Siz Kıyametten Korunmak İçin Kıyamet Hazırlıkları Yapmaya Başladınız Mı?

Bu yazımızda sizlere, kıyametten korunmak için, kıyamet hazırlıkları yapan kişilerden kısaca söz etmek istiyorum. İnanılır gibi değil belki, ancak, kıyamet hazırlıkları yapmak, bazı kişiler için oldukça olağan. Belgesel izlemeyi çok seven bir insan olmamakla birlikte, zaten yapmış olduğum iş gereği tüm gün araştırma içerisinde bulunmam nedeniyle, gün sonundaki yorgunluğu basit dizilerle, ya da kitaplarla gidermeye çalıştığım doğru; fakat dün akşam, National Geographic Channel’de bir belgesele denk geldim, takılıp kaldım. Zaten bildiğim bir konuydu, öğreneceğim bir şey olmadığı için beni kendisine çekti belki de, sizlerle bunu paylaşmam gerektiğini düşündüm, kim bilir, belki sizin de ilginizi çeker…

Malumunuz, 21 Aralık 2012’nin Maya takvimine göre dünyanın sonu olduğuna inanılıyor. Gerçi son zamanlarda yapılan bir takım araştırmalar var, Maya takviminde 21 Aralık 2012 tarihinin bir bitişi göstermediğine, bunun tamamen bir yanlışlıktan kaynaklanan bilgi birikimi olduğuna inanılıyor. Bunun yanında, farklı bir çağa gireceğimize inananlar da var, ki sizlerle bunu da daha önce paylaşmıştık: foton çağı adı altında yeni bir kuşağa girecek olan dünyamızdaki insanların farklı bir boyutta yaşayacağına olan inançlar söz konusu… National Geographic Channel’de anlatılan, kıyametten korunmak için kıyamet hazırlıkları yapan bir insan… Kıyametten korunmak için yapılan kıyamet hazırlıkları nasıl olabilir ki?
Kıyametten korunmak için kıyamet hazırlıkları yapan kişinin ismi: Larry Hall… Larry Hall, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kansas Eyaleti’nde bir proje geliştirmiş durumda. Yerin, 53 metre derinliğine, 14 katlı bir bina inşa ettiren Larry Hall, kıyametten korunmak için gerçekleştirdiği kıyamet hazırlıkları dahilinde oluşturduğu bu 14 katlı binayı çok fonksiyonlu olarak hazırlatıyor. Örneğin, bizler bu binayı gezemeyiz, nedenine gelince, binaya girmek için yer altına inecek olan kişilerin bir asansör kullanmaları gerekiyor, ve bu asansör parmak izi ile çalışıyor… Şimdi binanın ne kadar fonksiyonlu olduğunu, eminim daha iyi anladınız.
21 Aralık 2012 tarihinden itibaren bir takım güneş patlamaları yaşanacağına inanan insanlar, bu güneş patlamaları sonrasında elektriğin kesileceğini, elektriğin kesilmesi dolayısı ile, yiyecek ve içecek bulunamayacağını, güneş patlamaları dolayısı ile her şeyin radyasyondan etkileneceğini düşünüyor; ve tüm bu etkilenimler dolayısı ile, soğuk savaş çıkacağına inanılıyor. İnsanlar yiyecek ya da içecek bulabilmek adına birbirlerinin üzerine gidecek… İşte tam bu noktada yer altına kıyamet hazırlıkları dolayısı ile yapılan bina devreye giriyor. Bu binanın içerisinde yedi katlı bir ev bölümü var. Bunun üzerinde de, market, sinema salonu, kütüphane gibi bölümler yer alıyor; yani insanlar, kıyametten korunmak için girecekleri bu binada, tüm olumsuzluklardan uzak, normal hayatlarına devam edecekler. Öyle ki: evlerin pencerelerinden, yerin 53 metre altında, yer altı katmanlarını değil de, özel hazırlanmış olan manzaraları görebilecekler; mesela, sahil manzaralı bir evinizin olduğunu düşünün; ya da ağaçlarla kaplı bir orman manzarası… Psikolojileri bozulmayacak olan insanlar, aynı zamanda, bu manzaralar sayesinde kapalı alan korkusuna falan da yenilmeyecekler.
Kıyametten korunmak için kıyamet hazırlıkları kapsamında yerin altındaki bu binaya, silahlar, bolca yiyecek içecek depolanmış durumda. Az önce sözünü etmiş olduğumuz soğuk savaş döneminde, insanların bir şekilde o binaya girmeleri durumunda o silahlardan faydalanılacak, orada yaşamayı kabul eden insanlar bu silahlar konusunda eğitilecek. Ve bu binanın içerisinde ayrıca, sebze ve balık yetiştiriciliği de yapılacak… Yani burada yaşayanlar, aynı zamanda çalışma hayatlarına devam edebilecekler. Peki binada ev sahibi olmanın maliyeti ne kadar? 2.000.000$… Türk lirası ile ortalama 3.600.000 TL’ye denk geliyor.
Tabi kıyamet bu, nereden geleceği belli olmaz, belki de gökten değil de yerin altından gelecek. Oysa, hazırlanmış olan bu bina çelikten olup, her tür olumsuzluğa karşı daanıklı imiş… E parası olmayanlar nasıl kıyamet hazırlıkları yapıyor? Onlar da, evlerinin yerini kıyametten korunmak için uygun seçmeye başlamışlar. Bu kişiler, evlerinin içerisine, su, ve yiyecek depoları hazırlamaya başlamış… National Geographic Channel belgeseline bakılacak olursa, bizler sonumuzu beklerken, birileri bir yerlerde, kıyametten korunmak için kıyamet hazırlıkları yapıyor. Ne dersiniz, onlar mı çok akıllı, yoksa bizler mi çok ”rahatız”?

Latest Comments
 1. didem

  Kıyamet alametleri ürkütse de, bu kadarı da olurmu dersiniz.

 2. didem

  gerçekten ürkütücü

 3. ismail

  bence mantıklı bir girişim.bunu bir son değilde bir yaşam mücadelesi olarak görmek bence daha mantıklı.çok kez jeolojik zaman geçirmiş dünyada hep bir takım insanlar hayatta kalmıştır.mücadeleci olmayı sevenlere.

 4. onat

  Tabiki de kıyamet biz öldüküt sorna olursa .Ve , bunu bilinki dünyanın sonu GÜNEŞİN VE DİYER TÜM GEZEGENLERİN SONU olur

 5. tatlı cadi

  bende kıyametin kopucagına inanmıyorum.ama elektrik gidicek ya ondan telefonlarda yoooooooooooookkkkkkkkkkkkk

 6. tatlı cadi

  kim inanıyo kıyametin kopocagına çabuk söylesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası