1

Peynir Türleri Ve Peynir Nasıl Saklanır?

Bu yazımızda sizlere, peynir nasıl saklanır sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız. Her sabah kahvaltılarımızı süsleyen, ve sonrasında, yemeklerimize renk, ve lezzet veren peynir için, peynir nasıl saklanır sorusunun yanıtları oldukça önemlidir. O halde, zaman kaybetmeden peynir nasıl saklanır diye soralım, ve peynir hakkında gerekli bilgileri edinmeye başlayalım:


Peynir nasıl saklanır sorusunun yanıtlarına, ilk olarak, İzmir tulumu, eski kaşar peyniri, hellim, ve milahiç isimli peynir türlerinden bahsederek başlamak istiyoruz. Bu tür peynirler, hava almayacak şekilde saklanmalıdır. Sıkıca sarılarak buzdolabına konulan bu peynir türleri, tazeliklerini kaybetmeden üç ya da dört hafta bekleyebilirler.
Peynir nasıl saklanır sorusunun yanıtlarını verirken, peynir küflenirse ne yapmamız gerektiğini de anlatmamız gerekmektedir. Peynir küflenirse, küflenen peynirin üzerinden bir ya da iki santim kesmeli, ve bu şekilde yemelisiniz. Peynir küflenirse onu atmanıza gerek bulunmamaktadır, belirtilen şekli ile peynirinizi rahatça yiyebilirsiniz, amaç, peynir küflenirse, küf, ve küf ile bağlantılı bölgeyi atmaktan ibarettir.
Peynir nasıl saklanır sorusunun yanıtları arasında yer alan peynir türlerinden, dil peyniri, ve taze kaşar peynirinin, paketini açmanızın ardından, buzdolabında üç ya da dört hafta saklayabilirsiniz. Peynir türleri arasında yer alan krem peynir için ise, peynir nasıl saklanır sorusunun yanıtı buzdolabında, paket açıldıktan sonra iki hafta saklanabileceği yönündedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. 5 kg lık bir teneke peyniri aldım evde actiktan sonra kapalı cam kaba koydum 3 hafta sonra küflenmeye başladı ne yapmalıyyım bir dahaki seferde peyniri nasıl saklamalıyım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.