0

Baş Ağrısına İlaçsız Çözüm Önerileri

Gerek stresten, gerek yaşam şartlarının olumsuzluğundan, ve hatta çalışma koşullarından dolayı, hepimiz zaman zaman baş ağrısı problemleri ile karşılaşabiliriz. Ancak baş ağrısına ilaçsız çözüm yöntemleri uygulamayı tercih ederiz, çünkü ilaç içerek, var olan problemleri geri itelememiz durumu söz konusu olabilir, ve bu da bizim için bazı hastalıkların görmezden gelinmesi anlamını taşıyabilmektedir. Peki baş ağrısı ilaçsız nasıl geçer, baş ağrısı ilaç içmeden nasıl geçer, baş ağrısı ilaç kullanmadan nasıl geçer? İşte merak ettiğiniz bu soruların, deneyebileceğiniz etkili yanıtları, ve baş ağrısına ilaçsız çözüm önerileri:

Baş Ağrısı İlaç Kullanmadan Nasıl Geçer?
Baş Ağrısı İlaç İçmeden Nasıl Geçer?
Baş Ağrısı İlaçsız Nasıl Geçer?

– Baş ağrısına ilaçsız çözüm arıyorsanız ilk olarak limonun aromatik etkisinden yararlanmalısınız. Bunun için küçük bir parça limonu elinize alın, ovuşturup ezerek macun kıvamına getirin, sonrasında da yüzünüze, ve alnınıza sürüp, bu şekilde bekleyin.

– Yazımızın başında, baş ağrısının strese dayalı olabileceğinden söz etmiştik. Bu nedenle sertleşen kaslar ağrıdığında, sonrasında da baş ağrısına çevirebilmektedir. Örneğin önce boyun kasları ağrımaya başlar; sonrasında da ağrı başa kadar gidebilir. Bu problemi çözebilmek adına, kasları yumuşatan egzersizler yapmak; ve oturulan koltuk, ya da sandalyeyi rahat olanlarından seçmek gerektiğini unutmamalısınız.

– Baş ağrısının nedeninin strese bağlı olduğundan emin iseniz, yastığınıza bir kaç damla lavanta yağı damlatıp uyumayı da deneyebilirsiniz. Uyku her zaman baş ağrısına iyi gelmektedir, lavanta yağının ise rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır…

– Baş ağrısına ilaçsız çözüm için, vücudunuzun bazı noktalarından da destek alabilirsiniz. Örneğin, baş parmak, ve işaret parmağı arasında yer alan eklemlerinize, baskı uygulayarak, yuvarlak hareketler yaparsanız, baş ağrısının bu baskı sonucunda geçtiğine şahit olabilirsiniz.

– Eğer baş ağrısının nedeni stres değil de migren ise, bu durumda ışıktan uzak kalmanız gerekmektedir; çünkü migren, ışığa olan hassasiyetin artmasına neden olur. Bu nedenle, baş ağrısı hissettiğinizde bulunacağınız ortamın karanlık olmasına özen göstermelisiniz.

– Sıcak suyun da baş ağrısını giderme etkisi bulunmaktadır. Bunun için sıcak duş alabilir, ya da ayaklarınızı sıcak suya koyabilirsiniz.

– Baş ağrısını ilaç kullanmadan geçirmek adına başınıza buz torbası koymayı da deneyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.