0

Bitki Alerjisi Nasıl Anlaşılır?

Her şeyin doğal olanına merak sardığımız bugünlerde, gerek cilt bakımı, gerekse hastalıklara şifa bulmak adına şifalı bitkilerden faydalanabiliyoruz. Ancak, çoğumuz, bitki alerjisi diye bir şeyin olduğunu bilmiyor, ve zaten bitki alerjisine karşı bilgiler de genellikle verilmiyor. Peki bitki alerjisi nasıl anlaşılır? Yazımız içerisinde, bitki alerjisi belirtilerini görebileceğiniz bir uygulamanın tarifini sizlerle paylaşacağız.

Bitki Alerjisi Nasıl Anlaşılır?

• Bitki alerjisi olduğunu düşündüğünüz, ama bundan emin olamadığınız bitkinin kullanımı öncesinde, o bitkiden yarım çay kaşığı alın, ve üzerine bir çay kaşığı kaynar su dökün. Ve söz konusu suyun soğumasını bekleyin.

Hindistan Cevizi Yağı Neye İyi Gelir?

• Su soğuduktan sonra, bitki ile olabildiğince karıştırıp, bir hamur kıvamı elde etmeye çalışın. Ve bu hamuru alıp, kolunuzun iç kısmına yerleştirin. Ardından da, bölgeyi, hamur ile birlikte sarın.

• Söz konusu bitki, bölgede en çok 24 saat kalmalı. Ancak, bitki alerjisi belirtileri arasında yer alan tahriş, şişme, kaşıntı, ya da kızarıklık gibi şikayetleriniz olursa, bölgeyi açıp, bitki karışımını oradan alabilirsiniz.

Adaçayı Nasıl Kullanılır?

Eğer şifalı bitkilerden herhangi birine karşı tahriş, kaşıntı, ya da kızarıklık hissederseniz, bu sefer de, yarım çay kaşığı yulafın üzerine bir çay kaşığı kaynar su dökün, ve bu karışımdan hazırlayacağınız hamuru söz konusu bölgeye uygulayın. Yulaf, hafif bitki alerjisi belirtilerine karşı kısa sürede iyileştirme etkisi ile bilinmektedir.

Şifalı bitkilerden hangisine karşı bitki alerjisi söz konusu ise, o bitkiyi bir daha dahili; ya da harici olarak kullanmamanız gerektiğini de belirtmeliyiz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.