Barbunya Konservesi Nasıl Yapılır? Barbunya Konservesi Yapımı

Barbunya Konservesi Nasıl Yapılır? Barbunya Konservesi Yapımı

Kış ayları için, yazın bol olan sebzelerden konserve, meyvelerden reçel yapan bayanlara, sitemiz üzerinden vermiş olduğumuz tavsiyelerimize, bu yazımızda barbunya konservesi ile devam edeceğiz. Barbunya konservesi nasıl yapılır diyenler için barbunya konservesi yapımını anlatacağımız yazımızı okuduğunuzda, barbunya konservesi yapımının oldukça kolay olduğuna siz de kanaat getireceksiniz. O halde daha fazla zaman kaybetmeden, barbunya konservesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan barbunya konservesi yapımını anlatmadan önce, barbunya konservesinin malzemelerine bakalım:

Barbunya konservesi için gerekli malzemeler:

Bir litre Su
İki kilo barbunya
İki kiloluk kavanoz

Barbunya konservesi için gerekli malzemeleri bu şekilde belirttikten sonra, artık, barbunya konservesi nasıl yapılır sorusunu sorabilir, ve barbunya konservesi yapımını anlatabiliriz:

Barbunya konservesi nasıl yapılır? Barbunya konservesi yapımı:

Öncelikle barbunyaların kabukları çıkartılır. Daha sonra ise, bir litre su kaynatılarak barbunyalar suyun içerisine atılır, ve kaynatma işlemine dört dakika daha devam edilmesinin sonrasında ocağın altı kapatılır. Su dolu tencerenin içerisinden kepçe ile alınan barbunyalar kavanozun içerisine yerleştirilir. Kavanozun boş kalan kısmı da, suyun ılıması ile birlikte, su ile doldurulur. Ve bunun ardından, kavanoz ters çevrilerek, kapağı altta kalacak şekilde, içerisinde su olan bir tencereye konulur, ve tencerenin ortalama bir saat kadar kaynatılması sağlanır. Bu işlemin ardından kavanozun soğuması beklenir, ve soğuyan barbunya konservesinin, kullanılacağı zamana kadar serin, ve kuru bir yerde saklanması sağlanır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.