Göğüs kanserinin Evrelerinden Evre 1 Ve Göğüs Kanseri Tedavisi

Göğüs kanserinin Evrelerinden Evre 1 Ve Göğüs Kanseri Tedavisi

Göğüs kanserinin evreleri hakkında verdiğimiz bilgilerde, bir önceki yazımızda, evre 0‘dan bahsetmiştik. Bu yazımızda da, göğüs kanseri evrelerinden evre 1 hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

<

Göğüs kanseri evreleri arasında ikinci sırada yer alan evre 1, göğüs kanseri tümörünün, 2cm’ye kadar büyümesi halinde gerçekleşmektedir. Evre 1’de aynı zamanda, göğüs kanserinin lenf bezlerine sıçraması gibi bir durum da söz konusu değildir. Göğüs kanseri olan kişi, göğüs kanserinin evrelerinden evre 1’de yer alıyorsa, göğüs kanserinin tedavisinde iki yöntemden söz edilmektedir:
Göğüs kanserinin tedavisinde, göğüs kanserinin evreleri arasında yer alan evre 1 için uygulanan ilk göğüs kanseri tedavisi:
Meme koruyucu tedavi: Meme koruyucu tedavide, göğüs ameliyatından söz edilmektedir. Göğüs ameliyatı, göğüs kanserinin olduğu tümör ile, tümörün etrafındaki sağlam olan bir kısım göğüs hücresinin;ve göğüsün alınmasından oluşan göğüs ameliyatıdır. Meme koruyucu tedavide, göğüs ameliyatı ile birlikte, koltuk altı lenf bezleri de alınmaktadır. Meme koruyucu tedavide sonraki aşama ise, radyasyon tedavisinin uygulanmasıdır. Meme koruyucu tedavide, belirtilen göğüs kanseri tedavisine ek olarak, gerek görülmesi halinde, kemoterapiden; ve hormonal terapilerden de faydalanılabilmektedir.
Göğüs kanserinin evreleri arasında yer alan evre 1 için uygulanacak olan göğüs kanseri tedavisi yöntemlerinden bir diğeri de Göğüs kanserinin görüldüğü göğüsün komple alınması ile gerçekleştirilen göğüs ameliyatı; ve koltuk altı lenf bezlerinin alınması şeklinde gerçekleşmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.