16

Argan Yağının Cilde Faydaları Ve Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda sizlere argan yağı hakkında bilgi vereceğiz. Argan yağı faydalarını öğrenmenin yanında, argan yağı nasıl kullanılır sorularınıza da yanıt alacaksınız. İsterseniz çok da fazla vakit kaybetmeden argan yağı faydalarını sizlere anlatalım; malum, argan yağı, son zamanların en popüler yağları arasında yer alıyor, ve argan yağı faydaları ile, argan yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtını merak edenlerin sayısı oldukça fazla.


Argan yağı faydaları arasında ilk olarak argan yağının cilde faydalarından söz etmemiz gerekmektedir. Argan yağının cilde faydaları arasında ilk sırada, sivilce tedavisine olan katkısından söz etmek gerekmektedir. Argan yağının cilde faydalarından bir diğeri de kırışıklıkları azaltması; ve cildi sıkılaştırarak yaşlanma etkilerini geciktirmesidir. Argan yağının cilde faydaları arasında, argan yağının, cilt yumuşamasını kolaylaştıran etkisinden de söz etmemiz gerekmektedir. Argan yağının cilde faydaları arasında, stres, sigara, güneşin zararlı ışınları gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırmasından; ve hücre yenilenmesine sağladığı katkıdan da söz etmek gerekmektedir. Argan yağının cilde faydaları arasında, ciltteki tahriş, ve iltihaplanmayı azaltmasından da söz etmek gerekmektedir. Argan yağı faydaları arasında yer alan göz altı kırışıklıklarını azaltması ile, hamilelik çatlaklarını önlemesinden de söz etmek gerekmektedir. Cilt tipi kuru; ya da yağlı olan herhangi birisi, argan yağı faydalarından yararlanmak için argan yağı kullanımını gerçekleştirebilir.
Argan yağının cilde faydalarından yararlanmak için argan yağı nasıl kullanılır? Argan yağının yüze faydalarından yararlanmak için, günün herhangi bir saatinde; ya da gece yatmadan önce cilt temizlenir, ve sonrasında, parmak uçlarına damlatılan bir kaç damla argan yağı, parmak uçlarının birbirine sürülmesi ile biraz ısıtılır. Daha sonra ise, temizlenmiş olan yüze, nazik hareketlerle masaj yapılarak uygulanır. Argan yağının tüm yüze yayılması çok uzun zaman almayacak, ve cilde hemen nüfuz etmesi dolayısı ile, cildin çok kısa zamanda canlandığı görülecektir.
Argan yağının cilde faydalarından yararlanmak için argan yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtını vücut için vermek istersek, duş sonrasındaki temiz olan vücuda masaj olarak uygulanabileceğini belirtebiliriz. Avcunuzun içersinde ısıttığınız argan yağını, vücudunuza masaj yaparak uygulamalısınız. Bu sayede, cildiniz argan yağını hemen emecektir. Argan yağı yapışkan bir formda da olmadığından, argan yağı kullanımı sonrasında yeniden duş almanıza gerek olmayacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

16 Comments

  • Asitik oranı yüksek oldugundan ciltte dezerfarmasyon yapabilir…

   Kullanmayı bırakmanız daha iyi olacaktır ki kırmız bir yüzle dolaşmak istemiyorsanız…

   Bilindik markaları tercih ediniz….

 1. arkadaşlar her akşammı uyguluyorsunuz yoksa haftada birmi lütfen yardım edin !!! çok acil lütfen
  =(

 2. Kullanıyorum müthiş birşey sivilcelerim yok oldu izleri gorunmuyorum cilt rengim açıldı hucrelerim yenilendi farklı fark etmemek mümkün değil a 101 aldım hemde 3 lira

  • Lekeleri götürdü mu tamamen bide yağ sonuçta seç sivilceleri arttırmıyor mu?

 3. Ben de orjinali var fas tan el yapimi getirtim cok guzel yemek tede kullana biliyorum fasli kiracim var o getiriyor cildimde inanilmaz degisim var insanlar ne suruyon cildine cok guzellestin diyorlar

 4. Ben bitkisini yuzume sürüyorum her aksam iki gün oldu daha nasıl kullanacağımı bilmiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.