0

Funda Yaprağının Faydaları Ve Funda Yaprağı Çayı Mucizesi

Bu yazımızda sizlere ödem çözücü çay hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ödem çözücü çay = funda yaprağı çayı olarak belirtilmektedir. Uzmanlara göre ödem söktürücü bitkiler arasında belirtilen funda yaprağı; funda yaprağı çayı olarak değerlendirilip, ödem söktürücü çaylar arasında yer aldığını belirtilmektedir. İsterseniz öncelikle funda yaprağı çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtını verelim:


Funda yaprağı çayı nasıl yapılır? Funda yaprağı çayı için bir tatlı kaşığı funda yaprağına gereksinim duyulmaktadır. Funda yaprağı çayı için, bir bardak içerisine konulan bir tatlı kaşığı funda yaprağının üzerine kaynamış su dökülerek, bardağın ağzının kapatılması önerilmektedir. Uzmanlar, funda yaprağı çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtının bu kadar kolay olduğunu belirtmektedir. Funda yaprağı çayı, ağzı kapalı bir şekilde, beş ya da altı dakika demlendikten sonra içilmelidir. Ödem söktürücü çaylar arasında yer alan funda yaprağı çayının, günde üç sefer içilmesi, uzmanlar tarafından önerilmektedir.
Ödem söktürücü bitkiler arasında yer alan funda yaprağının faydaları sadece ödem çözücü olarak mı bilinmelidir? Kesinlikle hayır. İsterseniz funda yaprağının faydalarından da sizlere kısaca söz edelim:
Funda yaprağının faydaları arasında ilk olarak anne sütünü arttırıcı etkisinden söz etmek gerekmektedir. Funda yaprağının faydalarından bir diğeri de böbreklerde bulunan kum, ve taşların düşürülmesine yardımcı olmaktır. Ödem söktürücü bitkiler arasında belirttiğimiz funda yaprağı, aynı zamanda kanın temizlenmesi, ishal probleminin giderilmesi, ve idrar söktürmesi gibi etkileri dolayısı ile de bilinmelidir.
Funda yaprağının faydaları arasında, nikris sorununun giderilmesinden de söz etmek gerekirken, funda yaprağının, lapasi ağrılarını giderdiğinden de söz etmemiz gerekmektedir. Funda yaprağının faydaları arasında, egzema, ve çıban tedavisinden de söz etmek gerekir, ancak bu etkiden yararlanmak için, funda yaprağını zeytinyağı ile karıştırarak bir merhem hazırlamak, ve bu merhemi, problemli bölgelerde harici olarak kullanmak gerekmektedir.
Funda yaprağı zayıflama üzerinde de çok etkilidir. Fazla kilosu olan kişiler funda yaprağı zayıflama etkisinden faydalanabilirler. Kilosu ideal olanlar funda yaprağı zayıflama etkisinden yararlanmazlar belki, ancak kilo kontrollerini funda yaprağı ile sağlayabilirler. Tüm bunların yanında, funda yaprağı zayıflama üzerindeki bir diğer etkisi de depo yağların enerjiye çevrilmesini kolaylaştırmaktır. Yemeklerden sonra tüketeceğiniz funda yaprağı, vücudunuzda daha az yağın depo edilmesini olanaklı hale getirmektedir.
Funda yaprağının faydalarından yararlanmak isteyen kadınlar, idrar yollarında meydana gelmiş enfeksiyonlarının giderilmesinde, ve rahim akıntısının tedavisinde de funda yaprağı kullanımına başvurabilirler. Bitkilerle tedavi olarak bilinen fitoterapide funda yaprağı, doğal antibiyotik işlevi görmektedir.
Funda yaprağı zayıflama etkisinden yararlanmak isteyen kişiler, funda yaprağı ile çam yaprağını kaynatıp birlikte içebilirler. Funda yaprağının faydalarından yararlanmak için, bir çay bardağı funda yaprağını bir litre su ile birlikte on dakika kaynatabilir; sonrasında da yirmi dakika demlendirip, günde üç çay bardağı içebilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.