Piknik Alanlarını Seçerken Kırım Kongo Kanamalı Ateşine Dikkat!

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, havaların da her geçen gün biraz daha ısındığı aşikar. Bundan dolayıdır ki, piknik alanları dolup taşıyor. Piknik alanlarının özelliklerine bakıldığında ise, piknik masası bulunduğunu görüyoruz. Piknik masası, piknik alanlarının en önemli özelliğini oluşturuyor; hele bir de, kırım kongo kanamalı ateşi ile birlikte, kenelerin gündemde olduğu bu günlerde, savanınızı yerlere serip, sere serpe oturmak her ne kadar güzel ve keyif verici olsa da, piknik alanı seçerken, piknik masası olan yerleri tercih etmenizi şiddetle önermekteyiz.

<

Arabası müsait olanlar, piknik alanlarını kendileri de yaratabilirler elbette. Örnek vermek gerekirse, arabanız yeterince büyükse, yanınızda, piknik masası ve piknik sandalyesi taşıyabilme şansınız vardır. Böyle bir durumda, her gördüğünüz ve beğendiğiniz yer, sizin için, en güzel piknik alanlarından bir tanesi olacaktır. Ancak aksi bir durum söz konusu ise, mutlaka piknik masası olan piknik alanlarını seçmeniz gerekmektedir.
Piknik alanlarının seçiminde, piknik masasının, kırım kongo kanamalı ateşine neden olan kenelerden korunabilmek amacıyla (bir nebze de olsa) gerekli olduğunu belirttik. Peki piknik alanlarının seçiminde, piknik masası ve kırım kongo kanamalı ateşinin yanısıra nelere dikkat etmek gerekmektedir?
Eğer, kendinize vakit ayırabildiğiniz bir haftasonunuz varsa, hafta arası da işleriniz zaten yeterince yoğunsa; ve kendinizi yorgun hissediyorsanız, piknik alanlarının seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, kalabalıktan uzak yerlerde piknik yapmanız gerektiğidir. Piknik masası olan piknik alanlarında, belki çok fazla sessiz sakin yer bulamazsınız. Ancak piknik masası ve piknik sandalyesini yanında taşıyabilen kişilerin, kendi piknik alanlarını kendilerinin yaratabilmeleri sebebiyle, sakin yerler bulabilme imkanları oldukça kolay olacaktır.
Peki şimdi MaviBoncugum.Com takipçileri sorabilirler; gündem bu kadar kalabalıkken neden piknik alanlarından bahsediyorsun Almina diye 🙂 Malum yaz. Yazımın başında da belirttiğim gibi sıcak. Ve çok fazla çarşı pazar gezmek mümkün olmuyor; klimalı yerler hariç 🙂 İster istemez kendimizi ya dağlara atıyoruz; ya da deniz kenarlarına. Dün kendi adıma, ikisinin karışımı; çok keyifli bir piknik günü yaşadım. Ve haftasonunu değerlendirmek için, internetten fikir almak isteyenlere de, kendi tecrübelerim eşliğinde, az ya da çok fikir vermek istedim. Umarım sizin de haftasonunuz güzel geçer de, bu yazının sonrasında, güzel bir teşekkür yorumunu gönderirsiniz 🙂 Herkese iyi tatiller, iyi piknikler diliyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası