0

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olmalı?

Bu yazımızda sizlere kan grubuna göre beslenme hakkında bilgilerden söz ederek, kan grubuna göre beslenme nasıl olmalı, kan grubuna göre diyet nasıl yapılmalı gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de, son günlerde moda olan kan grubuna göre beslenme, ve kan grubuna göre diyet hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden detayların aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olmalı?

Kan Grubu 0 Olanlar: Negatif, ya da pozitif olmasına bakılmaksızın, kan grubu 0 olanların et; ve balık ağırlıklı beslenmesi, zayıflamak için ise deniz ürünleri, muz, mango, erik, kiraz… gibi şeyleri tüketmeleri gerekiyor. Armut, portakal, kivi, süt ürünleri… gibi yiyecekler ise, kan grubu 0 olanların kilo almasına neden oluyor. Peki kan grubu 0 olanlar neden et, ya da balık ağırlıklı beslenmeli? Çünkü uzmanlara göre avcı – toplayıcı olan ilk insanların kan grubu 0’dı; ve onlar doğal beslenmelerini bu şekilde sağlamakta idiler.

Kan Grubu A Olanlar: Avcı – toplayıcı insanlardan sonra, toplumun tarım ile beslenmeye başladığı sırada ortaya çıktığı belirtilen A grubu kan taşıyan insanların et; ve et ürünleri, süt; ve süt ürünleri tüketmeleri, onların kilo almasına neden olmaktadır. Kilo vermek için ise kan grubu A olanların tüketmesi gereken besinler, içeriğinde soya olan bitkisel ağırlıklı yiyeceklerdir. Deniz ürünlerinin çok az miktarda tüketilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Kan Grubu B Olanlar: Özellikle kırmızı et; ve ürünleri ile, süt, ve süt ürünlerini, bitkisel olarak da yulaf; ve pirinci tüketmeleri önerilen kan grubu B olanların, kilo almamak adına mısırdan, buğdaydan; ve çavdardan uzak durmaları gerektiği de unutulmamalıdır. Süt, ve süt ürünlerini rahat tüketebilen tek grubun, kan grubu B olanlar olduğu unutulmamalıdır.

Kan Grubu AB Olanlar: Kan grubu AB olanların tüketebileceği, ve tüketemeyeceği şeyler, A kan grubu, ve B kan grubu için geçerli olan şeylerdir. AB kan grubu için özel bir liste bulunmadığını belirtmemiz gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.