Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri Nelerdir? Merkür Retrosu

Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri Nelerdir? Merkür Retrosu

Merkür retrosunun burçlara etkileri herkes tarafından merak ediliyor. Çünkü Merkür geri hareketi başladığında ortalık ciddi anlamda karışıyor. Astroloji konusunda yeterli bilgi sahibi olmayanlar bu durumların sebebini bilmeyip her şeyin üst üste geldiğini düşünürken, astroloji bilenler ise gerilemenin bitmesi için gün sayıyor.

Sizlere sitemiz içerisinde daha önce Merkür retrosu etkisi nedir sorusunun yanıtlarından söz etmiştik. Bu konuya yeniden kısaca değinelim. Astrolojide her gezegenin bir görevi, yönettiği bir alan vardır. Merkür başta iletişim olmak üzere, algı, seyahat ve eğitim alanlarımızı yönetir.

Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri Nelerdir

Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri

Merkür mitolojide Hermes adı ile bilinir. Tanrıların habercisi demektir. Dolayısı ile haber getiren gezegendir. Ancak geri hareketini yaptığı için eskilerden haber getirir. Bir nevi zamanın geri alınması olarak düşünebileceğimiz Merkür retrosu zamanlarında geçmişte yaptığınız hataları düzeltebilirsiniz.

Ancak siz her ne kadar düzeltseniz de retro zamanlarında kesinlikle geçmişten gelenlerle yeniden bir başlangıç yapmamalısınız. Çünkü 10 Mayıs 2022 tarihinde başlayacak Merkür retrosu sırasında mutlaka hiç aklınızda olmayan eskiler karşınıza çıkacak. Bu bir arkadaş, sevgili ya da dost olabilir.

Endişelerinizin muhtemelen artacağı Merkür retrosu zamanlarında geçmişte yapmayı düşündüğünüz ama yapmadığınız şeyleri ise planlayarak yapmaya karar verebilirsiniz. Denenmişi denemek hatasını yapmamanız gerekmekle birlikte, denemeyi istediğiniz ama vazgeçtiğiniz konularda atılım yaparsanız pek bir sorunla karşılaşmayabilirsiniz.

Ağzınızdan çıkanı iki kere düşünmek zorunda olduğunuz retro zamanlarında, mecbur kalmadıkça hiç bir imza atmamalısınız. İmza atmanız gereken zamanlarda ise aynı şeyleri tekrar tekrar düşünmenizi öneriyoruz. Yeni bir işe girmek, eve taşınmak, ilişkiye başlamak, nişanlanmak ya da evlenmek için Merkür retrosu hiç uygun değildir.

Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri

Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri

Yeni bir elektronik cihaz almanızı da önermiyoruz. Çünkü bu dönemde her ne yaparsanız yapın, insanlarla iletişim problemleri yaşayacak olmanız dolayısı ile sonrasında önemli problemlerle karşılaşabilme olanağınız yüksektir. Peki Merkür retrosunun burçlara etkileri nelerdir?

Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri Nelerdir?

Merkür retrosunun burçlara etkileri hakkında bilgiler aktarmadan önce belirtelim: Eğer doğum haritanızda Merkür gerilemesi var ise belirtmiş olduğumuz etkileri çok daha hafif yaşar ve atlatırsınız. Ancak yine de uyarıları göz ardı etmemenizde büyük fayda var.

Bu dönem aklınızdan geçen ama karşılaşmayacağınızı düşündüğünüz insanlarla karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Onlara kapıları tamamen kapatmak yerine geçmişte yaşanan sorunları onarmayı, aranızdaki iletişim eksiklerini kapatmayı düşünebilirsiniz. Yeniden başlamak için ise en erken 7 Haziran 2022 tarihin beklemelisiniz.

Mecbur kalmadıkça bu dönemde seyahate de çıkmanızı önermiyoruz. Çünkü aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Gideceğiniz yere geç kalabilir ya da eşyalarınızı kaybedebilirsiniz. Eğitim konusunda problemler de Merkür retrosu sırasında karşınıza çıkabilir; sınavlarda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Peki Merkür retrosunun burçlara etkileri nelerdir?

Merkür Retrosunun Koç Burcuna Etkisi

Merkür retrosunun Koç burcuna etkisi,ilk olarak yakın çevre ve kardeşlerle iletişim konusunda yaşanan problemlerle kendini gösterir. Eğitim ile ilgili problemler çıkabilir. Kısa seyahatler neredeyse tamamen sorunludur. Yeni bir sözleşme yapmamanızı, yapacaksanız da üzerinde çok düşünmenizi öneriyoruz.

Para ya da aşk konusunda yapmış olduğunuz hataları düzeltme şansları ile karşılaşabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun yeni bir başlanguç yapmaktan, sözleşme imzalamaktan kaçınmalısınız. Yatırım yapmaktan kaçınmalı; maddi kaynaklarınızı dikkatli kullanmalısınız.

Merkür Retrosunun Boğa Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Boğa burcuna etkileri hakkında bilgilerden söz ederken ilk olarak para ve kariyer konusunda yeni sözleşme yapmaktan kaçınmanızı, yapacaksanız da çok iyi düşünmeniz gerektiğini belirtmeliyiz. Ticaret alanında dikkatli olmanız gereken bir dönem. Yatırımlarınız konusunda da çok dikkatli olmalısınız.

Sizi düşünen, sizinle iletişim kurmak isteyen,geçmişten gelen kişiler olabilir. Ya da siz geçmişten birileri ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca kendinizi anlatmakta zorlandığınız, insanların sizi anlamakta zorlandıkları birdönem olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz. Her söyleyeceğinizi iki kere düşünmelisiniz.

Merkür Retrosunun İkizler Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun İkizler burcuna etkileri göz önünde bulundurulduğunda, yeni bir başlangıç için uygun bir dönem olmadığının altını çizmek isteriz. Çünkü bu dönemde sizinle iletişim kurmak isteyen, geçmişten gelen, aklınızdan geçen kişilerle karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek. İnsanlara kendinizi ifade etmekte çok zorlanacaksınız.

 

Dost sandığınız gizli düşmanlarınız olduğunu ve bu kişilerin sizin hakkında neler konuştuklarını öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu size bu durumu düzeltme şansı verecektir. Ancak bir de geçmişle ilgili iç sesinizin hiç susmadığına şahit olursunuz ve hatta bu nedenle rüyalarınız bile karışık hale gelebilir. Yazmak sizin için ideal çözüm olacaktır. En azından bu dönemde…

Merkür Retrosunun Yengeç Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Yengeç burcuna etkileri de tıpkı İkizler gibi Yengeç burcuna gizli düşmanlıkları gösterecektir. Hatta arkanızdan konuşulanları öğrenebilirsiniz. Bu dönem rüyalarınız karışabilir. Çünkü geçmişle hesaplaşmaya çalışıyor olabilirsiniz. Hatta bilinçaltınız sizinle oynayabilir. Tüm bunları içinize atmak yerine sizin için de yazmak iyi bir seçenektir.

İletişim konusunda sosyal çevrenizle problem yaşayabilirsiniz. Aynı ortamlara takıldığınız eski sevgiliniz ile karşılaşabilir, görüşmediğiniz arkadaşlarınızlagörüşebilirsiniz. En azından haber almanız muhtemeldir.

Merkür Retrosunun Aslan Burcuna Etkileri

Merkür gerilemesinin Aslan burcuna etkileri, aynı sosyal çevreden oldukları eski sevgilileri ile karşılaşma ya da ondan haber alma şeklinde gelişebilir. Sosyal çevrenizde birlikte olduğunuz insanlarla anlaşmazlıklar ve iletişim sorunlarınız gündeme gelebilir.

Geçmişte iş hayatınızla ilgili planladığınız bir şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yeni bir başlangıç için hiç uygun bir tarih olmadığını da yeniden belirtmek isteriz. Aynı çalışma ortamından olduğunuz eski sevgilinizle yeniden karşılaşabilirsiniz. Ancak sizin için de yeni bir iş girişimi adına uygun zaman değil.

Merkür Retrosunun Başak Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Başak burcuna etkileri ilk olarak mail ve yazışmalarlabirlikte oluşacak problemleri ortaya çıkartabilir. Bununla birlikte iş hayatında birlikte bulunduğunuz eski sevgiliniz size geri dönmek isteyebilir.Yeni bir iş ya da kariyer girişimi için uygun zaman değil. Ancak önceden planlayıp da yapamadığınız bir işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Seyahat, yabancılar ve iletişim konuları ile hukuk ve eğitim alanlarında problemler yaşayabilirsiniz. Seyahatlerinizde aksamalar, hukuk alanında ummadığınız sorunlar karşınıza çıkabilir. Ancak tüm bu alanlardaki eski sevgililerinizin size geri dönüş yapmaları da muhtemel.

Merkür Retrosunun Terazi Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Terazi burcuna etkileri iletişimde anlaşmazlıklarla ortaya çıkacak. Özellikle yurt dışı ya da yabancılarla ilgili konularda çok dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Hukukla ya da eğitimle ilgilenen ya da bu alanda beraber çalıştığınız eski sevgilileriniz dönüş yapabilirler.

Maddi kaynaklarla ilgili problem yaşayabilirsinizve harcamalarınız artabilir. Sağlıkla ilgili sorunlarınız ortaya çıkabilir. Bu durum en çok da boyun bölgesi için geçerlidir. Ticarette yeni bir işe atılım için uygun zaman değil. Ancak yatırımlarınızı düzenleyebileceğiniz uygun bir dönemdesiniz.

Merkür Retrosunun Akrep Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Akrep burcuna etkileri sağlıkla ilgili problemleri ortaya çıkartabilir. Özellikle nefes ve akciğerle ilgili bazı sorunlar gündeme gelebilir. Maddi harcamaların arttığı bir dönemde olmanız sebebiyle dikkatli olmalısınız. Ökült konularla ilgilenebilir ancak bazı sorunlarla da karşılaşabilirsiniz.

Eşiniz,sevgiliniz ya da ortağınızla bazı iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Eski sevgilinizin size dönmesi ve yeniden sizinle birlikte olmak istemesi de gündeme gelebilir. Ancak sorunlarınızı çözüme kavuştursanız da 7 Haziran öncesinde hatta mümkünse 19 Hazirana kadar yeniden birlikte olmaya başlamamalısınız.

Merkür Retrosunun Yay Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Yay burcuna etkileri yeni bir nişan, evlilik ya da ortaklık için kesinlikle uygun değildir. Var olan eş, ortak ya da sevgili ile bile iletişime bağlı problemler yaşanabilir. Ancak sorunların çözülmesi adına ideal dönemdir. Retro sonrasında istediğiniz başlangıcı yapabilirsiniz.

Gerek gündelik gerekse de iş yaşamınızda yanlış anlaşılmalara bağlı bazı iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Yanınızda çalışanlara dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Yeni bir proje için uygun olmasa da önceden planlayıp da yapmadığınız işleri bu dönemde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Merkür Retrosunun Oğlak Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Oğlak burcuna etkileri özellikle sağlık alanında boyun ve boğaz bölgesine dikkat edilmesi gerektiğine işaret ediyor. 12 burç gibi siz de yeni bir projeye girişmemelisiniz. Ancak daha önce yapmak isteyip de yapamadığınız, planlamış olduğunuz işlerde başarılı olabilirsiniz.

Çocuklarınız, hobileriniz, ilişkilerinizle ilgili iletişim problemleri yaşamanız muhtemel. Eski sevgiliniz size geri dönmek isteyebileceği gibi siz de ona geri dönmek isteyebilirsiniz. Bu durumda aranızdaki problemleri çözebilmek adına birbirinize 19 Haziran’a kadar zaman tanıyın. İsterseniz sonrasında yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Merkür Retrosunun Kova Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Kova burcuna etkileri çocuklarla ilgili bazı sorunlara dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Merkür retrosundan korkmak yerine onu bir fırsata çevirin ve iletişimle ilgili, algısal olarak nerelerde hata yaptığınızı bulup, sonrasında da düzeltmeye odaklanın.

Ev ve aile hayatı ile ilgili, iletişime bağlı bazı problemler yaşayabilirsiniz. Yeni bir eve taşınmak ve bunun için sözleşme yapma gibi durumlar söz konusu ise tarihi en erken 7 Haziran’a ve hatta mümkünse 15Haziran’açekmeye çalışın. Aksi halde çok fazla sorun yaşayabilirsiniz.

Merkür Retrosunun Balık Burcuna Etkileri

Merkür retrosunun Balık burcuna etkileri kendini aile içi iletişim konularında gösterebilir. Ev ve aile ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni bir eve geçecekseniz sizin de sözleşme imzalama tarihini 19 Haziran ve sonrasına bırakmanız gerekiyor. Aksi halde ev ile ya da ev sahibi ile ilgili iletişim sorunları yaşayabilirsiniz.

Kardeşler ve eğitim ile kısa seyahat alanlarında problemlerin yaşanabileceği bir dönem. Dolayısı ile sözleşme yapmak, anlaşma yapmak, yeni bir kitap yazmak… gibi konularda en az 19 Haziran’a kadar beklemelisiniz. Mutylaka yapmanız gereken yeni başlangıçlar konusunda ise çok ince eleyip sık dokumanız gerreken bir dönem.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.