0

Omlet Nasıl Yapılır? Omlet Tarifi

Bu yazımızda sizlere omlet tarifi vereceğiz. Omlet yapımı hakkında bilgi sahibi olmayan, aslında yok gibidir; ama yine de herkes, omlet nasıl yapılır diye sorar; ve omlet tarifi ile omlet yapımı hakkında bilgi sahibi olmak ister. Bu nedenle bu yazımızda sizlere, kaşar peyniri ile hazırlanan omlet yapımı hakkında omlet tarifi vereceğiz. Omlet nasıl yapılır diyenler, omlet tarifinde verilen ölçülerde herhangi başka bir peynir türü kullanarak da lezzetli omletler hazırlayabileceğinizi bilmelisiniz. Bununla birlikte, omlet tarifi, ve omlet yapımı sırasında teflon tava kullanmanız, omletinizin daha lezzetli olacağı gerekçesiyle önerilmektedir. Omlet nasıl yapılır sorusundan önce, omlet tarifi, ve omlet yapımı açıklamaları için gerekli olacak omlet malzemelerini paylaşalım:


Omlet malzemeleri:
Bir yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri
Üç yemek kaşığı süt
Bir yemek kaşığı tereyağı
Bir çay kaşığı karabiber
Bir çay kaşığı tuz
İki tane yumurta…
Omletin malzemelerini bu şekilde belirttikten sonra, omlet nasıl yapılır sorusunu sorarak, omlet tarifi; ve omlet yapımını açıklayabiliriz artık…
Omlet nasıl yapılır? Omlet tarifi, Omlet yapımı:
Omlet tarifinde öncelikle bir çukur kase alın; ve kasenin içerisine, yumurtaları kırarak, üzerine süt, karabiber, ve tuzu ilave edin, malzemeleri bir çırpma teli ile iyice çırpın. Omleti hazırlamak için yapacağınız çırpma işlemi sırasında, yumurta aklarını köpürtecek kadar çok çırpma işlemini yapmamaya dikkat etmelisiniz. Çırpma işleminin tamamlanmasının sonrasında kaşar peynirini de malzemelerin içerisine ilave ederek çırpmaya devam edin.
Omlet nasıl yapılır sorusuna omlet tarifini anlatarak yanıt verirken, teflon tavamızı hazırlayarak omlet yapımına devam ediyoruz… Teflon tavanın içerisinde tereyağı eritilerek omlet yapımına devam ediliyor. Yağın, tavanın her tarafına yayılması için, aralıklı olarak tavayı sallamanız önerilmektedir. Daha sonra, diğer kapta hazırlayıp çırpmış olduğunuz omlet malzemelerini tereyağının üzerine dökerek yumurtaların pişmesini sağlamanız gerekiyor, bu sırada da yine, omlet malzemelerinin, tavanın dibine yapışmaması için tavayı sallamanız öneriliyor.
Omlet tarifinde, bir tarafı pişirilen omleti ters düz yaparak diğer tarafını da pişirmeniz gerekmektedir. Ve bu işlemin sonrasında servis tabağına alacağınız omleti, isterseniz yanında domates dilimleri ile birlikte servise hazır hale getirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.