0

Anne Sütünü Artıran Kürler

Pek çok anne, ilk 6 ay bebeğini sadece anne sütü ile beslemesi gerektiğinden dolayı, anne sütü nasıl artar, ve anne sütü nasıl arttırılır şeklindeki soruların yanıtlarını öğrenmek istemekte. Sebep: bebeğin yeteri kadar doymadığını düşünmek, ve onu daha çok beslemek… Aslında her bebek, anne sütü ile yeterince doymakta. Ama biz yine de, anne sütünü artıran kürleri sizlerin içini rahatlatmak adına sizlerle paylaşmak istedik…

Anne Sütü Nasıl Arttırılır?
Anne Sütü Nasıl Artar?

• Anne sütünü artıran kürlerden ilki beyaz dut kurusu ile hazırlanıyor. Yapılması gereken işlem ise oldukça basit: Sekiz yemek kaşığı beyaz dut kurusu, kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içerisine atılıyor; ve tencerenin kapağı hemen kapatılarak 10 dakika kaynaması sağlanıyor. Ardından ocağın altı kapatılıp, hazırlanan suyun ılıması bekleniyor. Ardından süzülen beyaz dut kurusundan arta kalan su, gün içerisinde eşit parçalara bölünerek tüketiliyor. Anne sütü artana kadar bu uygulamanın her gün, taze şekilde hazırlanarak gerçekleştirilmesi gerekiyor.

• Her gün iki porsiyon taze beyaz üzüm tüketebilir, ve bunu, özellikle üzümün bol olduğu yaz aylarında rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

• Sabah kahvaltısından, ve akşam yemeğinden önce dereotu tüketerek de anne sütünü artıran kürlerden birini uygulamış olursunuz.

• 500 gram klorsuz kaynamakta olan suyun içerisine sekiz tane kuru incir atın, ve bu şekilde 10 dakika kaynamasını sağlayın. Ardından incirleri suyun içerisinden alıp, elde ettiğiniz suyu ikiye bölün. Yarısını sabah, yarısını da akşam tüketin. Her gün tekrarlamanız gereken bu uygulamayı, günlük olarak hazırlayacağınız kuru incir suyu ile gerçekleştirebilirsiniz.

• Kuru incir kullanarak, içerisine havuç da ekleyebileceğiniz bir diğer kür tarifi de şu şekildedir: sekiz adet kuru incir ortadan ikiye bölünerek, kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine atılır. Tencerenin ağzı kapatılarak beş dakika kaynatılır. Ardından bir adet havuç dilimlenerek kaynamakta olan incirlerin içerisine atılır, ve yeniden tencerenin kapağı kapatılır. Bu şekilde üç dakika daha kaynatılır. Ve ocağın altı kapatılır. Ilıyan suyun içerisindeki meyveler süzülür. Elde edilen su ikiye bölünerek, öğleden önce, ve öğleden sonra olmak üzere günde iki kere içilir. Her gün taze olarak hazırlanması gereken bu uygulamanın, 21 gün yapılması gerekmektedir.

Beyaz dut kurusu, ve havuç – kuru incir kürü haricindeki diğer kürlerin en çok bir hafta uygulanması gerekmektedir. Belirtilen sürenin sonunda, anne sütünün yeteri kadar artmadığını düşünüyorsanız, yine bir hafta olmak kaydı ile diğer kürü uygulayabilirsiniz. Aynı anda bir kaç kür uygulayamayacağınız da, belirtilmesi gereken bir diğer konudur.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.