İzdivaç Programları Ve İzdivaç Programına Katılanlar

Bu konu hakkında daha önceki yazılarımda da bir kaç sefer işlemiştim; biraz bakınca yine ilgimi çekti; ve yeniden yazmak istedim… Konu izdivaç programları. Ve elbette izdivaç programına katılanlar… Nasıl bir şeydir ki bu, bir izdivaç programına 17 yaşındaki genç kızlar da; 80 yaşındaki dedeler de katılmaktadır. Merak ediyorum gençler neden izdivaç programına katılmayı tercih ederler.

Gündüzleri televizyon programlarına baktığınızda, izlenip takip edilebilecek çok fazla şey olmadığını görüyorsunuz; hal böyle olunca da doğal olarak, film ya da klip izlemeyi sevmiyorsanız izdivaç programlarını izlemeye başlıyorsunuz; ve o kadar çok dikkat çeken insan ile karşı karşıya gelmek mümkün ki, insanlar arasında konu niteliğinde olduğunu görmeye başlıyorsunuz izdivaç programlarının…
Bir adam kendisine talip aramak için izdivaç programına gitmiş; telefonla adama talip bir bayan katılıyor; 22 yaşında, özel üniversite mezunu, çok da kibar… İster istemez düşünmeye başlıyorsunuz: bu kız buraya neden katılır? 22 yaşında evde kalma korkusuna mı kapılmış? Maddi durumu mu kötü? Maddi durumu kötüyse nasıl üniversiteyi özel bir okulda okumuş? Nedendir çözebilmiş değilim.
Geçtiğimiz günlerde de yine bir izdivaç programına denk geldim; ve konusu gerçekten ilginçti, işimi gücümü bıraktım; oturup izledim… 28 yaşında bir adam, kendisine talip arayan bir kıza talip oldu, konuşmaya başladılar; tam o sırada bir telefon bağlandı. Kıza talip olan adamın eski nişanlısı olduğunu söyledi, nişanlıyken adamın kendisini hamile bıraktığını; ve sonrasında ayrıldıklarını, bebeği aldırmaya da yanaşmadığını belirterek:”ben yandım, sen yanma” dedi kıza; fakat, talip arayan kız, telefonla kendisini uyaran kişiye dönüp:”neden sen onunla nişanlıyken birlikte olup hamile kaldın” diye bir soru yöneltti… Ben telefonla arayan kişinin yerinde olsaydım, iyiliğin yaramadığını söyler; ve herhalde telefonu kapatırdım. İnsanlar ilginç; yapacak bir şey yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası