0

B Vitaminin Görevleri Nelerdir? B Vitamininin Faydaları

Bu yazımızda sizlere, B vitamininin faydaları ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. B vitaminin görevleri ile ilgili bilgi sahibi olabilmeniz adına, B vitaminin görevleri nelerdir sorusunun yanıtlarını da sizlere aktaracağız. B vitamininin faydalarını, ve B vitaminin görevlerini sizlere, B grubu vitaminler arasında yer alan farklı alternatifler şeklinde belirteceğimizi de unutmamalıyız. O halde B vitamininin faydalarına birlikte bakalım:
B1 vitamininin faydaları arasında ilk olarak, metabolizmayı düzenlemesinden, ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkisinden söz etmemiz gerekmektedir.


B2 vitamininin faydaları arasında, katarakt, ve kansızlığa karşı koruyucu etkiden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, B2 vitamininin faydaları arasında, kanser gelişimini önlemek; ve Tip 2 diyabet hastalığının tedavisinden de söz edilmesi gerekmektedir.
B3 vitamininin faydaları arasında, vücuda enerji sağlayan etkisinden söz etmemiz gerekmektedir. B3 vitamini bu enerjiyi, protein, yağ, ve karbonhidratları yakarak sağlamaktadır.
B5 vitamininin faydaları arasında kolesterol oluşumundan söz etmek gerekirken, B5 vitamininin faydalarından bir diğerinin de, böbrek üstü bezlerinden salgılanan kortizon olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
B6 vitamininin faydaları arasında, proteinlerin şekere dönüştürülmesinden söz etmemiz gerekmektedir. B6 vitamini bu etkiyi, karaciğerden, ve kaslardan aldığı şeker ile gerçekleştirmektedir.
B7 vitamininin faydalarını saymak istediğimizde, DNA sayısında meydana gelen artıştan söz etmemiz gerekmektedir.
B9 vitamininin faydalarından söz ederken, bunamayı önlediğini, kalp krizini önlediğini belirtmemiz gerekiyor. B9 vitamininin faydalarından bir diğeri ise damar sertliğini önlemek. Felçten korumak da B9 vitamininin faydaları arasında yer alıyor. B9 vitamininin faydaları arasında yer alan bir diğer etki ise kan yapıcı özelliği…
B12 vitamininin faydaları arasında DNA hücrelerinin yapımından, ve bununla birlikte de kırmızı kan hücresi yapımından söz etmemiz gerekmektedir.
B15 vitamininin faydalarına baktığımızda, kanser tedavisine katkısından öncelikli olarak söz etmemiz gerekmektedir. B15 vitamininin faydaları arasında protein yapımında sağladığı katkıdan da söz etmemiz gerekmektedir. Bununla birlikte B15 vitamininin faydalarından bir diğeri de kolesterolü düşürme etkisidir.
Bx vitamininin faydaları arasında kanser tedavisinden söz etmek gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.