0

Böbrek Taşı Belirtileri Ve Evde Böbrek Taşı Tedavisi

Böbrek taşı adı verilen problemin çok sık karşılaşılan bir durum olduğunu; hatta böbrek taşı problemi nedeniyle hastanelerde yatan kişilerin dahi bulunduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu yazımızda sizlere böbrek taşı ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Böbrek taşı belirtileri ile ilgili sahip olacağınız bilgilerin yanında, böbrek taşı tedavisi ile ilgili de bilgi sahibi olabileceğinizi belirterek, böbrek taşı belirtilerini sizlere aktarmaya başlayalım:


Böbrek taşı belirtileri arasında ilk olarak şiddetli ağrıdan söz etmek gerekmektedir. Böbrek taşı belirtileri arasında yer alan şiddetli ağrıların bir saate kadar sürebileceğini, ve bu ağrıların, böbrek taşının ilerlemesinden kaynaklandığını belirtmemiz gerekmektedir.
Böbrek taşı belirtileri arasında yer alan diğer etkenlerden söz ederken, idrar sıkışıklığından; ve idrarda yanma ile birlikte acıdan da söz etmektedir. Hatta idrar sırasında kanamanın gözlemlenebileceğini de böbrek taşı belirtileri arasında saymak gerekmektedir. Mide bulantısı, ve kusmanın da böbrek taşı belirtileri arasında yer aldığını belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Böbrek taşı belirtilerini hissettiğiniz anda, böbrek taşı tedavisine başlamak için doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Doktorunuz sizin için uygun olan böbrek taşı tedavisi yöntemini belirtecektir. Ancak siz, böbrek taşı ameliyatı olarak böbrek taşından kurtulabileceğiniz; ve bu böbrek taşı ameliyatını açık ya da kapalı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi, evde böbrek taşı tedavisinden de yararlanmayı deneyebilirsiniz.
Evde böbrek taşı tedavisi gerçekleştirmek isteyen kişilerin ihtiyacı olacak malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:
Bayır turpu
Pekmez
Hazenbel
Hatmi
Sedef Otu
Çoban kesesi
Mısır püskülü
Evde böbrek taşı tedavisi için bu malzemelerden şu şekilde yararlanmak gerekmektedir:
Mısır püskülünün kaynatılarak suyunun süzülmesi, sonrasında aç karna günde iki bardak içilmesi gerekmektedir.
Sedef otu ile çoban kesesi birlikte demlenir; ve elde edilen sudan günde bir fincan içilmesi önerilmektedir.
Evde böbrek taşı tedavisi için bayır turpunun da dilimlenerek pişirilmesi; ve sonrasında suyunun süzülerek günde bir bardak içilmesi gerekmektedir.
Evde böbrek taşı tedavisi için yararlanılması gereken hazenbel de kökleri alınmak sureti ile faydalanılan bitkiler arasında yer almaktadır. Bu kökler pişirilip sonrasında suyu süzülür, ve su içerisine, şerbet kıvamını alana kadar pekmez ilave edilip, bu karışımdan günde iki bardak içilmesi gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.