Futbolda Şike Soruşturmasında Beşiktaş Taraftarı Kırgın

Futbolda şike soruşturmasında sıra Beşiktaş’ta. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte aranan isimler arasında olan; Ancak kamp nedeniyle soruşturmalara geç katılan Serdar Adalı, Tayfur Havutçu ile birlikte tutuklanması, Beşiktaş takımını ve Beşiktaş taraftarını gerçek anlamda çok üzdü.

<

Her şeyden önce şunu belirtmeliyim ki, bu yazı bir haber niteliği taşımamakta; ve son iki haftadır, bir bayan olarak futbol haberleri yazmaktan zaten yeterince sıkıldım. Ancak Beşiktaş’ın, futbolda şike iddiaları ve futbolda şike soruşturmasına adının karışmasına gerçek anlamda üzüldüm. Ben Beşiktaş’lı da değilim, bilen bilir… Ancak, Beşiktaş taraftarını çok iyi bulurum. Hem centilmen; hem de yürekli beşiktaş taraftarı; iyi günde de kötü günde de Beşiktaş’ı destekleyen; sadık bir taraftardır; her zaman takımının arkasında durur; ancak diğer takımlar gibi kavga eden Beşiktaş taraftarı da nadir görülür…
Futbolda şike iddiaları ve futbolda şike soruşturması çerçevesinde tutuklanan Tayfur Havutçu; ve Serdar Adalı, Beşiktaş taraftarını oldukça üzdü. Beşiktaş, hakkı ile penaltı atışlarına kadar gittiği Türkiye kupasını iade etmek istiyor. Pek çok fanatik Beşiktaş taraftarı ise, sadece, futbolda şike iddiaları ve futbolda şike soruşturması nedeniyle, Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu tarafından gerçekleştirilen şike teşebbüsü nedeniyle, takımını artık desteklemek istemediğini söylüyor…
Biz de şu soruyu soruyoruz o halde: Beşiktaş taraftarı bunu haketti mi? Bu, diğer takımlar için sormadığımız bir soru; çünkü bazı takımlar, sadece takımlarını iyi olarak görüp, iyi olmak adına savaşırken; Beşiktaş, kötü günde de tek yürek olmayı başarmış; ve ”iyi günlerimiz gelecek” diyerek kendi kendilerine teselli bulmayı haketmiş taraftarlardan oluşmakta. İsimlerinin, bu denli kirli bir olaya, futbolda şike iddiaları ve futbolda şike soruşturmasına karışması, Beşiktaş taraftarının hakkı mıydı?
Fenerbahçe için gündeme gelen futbolda şike iddiaları ve futbolda şike soruşturmasında şu soruyu sormuştuk: Fenerbahçe taraftarına verdiği bu zararı nasıl ödeyecek? Ancak Fenerbahçe taraftarı, şikeli ya da şikesiz, takımının arkasında durmaya devam ediyor. Oysa ki Beşiktaş taraftarı daha duygusal. Beşiktaş taraftarı kırgın… Şimdi şu soruyu yeniden sorma zamanının geldiğini düşünüyorum: Serdar Adalı ve Tayfut Havutçu, Beşiktaş taraftarına verdiği bu zararı nasıl kapatacak?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası