Merkür Retrosu Nedir? Merkür Retrosu Etkisi Nedir?

Merkür Retrosu Nedir? Merkür Retrosu Etkisi Nedir?

Merkür retrosu, tıpkı güneş tutulması ya da ay tutulması gibi astrolojik anlamda 12 burcu etkileyen bir olay olarak tanımlanabilir. Ancak elbette ki bu basit bir tanım olarak düşünülmelidir. İlerleyen bölümlerde daha detaylı anlatacağız. Fakat kimsenin Merkür retrosunu sevmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

2022 yılında toplamda 4 kere gerçekleşecek olan Merkür retrosu, biz istesek de istemesek de yaşanıyor İlki 14 Ocak’ta başlayan ve 6 Şubat’a kadar devam eden bu gökyüzü olayının ikincisini ise 10 Mayıs itibari ile yaşamaya başlayacağız. 4 Haziran’a kadar devam edecek olsa da bu gök olayının etkileri 7 Mayıs itibari ile başlayacak ve 7 Haziran’a kadar sürecek.

Merküt Retrosu Etkisi Nedir

Merküt Retrosu

2022 yılında yaşanacak olan diğer iki Merkür retrosunu da şu şekilde sıralayabiliriz:

• 9 Eylül – 3 Ekim
• 29 Aralık – 20 Ocak

Kapınıza gelen eski sevgili ya da eşinizle yeniden barışmanızın kesinlikle önerilmediği bu dönemlerde siz yeniden başlarsanız dahi ilişkiniz bitmeye mahkum olacaktır. Ve elektrikli cihazlarınız, beyaz eşyalarınız en çok bu dönemde arıza verirler. Kısacası elinizin altında tamir için bir miktar para bulundurmalısınız.

Biten evliliklere, ilişkilere, kalıcı olmayan işlere bakarsanız, pek çoğunun Merkür gerilemesinde başladığını görebilirsiniz. Google üzerinden, hangi yılda bu gökyüzü olayının hangi tarihlerde gerçekleştiğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Merkür gerilemesi olarak da isimlendirilen bu olayda tabir edilen gerileme hareketi, Merkür’ün geri gitmesi olarak düşünülmemelidir. Merkür sadece olduğundan daha yavaş hareket eder. Dünyadan Merkür’e bakacak olursanız, dünya döndüğü için ve Merkür yavaş hareket ettiği için siz onu geriliyormuş gibi görürsünüz.

Simgelediği bazı şeyler vardır, iletişim ve elektronik cihazlar bunlardan bazılarıdır. Kardeşler, eğitim, ticaret, ulaştırma, anlaşmalar, ifade ve konuşmalar da Merkür tarafından simgelenir. Dolayısı ile geri hareketi yolculukların gecikmesine ya da yolculuk sırasında eşya kayıplarına, sınavların zorlu geçmesine neden olabilir.

Merkür Retrosu

Merkür Retrosu

Ayrıca, kardeşler arasında anlaşmazlıklara, yanlış anlaşılmalara, ticari problemlere, iletişim sorunlarına da neden olabilir. Dedik ya, Merkür gerilemesi pek bir kimse tarafından sevilmez ve gerileme zamanının gelmesi istenmez.

Merkür Retrosu Etkisi Nedir?

Merkür retrosu etkisi nedir? Biraz önce debelirtmiş olduğumuz gibi gezegenin geri hareketi, simgelemiş olduğu alanlarda gerilemenin yaşanacağı anlamına geiyor. Ancak en bilinen etki olarak bakacak olursak iletişim araçları ve teknolojik cihazlarda bozulmalardan söz edebiliriz. Telefonunuz, bilgisayarınız, televizyonunuz, bulaşık makineniz… bu dönemde bozulabilir.

İkili ilişkilerde yeni başlangıçlar yaşanabileceği gibi, eskide kalmış ilişkilerin yeniden başlaması süreci de söz konusu olabilir. Ancak bu noktada böyle bir ilişkiye kesinlikle başlamamalısınız. Kısa sürede bitmese dahi zaman içerisindebaşlayan ilişkinizin bitmesi muhtemeldir. Sizce pek çok insan neden ilişkilerine başlamadan önce astrolojik haritalarını çıkarttırıyor?

Doğum haritasının hayatımız üzerindeki etkisi çok büyük. Aynı durum astrolojide yaşanan gelişmeler için de söz konusu. Merkür retrosu ne bitişler için karar vermek ne de yeni başlangıçlar yapmak için doğru bir zaman değil. Bu bilgiler iş yaşamınız için de geçerlidir ve kesinlikle işten ayrılmak ya da yeni bir işe girmek gibi hatalar yapmamalısınız.

Yeni bir işe girseniz dahi bu işin kalıcı olmadığını unutmamalısınız. Maddi olarak ihtiyacınız varsa ve bulacağınız iş sizi kısa süreliğine tatmin edecekse denenebilir. Ancak bunun sonrasındaiş çıkışınız olduğunda üzülmemeli ya da girdiğiniz işe yönelik planlar yapmamalısınız. Retro sonrasında iş başı yapmak sizin için ideal olacaktır.

Kardeşlerinizle, patronunuz ya da diğer insanlarla iletişim problemleri yaşayabilir; yanlış anlaşılmaların ortayaçıktığına şahit olabilirsiniz. Yolculuk planlarınız aksayabilir. Gittiğiniz yerlerde, yolculuk sırasında eşyalarınızın kaybolduğuna şahit olabilirsiniz. Peki retro hep mi kötü etkilere sahip?

Gerileme hareketiolduğu için, simgelediği alanlarda pek olumlu durumlar söz konusu olmasa daretronun sağlık üzerinde herhangi bir olumsuz etksinin olduğunu da söyleyemeyiz.

Merkür Retrosu Ne Zamanlar?

Merkür retrosu ne zamanlar sorusuna yanıt vermek için net olarak”Her yıl şu tarihte retro gerçekleşir.” şeklinde bir ifade kullanamayız. Merkür’ün geri hareketlerini astroloji programlarından, internetten… takip edebilirsiniz. Elektronik cihazlarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız,kontrol ettiğinizde, Merkür retrosunun söz konusu olduğunu görebilirsiniz.

2022 yılına baktığımızda ise ilk retro yaşandı ve bitti. Bunun tarihi 14 Ocak – 6 Şubat arasıydı. İkinci retro ise 10 Mayıs’ta başlayarak 4 Haziran’a kadar sürecek. Sonraki retro 9 Eylül’de başlayıp 3 Ekim’e kadar devam edecek. Ve 2022 yılının son Merkür gerilemesi de 29 Aralık’ta başlayarak 20 Ocak’a kadar devam edecek.

Yani 2023yılına retro ile gireceğiz. Ve bu durum bizim üzülmemize, bazen delirmemize,bazen yalnız kalmamıza neden olabilir. Üzülmeyin. Bir yıl nasıl başlarsa öyle de devam edeceğine dair hiç bir kaide yok. Her olumsuzluk sizi bulacak diye bir kural da yok. Sizyeter ki gönlünüzü ferah tutun ve uyarılara kulak verin.

Retrolar Ne Zaman 2022?

Retrolar ne zaman 2022 sorusunun yanıtları sadece Merkür retrosu ile sınırlı olmayıp, 2022 yılında gerçekleşecek olan tüm retroları şu şekilde sıralayabiliriz…

• Merkür retrosu:

14 Ocak 2022 – 6 Şubat 2022 tarihleri arasında Kova – Oğlak aksında
10 Mayıs 2022 – 4 Haziran 2022 tarihleri arasında İkizler – Boğa aksında
9 Eylül 2022 – 3 Ekim 2022 tarihleri arasında Terazi – Başak aksında
29 Aralık 2022 – 20 Ocak 2023 tarihleri arasında Oğlak – Oğlak aksında

• Mars retrosu

30 Ekim 2022 – 12 Ocak 2023 tarihleri arasında İkizler – İkizler aksında

• Jüpiter retrosu

28 Temmuz 2022 – 24 Kasım 2022 tarihleri arasında Koç – Balık aksında

• Satürn retrosu

4 Haziran 2022 – 23 Ekim 2022 tarihleri arasında Kova – Kova aksında

• Uranüs retrosu

24 Ağustos 2022 – 23 Ocak 2023 Tarihleri arasında Boğa – Boğa aksında

• Neptün retrosu

28 Haziran 2022 – 4 Aralık 2022 tarihleri arasında Balık – Balık aksında

• Plüton retrosu

29 Nisan 2022 – 8 Ekim 2022 tarihleri arasında Oğlak – Oğlak aksında

• Şiron retrosu

19 Temmuz 2022 – 23 Aralık 2022 tarihleri arasında Koç Koç aksında

Retro Ne Zaman Bitiyor 2022?

Retro ne zaman bitiyor 2022 sorusunun yanıtları her retro için farklılık göstermektedir. Bu nedenle yukarıda yer alan ve sizi etkileyen retroların ne zaman sona ereceğini öğrenebilirsiniz. Sitemiz içerisinde, bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.