Yılbaşında Nasıl Dilek Dilenir? Yılbaşı Ritüelleri Nelerdir?

Yılbaşında nasıl dilek dilenir? 2023 yılının yaklaşmakta olduğu bugünlerde insanlar tarafından sıklıkla yanıtı araştırılan sorular arasında yer alacak. Ve bu konuda herkesin kendine göre fikri olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Herkes kendine göre bir yılbaşı ritüeli belirlemiştir ve ondan etkili sonuç aldığını dile getirir.

Bazı kişiler ise internet ortamında araştırma yapar ve nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenir. Örneğin eğer yılbaşında kırmızı giymeye meraklıysanız, bunun için alışverişlerinizi şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. Çünkü yeni yıl yaklaşırken en çok ilgi duyulan şeylerin fiyatları da hızlı bir şekilde artacak… Hem de sanki hiç artmıyormuş gibi… (!)

Peki yılbaşında nasıl dilek dilenir? Bunun için ilk olarak pembe bir kağıt alın. Sonrasında ise yeni yıldan istediğiniz her şeyi, detaylı şekilde, 31 Aralık 2022’de bu pembe kağıda yazın. Ardından kağıdınızı bir yıl boyunca saklamanız gerekiyor. En azından MaviBoncuğum takipçilerinin deneyip, iyi sonuç elde ettikleri bu dilek dileme yöntemini denemeye değer değil mi?

Yılbaşında Nasıl Dilek Dilenir?

Yılbaşında nasıl dilek dilenir? Biraz önce vermiş olduğumuz yılbaşında dilek dileme yöntemi örneğini elbette uygulayabilir; hatta pembe kağıtlarınızı önceden edinebilir ve elinizde hazır bulundurabilirsiniz. Ancak bunun yanında farklı yılbaşı ritüelleri de yok değil. Maddeler halinde onlardan da şu şekilde söz edebiliriz.

Yılbaşı Ritüelleri Nelerdir

Yılbaşında Nasıl Dilek Dilenir

• Yılbaşı ritüellerinden ilki kırmızı çamaşır giymek… Evet, kırmızı yılbaşının önemli renkleri arasında yer alıyor. Ama kırmızı bir elbise giymek de sizin işinizi halledebilir. Hatta çorabınız dahi kırmızı olursa ve yeni yıla kırmızı eşyanız ile girerseniz, bu durum sizin için oldukça yararlı olacaktır. Öyle ki sadece para ya da zenginlik ile yorumlamamanız gereken bu durum, her isteğinizi yeni yılda size verebilir…

• Yılbaşında dilek dilemek için yapmanızın önerildiği bir diğer şey de şu ki: Evinizde adaçayı yakmanız. Yani adaçayı tütsüsü yapmanız… Hatta bunu yapar ve evinizin her yerinde gezdirirken, Felak ve Nas surelerini okursanız, evinizin yeni gelen yıla temiz bir enerji ile girmesini sağlayabilirsiniz. Adaçayı yakmak, ortamdaki kötü enerjiyi alması ile bilinen bir etki yaratmaktadır.

• Kendinize kırmızı bir kese hazırlayın. Yeni yıldan her ne istiyorsanız, dileklerinizi bir kağıda yazın. Ve hazırlamış olduğunuz keseye yerleştirerek, keseyi de evinizin içerisinde bir yere saklayın.

• Bu yıl kötü olan her ne yaşadı iseniz, bir kağıda yazın. Öfkeleriniz, kinleriniz ve sizi üzen her şeyi yazdığınız bu kağıdı, tam yeni yıla girerken yakın. Yakma sırasında, “Affettim, teşekkür ederim, hayatımdaki görevleri sona erdi…” diyin. Kötü olan her şeyi 2022 yılında bırakarak 2023’e temizlenmiş, yenilenmiş bir şekilde girin.

• Eğer 2023 yılına bereketli bir şekilde girmek ve maddi sıkıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız, bir tane nar alın. Sağlam bir poşetin içerisine koyun. Ve evinizin kapısının önünde, önce Besmele çekerek narı patlatın. Sonrasında da yiyin. Bereketli bir yıl geçirmeyi dileyin.

Yılbaşında nasıl dilek dilenir? Hazırlayacağınız yeni yıl sofrasında kırmızı bir mum yansın. Etrafında da melek figürleri bulunsun. Sofranın yiyecek listesinde: nar, ceviz, badem… gibi şeyler de olsun. Ve sofranızı defne yaprakları ile süslemeyi unutmayın.

Yılbaşı Ritüelleri Nelerdir?

Yılbaşı ritüelleri nelerdir sorusuna maddeler halinde yanıt vermeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar verdiğimiz önerilerin tamamı aslında yılbaşı ritüelleri arasında yer alıyordu. Peki ya daha başka neler yapılabilir?

Yılbaşında Nasıl Dilek Dilenir

Yılbaşı Ritüelleri Nelerdir

• Kristal bir kuvarts alın. Ve soğuk su ile yıkayıp, elinizde tutun. Ona önce sevginizi verin. Sonrasında da yılbaşında dilek dilemek istediğiniz şeyleri söyleyin. Ardından bu kristali ister üzerinizde taşıyın, isterseniz de evinizde, sürekli görebileceğiniz bir yere koyun. Her baktığınızda size dileklerinizi hatırlatsın…

• Bir zeytin ağacı dikin. Bu ağaç sizi, yeni yılda, istediğiniz gibi bir eve kavuşturabilir…

Fakat bunların hepsinin yanında, yılbaşı ritüelleri nelerdir sorusuna yanıt ararken şu detayı da kesinlikle unutmayın: Allah’ın dilek kapısının ne zaman açık olacağını ondan başka kimse bilemez. Bu nedenle herhangi bir ritüele ya da yönteme gerek duymaksızın, aklınıza gelen her an, temiz kalbiniz ve iyi niyetinizle güzel dileklerinizi gökyüzüne gönderin.

Emin olun bu bilgi, yılbaşında nasıl dilek dilenir sorusundan çok daha fazla işinize yarayacaktır. Böylece, dilek dilemek için sadece yılnaşına ihtiyacınız olmadığını da görmüş olursunuz. Mutlu yıllar şimdiden. 🙂

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.