Vedik Astroloji Yükselen Burç Vedik Astroloji Güneş Burcu

Vedik astroloji yükselen burç konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Aslında senelerdir klasik astrolojiyi takip ediyor, haftalık burç yorumları hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığımızda da hep onun verilerine göre yol alıyoruz. Ancak son dönemlerde vedik astroloji kavramı da oldukça ilgi görüyor.

MaviBoncuğum içerisinde sizlere daha önce vedik astroloji nedir sorusunun yanıtını vermiştik. Buna göre şimdiye kadar astroloji hakkında bildiğimiz her şey yanlış… En azından çoğu şey. Çünkü güneş burcumuza baktığımızda, pek çoğumuzun burcunu bile yanlış bildiğini görüyoruz.

4 Temmuz pek çok kişi tarafından Yengeç burcu olarak bilinir. Ancak vedik astroloji bu noktada bile bize diyor ki: “Hayır. 4 Temmuz Yengeç burcu değil İkizler burcudur.” Peki bizneye inanmalıyız? Pek çoğumuz yükselen burç kavramına bile yeni alışmaya ve bu kavramı yeni yeni dikkate almaya başladı.

Ve birde vedik astroloji yükselen burç mantığını düşünün. Güneş burcundan çok daha farklı olduğunu bu nedenle rahatlıkla söyleyebiliriz. İlerleyen bölümlerde vedik astrolojiye göre yükselen burcunuzu nasıl hesaplayacağınıza değineceğiz. Sonrasında ise yıllardır bildiğimiz klasik astroloji mi yoksa vedik astroloji mi doğru sorusunun yanıtını kendinize göre verirsiniz…

Vedik Astroloji Yükselen Burç

Vedik astroloji yükselen burç hesaplama noktasında bilmeniz gereken en önemli detay saat kaçta doğduğunuz. O halde doğum saatinizi aşağıdaki listeden bulabilir ve sonrasında karşılığındaki yükselen burcunuz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz…

Vedik Astroloji Güneş Burcu

Vedik Astroloji Yükselen Burç

• 04:00 – 06:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcu ile aynı

• 06:10 – 08:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan bir sonraki burç

• 08:10 – 10:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan iki sonraki burç

• 10:10 – 12:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan üç sonraki burç

• 12:10 – 14:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan dört sonraki burç

• 14:10 – 16:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan beş sonraki burç

• 16:10 – 18:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan altı sonraki burç

• 18:10 – 20:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan yedi sonraki burç

• 20:10 – 22:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan sekiz sonraki burç

• 22:10 – 00:00 arası doğanların yükselen burcu, güneş burcundan dokuz sonraki burç

• 00:10 – 02:00 arası doğanların yükselen burcu,güneş burcundan on sonraki burç

• 02:10 – 04:00 arası doğanların yükselen burcu,güneş burcundan bir önceki burç

Vedik astroloji yükselen burç hesaplarken, gördüğünüz gibi vedik astrolojide sahip olduğunuz güneş burcunuzu bilmek zorundasınız.

Vedik Astroloji Yükselen Burç Hesaplama

Vedik astroloji yükselen burç hesaplama hakkında bilgi sahibi olabilmek adına ilk bilmeniz gereken şey doğum gününüz. Doğduğunuz gün size güneş burcunuzu gösterir. Doğduğunuz saati de bilmek durumundasınız. Çünkü doğduğunuz saat de güneş burcunuza göre, yükselen burcunuzu belirlemektedir.

Yani vedik astroloji yükselen burç hesaplama konusunda şunu söyleyebiliriz: güneş burcunuz, doğduğunuz güne göre, bağımsız olarak belirlenirken, yükselen burcunuz, güneş burcunuza bağlı olarak hesaplanmaktadır. Klasik astroloji olarak bildiğimiz batı astrolojisi ile vedik astrolojideki güneş burcu arasında 12 – 13 günlük bir fark bulunmaktadır.

Vedik Astroloji Güneş Burcu

Vedik astroloji güneş burcu hesaplama için takip etmeniz gereken listeyi de aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Bu listeden doğum gününüzü bularak vedik astrolojiye göre güneş burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

Vedik Astroloji Yükselen Burç

Vedik Astroloji Güneş Burcu

• 14 Nisan – 14 Mayıs tarihleri arasında doğanların güneş burcu Koç

• 14 Mayıs – 14 Haziran tarihleri arasında doğanların güneş burcu Boğa

• 14 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında doğanların güneş burcu İkizler

• 14 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında doğanların güneş burcu Yengeç

• 14 Ağustos – 14 Eylül tarihleri arasında doğanların güneş burcu Aslan

• 14 Eylül – 14 Ekim tarihleri arasında doğanların güneş burcu Başak

• 14 Ekim – 14 Kasım tarihleri arasında doğanların güneş burcu Terazi

• 14 Kasım – 14 Aralık tarihleri arasında doğanların güneş burcu Akrep

• 14 Aralık – 14 Ocak tarihleri arasında doğanların güneş burcu Yay

• 14 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında doğanların güneş burcu Oğlak

• 14 Şubat – 14 Mart tarihleri arasında doğanların güneş burcu Kova

• 14 Mart – 14 Nisan tarihleri arasında doğanların güneş burcu Balık

Bu bilgilere göre Vedik astroloji güneş burcu hakkında bilgi sahibi olmanızın sonrasında rahatlıkla vedik astroloji yükselen burç hesaplamanızı da yapabilirsiniz. Peki tüm bildiklerimizi ters düz eden vedik astroloji nedir ve batı astrolojisi olarak söz edilen klasik astrolojiden farkları nelerdir? Biz hangisine inanacağız?

Vedik Astroloji Nedir?

Vedik astroloji nedir? Aslında pek çok kişi vedik astroloji kavramını yeni duymuş olsa da onun geçmişi 7.000 yıl önceye dayanmaktadır. Çünkü vedik astroloji aslında Hint astrolojisidir. Hepimizin bildiği batı astrolojisinin geçmişi ise 5.000 yıl geriye gitmektedir. Asıl yeni olan astroloji türü uranyen astrolojidir ve 100 yıllık bir geçmişi vardır.

Vedik astroloji nedir sorusuna yanıt verirken batı astrolojisi ile neden farklı olduğuna da değinmek gerekir. Çünkü batı astrolojisi tropikal zodyak kullanırken, vedik astroloji sidereal zodyak kullanımı gerçekleştirmektedir. Güneş burçlarının farklı olmasındaki en önemli neden,her iki astroloji türünün kullandığı zodyakların birbirinden farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Hangi astrolojinin doğru olduğu yönünde verilen bilgiler ise tamamen kişiseldir. Her iki astrolojiyi de savunan görüşler bulunmaktadır. Pek çok astrolog, verdiği ücretli hizmetlerde hem batı astrolojisini hem de vedik astrolojiyi kullanmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.