su testisi su yolunda kırılır sözü gerçek olmadı mı?
Yonca Evcimik’in su testisi su yolunda kırılır açıklaması neden bu denli tepki aldı peki, yalan olmamasına karşın? Çünkü bundan bir kaç ay önce Defne Joy Foster ölümünde Hıncal Uluç da Defne Joy Foster için aynı tabiri kullanmıştı: su testisi su yolunda kırılır… Oysa ki, Defne Joy Foster’in, ne sürekli alkol kullandığını biliyorduk; ne de sürekli, yeni tanıştığı erkeklerin evine gittiğini; bunu eşi bile bilmiyordu hatta Defne Joy Foster’in, Bu nedenle de Hıncal Uluç’un su testisi su yolunda kırılır sözü biraz haksız ve ağırdı. Çok da eleştiri almıştı; özellikle de bayanlar tarafından.
Evet Defne Joy Foster’in ölümünde kendisinin hatası olduğunu düşünenlerin sayısı çok fazla; ancak Defne Joy Foster’in ölümünde su testisi su yolunda kırılmadı. Bu nedenle Hıncal uluç bu kadar fazla eleştiri aldı. Sonrasında da, su testisi su yolunda kırılır sözü akıllarda yer etti. Yonca Evcimik de su testisi su yolunda kırılır şeklindeki atasözünü kullandı; ancak, su testisi su yolunda kırılır, artık Defne Joy Foster olayını ve Hıncal Uluç’u anlatıyor insanlara. Yonca Evcimik bu nedenle eleştiriliyor bizce… Oysa ki su testisi su yolunda kırılır, kimseye mal edilmemesi gereken bir söz ve Yonca Evcimik Amy Winehouse ölümü için de bu sözü gerçekten de çok yerinde kullanmış
Yonca Evcimik’in su testisi su yolunda kırılır sözünü en çok eleştirenlerden birisi de Ayşe Özyılmazel… Tek ahlaklı siz misiniz diye soruyor Ayşe Özyılmazel. Oysa ki, su testisi su yolunda kırılır demek, Amy Winehouse’un ahlaksızlık yaptığını anlatan bir söz olmadığı gibi, bir küfür de değildir. Bize göre Ayşe Özyılmazel de konuyu biraz ”kızım sana söylüyorum gelinim sen duy” diyerek kendisine çevirmiş gibi görünüyor. Ayşe Özyılmazel yazısında soruyor: ”sizin her yaptığınız her zaman onaylanıyor mu?” İyi de uyuşturucu kullanmak, ne zaman kimin tarafından onaylanmış ki Amy Winehouse da onaylansın?
Amy Winehouse ölümü ile ilgili Yonca Evcimik’in su testisi su yolunda kırılır sözünü eleştirenler sadece yazdıklarımızla sınırlı değil, ”ölünün arkasından konuşulmaz” diyenler bile var 🙂 Hatta Yonca Evcimik’in Amy Winehouse’u su testisine benzettiğini söyleyenler bilr mevcut. Yani sadece Yonca Evimik’i eleştirmek için eleştirenlerin de bu eleştirileri, aslında gerçekten komik…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası