Gezegen Burcu Hesaplama Hangi Gezegen Burcu Neyi Temsil Eder

Gezegen Burcu Hesaplama Hangi Gezegen Burcu Neyi Temsil Eder

Gezegen burcu hesaplama, astrolojiye meraklı herkes tarafından, nasıl yapıldığı araştırılan konular arasında yer almaktadır. Aslında bu konuda çok çaba harcamanıza gerek yok. Bir doğum haritası ile istediğiniz kişinin gezegenlerini ve evlerini görebilirsiniz. Ve bunu web siteler ücretsiz olarak yapar; sonuçları karşınıza çıkartırlar.

Doğum haritası nedir başlıklı konumuz içerisinde sizlere doğum haritasını detaylı olarak anlatmıştık. Bununla birlikte vedik astroloji ücretsiz doğum haritası çıkarma konusunda da tüm bilmeniz gerekenleri paylaştık. Eğer pek çok astrolog gibi Batı astrolojisine göre bir doğum haritası çıkarmak isterseniz, bunu da rahatlıkla yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey doğum günü, saative yeri hakkında bilgileri, seçtiğiniz site ile paylaşmak ve hemen sonrasında Hesapla butonuna tıklamaktan ibarettir. Gezegen burcu hesaplama gerçekten önemlidir çünkü. Bir insanı sadece burcuna bakarak tanıyamaz; onun hakkında fikir sahibi olamazsınız.

Çünkü dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insan, sadece 12 kişilik grubuna ayrılmış olamaz. Doğum haritasını çıkardığınızda görürsünüz ki her gezegen ve ev karşılığı farklı bir burç bulunmaktadır.Ve bunların her biri, o kişinin geçmiş, şimdi ve geleceği; aşk, para ve sağlık… gibi konuları ile ilgili bilgiler vermektedir.

Gezegen Burcu Hesaplama

Gezegen burcu hesaplama biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi özel çaba gerektiren bir durum değildir. Bunun için bir doğum haritası çıkarmaktan başka yapmanız gereken hiç bir şey yok. Ancak doğum haritasını, Batı astrolojisine göre mi yoksa vedik astrolojiye göre mi çıkarmanız gerektiğini belirlemelisiniz. Hangisine inanıyorsanız seçiminiz o olmalı.

Hangi Gezegen Burcu Neyi Temsil Eder

Gezegen Burcu Hesaplama

Peki ama gezegen burcu hesaplama neden bu kadar önemli? Çünkü bir insanı sadece güneş burcu ile tanıyamazsınız. Hatta bir insanı kesinlikle güneş burcu ile tanıyamazsınız. Çünkü güneş burcu sadece kişinin karakteri ve özbenliği hakkında bilgi verir. Ancak insanların toplum içerisindeki; yani bize yansıttıkları halleri onların yükselen burçları ile bağlantılıdır.

Şöyle düşünün. Burçların özellikleri hakkında çok iyi bilgi sahibisiniz. Bir insan gördünüz ve onun Balık burcu olduğundan eminsiniz. Ama o aslında Yengeç burcu olduğunu söylüyor. Burada sizin bilginiz yanlışdeğildir. Siz, bir insanın burcundan çok yükselen burcunu tahmin edebilirsiniz. Çünkü size yansıttığı hali odur.

Hangi Gezegen Burcu Neyi Temsil Eder?

Hangi gezegen burcu neyi temsil eder? Bir insanın doğum haritasını çıkardıktan sonra bilmemiz gereken en önemli detaydır. Bu noktada sahip olmanız gereken bilgileri sizlerle şimdi paylaşacağız.

Gezegen Burcu Hesaplama

Hangi Gezegen Burcu Neyi Temsil Eder

• Ay burcu: İnsanların bilinçaltı, hassas yönleri ve duyguları burada gizlidir.

• Merkür burcu: İnsanların iletişim tarzı ve düşünce yapılarını içinde barındırır.

• Venüs burcu: Eğer hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığınız kişi erkekse,nasıl kadınlardan hoşlandığını öğrenmek için onun Venüs burcuna bakabilirsiniz. Aynı zamanda sevme sevilme şekli ve hayatta nelerden zevk aldığını da buradan öğreneilirsiniz.

• Mars burcu: Hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığınız kişi kadınsa,nasıl erkeklerden hoşlandığını, Mars burcuna bakarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hayatla mücadele şekli, yaşam motivasyonu ve enerjisi de burada gizlidir.

• Güneş burcu: Hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz kişinin kimliği ve karakter yapısı güneş burcunda gizlidir.

• Yükselen burç: İnsanların toplum içerisine yansıtmış oldukları karakterleri ve temel yaşam motivasyonları buradadır. Yükselen burç aynı zamanda Plüton burcudur. Ancak Plüton astrolojğide her zaman kullanılan bir gezegen değildir. Dolayısı ile hangi gezegen burcu neyi temsil eder sorusuna yanıt verirken de yükselen burç olarak geçmektedir.

• Jüpiter burcu: Kişinin şanslı olduğu alanları anlamak ve kendini büyütüp özgürleştirebileceği alanları öğrenmek için buraya bakmak gerekir.

• Satürn burcu: Kişinin sınırları, korkuları ve tekamül yolculuğundaki döngüleri Satürn burcu içerisinde yer almaktadır.

• Kuzey ay düğümü burcu: Kuvvetlendirilmesi gereken yönler ve yaşamda geliştirilmesi gereken şeyler burada bulunmaktadır.

• Güney ay düğümü burcu: Törpülenmesi gereken özellikler ve hayatta vazgeçilmesi gereken şeyler burada bulunmaktadır.

Yükselen burcum ne sorusunun yanıtlarını hala bilmiyorsanız mutlaka ilk olarak bunu öğrenmelisiniz. Neden mi? Çünkü aslında güneş burcundan dahi daha değerlidir. Ve haftalık burç yorumları gibi değerlendirmeleri dinlerken bile önceliği yükselen burcunuza vermelisiniz.

MaviBoncuğum olarak, sizlerden gelen yoğun istek üzerine astroloji hakkında bilgiler vermeye ve burç yorumları yapmaya fazlasıyla özen gösteriyoruz. Bizi takip etmeye devam edebilir ve konu altından yorumlarınızı da paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.