0

Reflüden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız? Reflüden Korunma Yolları

Bu yazımızda sizlere, reflüden korunmak için neler yapmalıyız sorusunun yantıları arasında yer alan, reflüden korunma yolları; ve reflüden korunma yöntemlerini kısaca anlatmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de reflüden korunmak için neler yapmalıyız diyor, reflüden korunma yolları, ve reflüden korunma yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Reflüden korunmak için ne yapmalıyız diyenlerin, her şeyin öncesinde, sahip oldukları fazla kilolarından arınmaları gerekmektedir. Alkol kullanımı, ve sigara kullanımı olabildiğince azaltılmalı, hatta mümkünse hem alkol, hem de sigara bırakılmalıdır. Reflüyü tetikleyen önemli nedenlerden bir diğeri de ilaç kullanımıdır. Doğum kontrol, antidepresan, ağrı kesici, tansiyon ilacı gibi pek çok ilacın kullanımına dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Reflünün artmasına neden olan bir takım besinlerin de bulunduğu unutulmamalı, ve bunların tüketimi eğer size de zarar veriyorsa mutlaka kısıtlanmalıdır. Kızartma, portakal, çikolata, kahve, yağlı yiyecekler, ketçap… gibi, size dokunduğunu düşündüğünüz şeylerin tüketiminden olabildiğince kaçınmanız gerekmektedir. Unutmayın ki sizi, sizden iyi kimse tanıyamaz.
Sağlıklı beslenme, reflüden korunma yolları arasında önemli bir yere sahip. Midenizi uzun süreli boş bırakmamanız, ama aynı zamanda da çok doldurmamanız gerekiyor. Bunun yanında, içecek, ve yiyecekleriniz ne çok soğuk, ne de çok sıcak olmalı. Yiyecekler mutlaka çok iyi çiğnenmeli, ve bunun yanında, olabildiğince dengeli beslenerek her besin grubundan yiyecek tüketilmeli. Yemeklere az miktarda tereyağı ilave edilmeli.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.