Kahve Falı Sözlüğü A (1)

Kahve Falı Sözlüğü A (1)

Kahve falı sözlüğü A harfi ile başlayan figürlerin hangi anlama geldiğini ilerleyen bölümlerde sizlerle detaylı şekilde paylaşacağız. Daha önce, kahve falına nasıl bakılır başlıklı konumuzda, fincan içerisinde en çok görülen sembollerin anlamlarından kısaca bahsetmiştik. Ancak kahve falı yorumları o kadar kapsamlı ve küçücük fincanın içerisine o kadar çok şey sığabiliyor ki sizlere kahve falı sözlüğü A’dan Z’ye her birini anlatmaya karar verdik. Kahve falına nasıl bakılır diyor ve kahve falı sözlüğü A’dan Z’ye öğrenmek istiyorsanız, kahve falı sözlüğü A harfi ile başlıyor…

Kahve Falı Sözlüğü A Yorumları

Abajur: Kahve falında abajur görmek, falına bakılan kişinin aklına hiç ummadığı bir zamanda ummadığı bir fikrin geleceğine ve eğer bu fikri uygularsa çok güzel başarılar elde edip çok iyi kazançlar yakalayacağına yorumlanmaktadır.
Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Abide: Kahve falında abide görmek, falına bakılan kişinin kısa zaman içerisinde güzel bir kariyer elde edeceği anlamına gelmektedir. Bunu devlet işi yaparak sağlayabileceği ve iyi bir başarı elde edebileceği gibi, büyük bir topluluk için yapacağı güzel bir iş ile de sağlayabilir. Ancak adından hep iyi söz edilecektir.

Açı: Kahve falında açı görmek, falına bakılan kişinin mesleği hakkında, kahve falına nasıl bakılır diyen kişiye bilgiler vermektedir. Kahve falı sözlüğü A harfi ile ilgili bilgi almaya çalıştığınız bu noktada şunu da belirtmeliyiz: İçinizden gelen sesi, gördüğünüz sembollerin anlamları ile birleştirmelisiniz. Böylece, gördüğünüz geometrik şekilleri, falına baktığınız kişi için yorumlayabilirsiniz.

Ada: Aslında herkesin, baktırdığı kahve falında çıkmasını istediği şeydir ada. Şöyle ki: kahve falında ada görmek, falına bakılan kişinin, hiç ummadığı bir yerden para ya da mal elde edeceği anlamına gelmektedir.

Adak: Kahve falı sözlüğü A harfinde yer alan adağın kahve falında görülmesi halinde iki farklı yorum yapılabilir. Bunlardan ilki: fal sahibinin adadığı ama yerine getirmediği bir adağının bulunduğudur. Diğer Adak yorumu ise fal sahibinin hayırlı bir işinin olacağına işaret etmektedir.

Adam: Kahve falında adam görmek, falına bakılan kişinin cinsiyetine göre farklı yorumlanmaktadır. Bir kadının falında adam çıkması, hayatındaki erkeğin o olduğuna işaret eder. Bir erkeğin falında adam çıkması ise birine bir konuda danıştığını gösterir. Ancak her iki yorumda da adamın değerlendirilmesi, kahve falına bakan kişinin, adamın etrafındaki sembollere dayanarak yaptığı yoruma dayanmaktadır.

Kahve Falı Sözlüğü A Harfi

: Kahve falında ağ görmek, pek çok farklı şekilde yorumlanabilir. Bu noktada kahve falına bakan kişinin ön sezileri ve kalbinden gelen ses önem taşımaktadır. Örneğin, bir kişinin falında ağ çıkması, onun etrafında, ona tuzak kuran insanların bulunduğu anlamına gelebilmektedir. Falına bakılan kişi dikkatli olması yönünde uyarılabilir. Bununla birlikte balık ağı görmek, fal sahibinin alnının teri ile para kazanacağına da işaret etmektedir. Endişeleri varsa dikkatli olmalıdır. Denize ağ atıldığını görmek ise kazançlı bir işe girileceğinin göstergesidir.
Kahve Falına Nasıl Bakabilirim?

Ağaç: Pek çok kişi kahve falında ağacı aile olarak yorumlar. Ancak ağaç toprağın süsüdür. Dolayısı ile aileden ziyade, falına bakılan kişinin giyim ve takıları şeklinde yorumlanmalıdır. Falında ağaç görülen kişi kılık kıyafetine dikkat etmelidir. Takılarına özen göstermelidir. Kahve falında ağaç görmek ile ilgili daha detaylı bilgilereburadan ulaşabilirsiniz.

Ağaçkakan: Kahve falında ağaçkakan çıkması iki farklı şekilde yorumlanabilmektedir. Buna göre fal sahibini gelecekte güzel günlerin beklediği yapılabilecek ilk yorumdur. Aynı zamanda bazı yorumcular da kahve falında ağaçkakan çıkmasının, etraftaki geveze bir kişiye yorumlanması gerektiğini düşünürler. Buna göre fal sahibinin gizli kalması gereken bir sırrı bu kişi tarafından açığa çıkarılacak ve fal sahibi bu durumdan zarar görecektir.

Ağıt Yakan Kişi: Kahve falına nasıl bakılır diyorsanız ve fincanın içinde ağıt yakan biri varsa, fal sahibinin yakın zamanda kötü bir haber alacağını ona söyleyebilirsiniz. Ancak fal baktıran pek çok kişi bu yorumu duymak istemez ya da o haberi gerçekten alırsa, bir daha size fal baktırmak istemeyebilir.

Ağız: Kahve falında ağız çıkması, ağzın durumuna göre farklı şekillerde yorumlanabilir. Örneğin küçük bir ağız, bereketli bir kazancın işaretçisidir. Kadın dudağı, güzel bir birlikteliğe başlanacağını gösterirken, kapalı bir ağız ise yakınlardaki akraba ya da arkadaşlarla tartışma yaşanacağı anlamına gelmektedir.

Kahve Falı Sözlüğünde A

Ağlamak: Fal sahibinin hatalarının bulunduğu, bunların farkında olduğu ve bunlar dolayısı ile duyduğu vicdan azabını işaret etmektedir.

Aşçı: Kahve falında aşçı görmek, fal sahibinin son günlerde ilgilendiği şeylerde mutluluk ve başarı elde edeceği anlamına gelmektedir.

Ahize: Kahve falına nasıl bakılır diyen biriyseniz ve fal bakarken ahize gördüyseniz, kısa zaman içerisinde fal sahibinin güzel bir haber alacağının müjdesini ona verebilirsiniz.
Kahve Falı Sözlüğü A

Ahşap Ev: Kahve falı sözlüğü A harfinde yer alan ahşap ev, fal sahibinin güzel bir evlilik yapacağına, köklü ve saygın bir aile hayatının olacağına işaret etmektedir.

Ahtapot Kahve falında ahtapot görmek, fal sahibinin yakın bir zamanda karışık bir işe gireceğini işaret etmektedir. Ona, dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunabilirsiniz.

Aile: Fal sahibinin yakın zamanda alacağı olumlu ve sevindirici haberlere işaret etmektedir.

Akarsu: Kahve falına nasıl bakabilirim dediğinizde, aslında gördüğünüz sembolleri günlük hayatı baz alarak yorumlayabilirsiniz. Şöyle ki: akarsu yağmur ve kar sularının erimesinden beslenmektedir. Dolayısı ile berekettir. Fal sahibi açısından da falında çıkan akarsu bu şekilde değerlendirilmelidir. Eğer akarsu fincanın ortasına doğru gidiyorsa, kazanılacak olan bereketli para uzun zaman yetecek demektir. Ancak fincanın dibine doğru bir çizgi şeklinde iniyorsa, bu noktada da kısa süreli bir bolluk yaşanacağından söz edilebilir.

Akbaba: Kahve falında akbabanın çıkması iyi değildir. Eve hırsız gireceği ya da maddi kayıpla sonuçlanacak bir iş şeklinde yorumlanabilmektedir.

Akrep: Akrep genel olarak zehirli ve tehlikeli bir hayvandır.Ancak kahve falında bu şekilde yorumlanmaz. Bunun yerine sevinçli ve uğurlu işlere işaret eder. Ancak hane içerisinde görünüyorsa, fal sahibinin ailesi ile iyi geçinmesi gerektiğini gösterir.

Kahve Falı Sözlüğü A’dan Z’ye (A)

Alay: Asker alayı, cenaze alayı ve düğün alayı olmak üzere farklı şekillerde yorumlanması gereken alay, falda cenaze haberi ise fal sahibinin acı bir haber alacağına işaret etmektedir. Düğün alayı ailenin genişleyeceğini gösterirken, asker alayı ise askerde bulunan bir yakından haber alınacağı anlamını taşımaktadır.

Alem: Bayrak, ağaç minaresi ya da kubbesi üzerinde görülen alemin fal sahibi için anlamı, hayatta karşılaşacağı huzur ve rahatlıkla yorumlanmaktadır.

Alet: Kahve falında tornavida, pense ya da benzer bir alet görmek, fal sahibinin ya birinden yardım alacağı ya da birine yardım edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kahve falına nasıl bakılır diyen siz bunu bir önceki sembol ile birlikte yorumlamalısınız.

Alev: Fal sahibinin kısa zaman içerisinde tutkulu ve büyük bir aşka sahip olacağı şeklinde yorumlanır.

Alın: Fala bakılan kişi tarafından, alnın görüldüğü duruma göre yorumlanması gerekir. Şöyle ki: alın parlak ise fal sahibinin alacağı biryardım ya da şansı işaret etmektedir. Kara alın sıkıntı ve aldatılmışlık olarak yorumlanır. Alnın ortasında bir yumrunun olması, dünyaya gelecek bir erkek evlat ya da torun ile değerlendirilirken, alnın ortasında bir yaranın olduğunu görmek ise yaşanmış birutanç ya da sıkıntıya yorumlanır.

 

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.