0

Adet Sancısına İyi Gelen Çaylar

Adet sancısı pek çok kadının ortak derdidir. Kimileri evlendikten sonra adet sancısının geçtiğini söyleyerek genç kızların içini rahatlatmaya çalışırken, uzamanlara göre, adet sancısı ile evlilik arasında pek bir bağlantı bulunmamaktadır. Peki o halde adet sancısını ne keser? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, adet sancısına iyi gelen çay tarifi aktarmaya çalışacağız, ve bu sayede, sıkıntılarınızın azalmasına, ya da geçmesine yardımcı olmuş olacağımızı umut ediyoruz…

Adet Sancısına İyi Gelen Çaylar 1

Adet Sancısına İyi Gelen Çay İçin Gerekli Malzemeler

• 3 tatlı kaşığı altın başak otu
• 2 tatlı kaşığı zulumba
• 1 tatlı kaşığı çoban çantası
• 1.5 tatlı kaşığı civan perçemi

Adet Sancısına İyi Gelen Çay Yapılışı

Belirtilen malzemelerin tamamını kaynatılarak ocaktan alınmış olan bir bardak suyun içerisine koymalı, ve kabın üzerini kapatarak bu şekilde altı dakika beklemelisiniz. Belirtilen sürenin sonunda ise, adet sancısına iyi gelen çayı süzerek içebilirsiniz. Her seferinde taze olarak hazırlamanız gereken bu çaydan günde iki sefer tüketmeniz gerekmektedir.

Adet Sancısına İyi Gelen Çaylar 2

Adet Sancısına İyi Gelen Çay İçin Gerekli Malzemeler

• 1 tatlı kaşığı adaçayı
• 1 tatlı kaşığı papatya
• 1 çubuk meyan kökü

Adet Sancısına İyi Gelen Çay Yapılışı

Malzemelerin tamamını, kaynatılarak ocaktan alınmış olan bir bardak suyun içerisine koyun; ve bardağın ağzını kapatarak on dakika kadar beklemesini sağlayın. Sonrasında adet sancısına iyi gelen çayı süzerek tüketebilirsiniz. Adet döneminin öncesi, ve adet döneminde bu çayı, her seferinde taze olarak hazırlamak koşulu ile günde dört fincana kadar içebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.