0

Kemik Erimesi Nasıl Olur? Kemik Erimesi Nasıl Engellenir?

Bu yazımızda sizlere kemik erimesi ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kemik erimesi nedir, kemik erimesi neden olur, ve en önemlisi, kemik erimesi nasıl engellenir gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde öncelikle kemik erimesi nedir sorusunun yanıtını verelim, sonrasında da kemik erimesi neden olur, ve kemik erimesi nasıl engellenir gibi soruların yanıtlarını öğrenelim:


Kemik erimesi nedir? Özellikle menopoz dönemi sonrasında gözlemlenen; ve kemik kütlesinin azalmasına, kemiklerin zayıflamasına, ve kırılmasına duyarlı hale gelmesine neden olan sağlık sorununa kemik erimesi adının verildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Kemik erimesi neden olur sorusunun yanıtına da bakarak, kemik erimesi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabiliriz…
Kemik erimesi neden olur? Kişi eğer, çocukluk; ve gençlik döneminde yetersiz kalsiyum alımı gerçekleştirmiş ise, kemiklerinde bir zayıflık durumunun söz konusu olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, menopoz dönemi ile birlikte kalsiyum atılımı fazlalaşmaktadır. Kemik erimesi neden olur sorusunun yanıtları arasında bunu da belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Kemik erimesi neden olur sorusunun yanıtları arasında, çok fazla tuzlu yemek yemek, alkol, ve sigara tüketimi gerçekleştirmek, kalıtım, kortizon; ve benzeri ilaçların tüketimini gerçekleştirmek… gibi pek çok unsurdan da söz etmek gerektiğini unutmamalıyız.
Kemik erimesi nasıl engellenir? Kemik erimesini engellemek için yapılması gereken öncelikli işlemin, çocukluk; ve gençlik döneminde alınması gereken kalsiyum olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Menopoz döneminde, çok fazla kalsiyum alsanız dahi, bunun bir kısmının kemiklere etki edeceğini, geriye kalan kısmının ise bir yararının bulunmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Kemik erimesi nasıl engellenir diyen kişiler, az yağlı süt ve peynir ile kaymaksız yoğurt tüketimini arttırmalıdırlar. Bunun yanında pekmez tüketiminin de kemik erimesi nasıl engellenir sorusuna yanıt oluşturacağını belirtmemiz gerekmektedir.
Kemik erimesi nasıl engellenir sorusunun yanıtları arasında, çok fazla tuzlu besin tüketmemek, kurutulmuş meyve tüketimi gerçekleştirmek, kuru baklagiller, ve yeşil yapraklı sebzeler yemek… gibi unsurlardan da söz edilmesi gerektiğini unutmamamız önemlidir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.