Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Kahve falına nasıl bakılır? Bu sorunun yanıtlarını önceden genellikle kadınlar merak ederdi. Ancak günümüzde erkekler de kahve falı bakmayı öğrenmek istiyorum diyor. Çünkü paralı kahve falı bakan kişilere baktığımızda, onlar arasında kadınlar kadar erkeklerin de olduğunu görüyoruz. İlerleyen bölümlerde sizlere, kahve falına nasıl bakabilirim sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Ancak önce küçük bir tüyo verelim: Aslında kahve falı bakmanın teknikleri, yöntemleri, doğru şekli falan pek yok. Genellikle bu iş kişinin ön sezilerinin gelişmiş olması ile daha çok başarıya ulaşıyor. Hani derler ya: Kalp temizliği… Kalbi temiz olan ama daha önce hiç kahve falı bakmamış bir kişi, ilk yalanını bile tutturabiliyor. İsterseniz gelin şimdi, kahve falı bakmayı öğrenmek istiyorum diyenler için ipuçları verelim.

Kahve Falına Nasıl Bakabilirim?

■ Kahve falına nasıl bakılır sorusunun yanıtları arasında yer alan ilk şey, o fincanın nasıl kapatılacağına yönelik olan bilgidir. Pek çok insan kahvesini içer ve fincanı tabağına çevirerek fal kapattığını sanır. Ancak bizim size önerimiz bu değil. Peki kahve falı nasıl kapatılır? Bunun için fincandaki kahveyi bitirip telvesini bıraktıktan sonra, onu başınızın üzerinde üç sefer, saat yönünün tersine doğru çevirmeniz gerekiyor. Ardından da fincanın içine bakarak şunu söylemelisiniz: “Kahve pir. Kalbime gir. Kalbimden çık. Falıma gir.” Ardından fincanı tabağa çevirip kapatabilirsiniz. Böylece hem kahve falına inandığınızı ispatlamış olur; hem de dileğinizi tutmuş olursunuz.
Kahve Falına Nasıl Bakılır?

■ Bu aşamadan sonra fincanın üzerine yüzük ya da bozuk para gibi metal bir şey koymanız gerekiyor. Bunun sebebi kişiden kişiye değişmekle birlikte, bazı falcılar kötü ruhların bu şekilde kovulduğuna inanırken bazı falcılar da fincanın daha çabuk soğuması, dolayısı ile kısmetlerin daha hızlı gelmesi için bunun yapıldığına inanıyorlar.

■ Kahve falına nasıl bakılır dedikten ve bu şekilde 10 dakika bekledikten sonra artık fincanı açıp alabilirsiniz. Bu noktada ışığın arkanızdan geldiğinden emin olmayı unutmayın. Işığın geliş açısı ve yansıması kahve falı için büyük öneme sahiptir.

■ Kahve falına bakmayı öğrenmek istiyorum dediğiniz noktada şu detayları aklınızdan çıkarmayın:
– İlk olarak fincanın kulpunun olduğu yerden başlayacaksınız fala bakmaya
– Fincanı saat yönüne doğru çevireceksiniz.
– Kulpun sağında kalanlar olumlu; solunda kalanlar ise olumsuzu işaret ediyor.
– Fincanın dibinde gördükleriniz uzun zaman içerisinde olacak şeyler iken, üstte kalanların daha kısa zamanda gerçekleşeceğini de unutmayın.

■ Kahve falına nasıl bakılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de fincanın dibinin, fal sahibinin yüreğini gösterdiği bilgisidir. Genellikle bu kısımda telve bol olur ve “Yüreğin kabarmış” tabiri bunun için kullanılır. Bu durum, fal sahibinin sıkıntılı,kederli ve bol sorumluluklu bir döneme gireceğini göstermektedir. Pek çok kişinin de durumu budur zaten ve bu nedenle fallar genellikle böyle açılır.

Kahve Falına Bakmayı Öğrenmek İstiyorum

■ Fincanın dibinin temiz olması ya da en azından çok fazla telve bulundurmaması, fal sahibinin yüreğinin ferahlaması olarak ifade edilir. Tabi burada görülen simgelerin de birer anlamı bulunmaktadır ve ilerleyen bölümlerde sizlere bu anlamlardan da söz edeceğiz. Ancak şöyle düşünün: kahve falında sembollerin anlamını bilmeseniz bile, kalbiniz temizse, neyin ne olduğunu daha kolay anlatabilirsiniz. Ve söyledikleriniz genellikle çıkar. Dolayısı ile kahve falına nasıl bakabilirim derken sadece fincana değil, kendinize de odaklanın ve konsantre olun.
Kahve Falına Bakmayı Öğrenmek İstiyorum

■ Bazen de fincanın dibinde telve olur ancak bir kenarından ince uzun, aya bezer bir çizgi ile açılmaya başlamıştır. Bu durumda yüreğine ay doğmuş tabiri kullanılır ki bu tabir şu anlama gelmektedir: sıkıntıların artık yavaş yavaş açılmaya başlamış.

■ Kahve falında göz görmek, fal sahibi kişinin üzerinde nazar olduğuna; ya da onun çevresindeki insanlar tarafından sürekli gözlemlendiğine işaret etmektedir. Yani falda göz çıkması demek, etraftaki insanların sıkıntılı olduğu, dikkat edilmesi gerektiği nazar dualarının okunması gerektiği anlamlarına gelmektedir.

Kahve falında at görmek ise murat ile yorumlanmaktadır. Aslında at sadece kahve falında değil, rüyada görüldüğünde de murattır. Fal sahibinin dileği eninde sonunda olacak şeklinde yorumlanmaktadır.

Kahve falında balık görmek kısmet habercisidir. Fal sahibinin eline ya bir para ya da bir mal geçecek ya da hediye gelecektir. Ne kadar yüklü ya da kalıcı olduğunu kestirebilmek ise zordur. Balığın küçüklüğüne ve büyüklüğüne göre değerlendirebilirsiniz.

Kahve Falı Sembolleri Anlamları

■ Kahve falında yol görmek, fal sahibinin yola gideceğine işaret ederken, yolların uzunluk ya da kısalığına göre, gidilecek olan zamanın uzun ya da kısa olduğu ifade edilir. Görülen yolun önünün açık olması, gidilecek olan yolun hayırlı, kapalı olması ise hayırsız olduğu anlamına gelirken, yolun yan olması ise yola gitmek değil de uzaktan bir haber almak şeklinde yorumlanır. Kahve falına nasıl bakılır derken biraz da inandırıcı olmak istiyorsanız, gördüklerinizi iç sesinizle birleştirerek, fala baktığınız kişiye öğütler verebilirsiniz.
Kahve Falı Sembolleri Anlamları

■ Kahve falında kuş görmek ise genellikle haber ama bazı yorumculara göre de misafir olarak yorumlanmaktadır. Ancak ister haber, ister misafir olsun, mutlu olacağınızın en açık göstergesi, kuşun sevimli bir hayvan olmasıdır.

Kahve falında kalp görmek, sevgi ve aşkı sembolize etmektedir. Falına baktığınız kişi bekar ise rahatlıkla yakın zamanda yeni bir ilişkiye başlayacağı ya da evleneceğinin müjdesini ona verebilirsiniz.

■ Kahve falında sayı görmek, dileğinizin ne kadar zaman içerisinde gerçekleşeceğini size gösterir. Bu durum fala bakan kişinin yine iç sesine göre değişmekle birlikte şu şekildedir: Örneğin falda 3 rakamını gördünüz. Ya 3 vakte kadar dileğiniz olacak demektir ya da ayın 3’ündedileğiniz olacak demektir ki bu durum yorumcunun yorumuna göre değişkenlik gösterir.

■ Kahve falında harf görmek ise genellikle kişinin yakın çevresinden, adı o harfle başlayan kişiyi düşündürtse de aslında her harfin bir anlamı vardır ve bu durum ebced hesabı ile bilinebilir. Burada dikkatli olmalı ya da yine de kahve falına bakmayı öğrenmek istiyorum diyorsanız iç sesinize güvenmelisiniz.

Kahve Falı Sembolleri Sözlüğü

■ Kahve falında fare görmek genellikle hırsızlık gibi olumsuz bir durumu ifade eder. Ancak falda çıktığına ve siz bunu öğrendiğinize göre artık daha dikkatli olabilirsiniz.

■ Kahve falında anahtar görmek genellikle ev ile yorumlanır. Kiradaysanız, yakın zamanda kendi evinize geçeceğinize; zaten kendi evinizde oturuyorsanız da daha iyi bir eve gideceğinize işaret etmektedir diyebiliriz.

■ Kahve falında yüzük görmek evlilik habercisidir. Fal sahibi bekar ise evlenecek olan kendisiolabilir. Ancak eğer bir kızı ya da oğlu var ve artık evlenmesini istiyorsa, muhtemelen yakında onun mürüvvetini görecektir.

■ Kahve falında yılan çıkması, yakın çevrenizden gelecek bir kötülüğü işaret etmektedir. Yılan genellikle sinsidir ve onun kahve falına girmiş olması da ne anlama geldiğini az çok belli eder. Fakat şu var ki yılan, bazı insanlara da kısmet getirir.

Kahve falında deve çıkması, fal sahibine deve yüküyle kısmet geleceği anlamını taşır ki böylece eli dardaysa ondan da kurtulmuş olup rahatlayacaktır.

■ Kahve falına nasıl bakılır dediğiniz noktada kalabalık bir insan topluluğu görüyorsanız, fal sahibinin yakında düğün ya da nişan gibi hayırlı bir kalabalığa gireceğinin müjdesini ona verebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.