0

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Hepimiz günde bir kaç kere kahve, ve çay içiyor, hatta bazılarımız, sağlığa zararlarını göz ardı ederek sigara tüketimi gerçekleştiriyoruz. Tüm bunlar, ve daha pek çok yiyecek ve içecek, dişlerimizin sararmasına neden oluyor. Sonrasında da, dişimi nasıl beyazlatabilirim, ya da dişlerimi nasıl beyazlatabilirim sorularının yanıtlarını bulmaya çalışıyoruz. Yazımız içerisinde sizlere, evde diş beyazlatma yöntemlerinden söz etmeye çalışacağız…

Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim?
Dişimi Nasıl Beyazlatabilirim?

Evde diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alan ilk, ve en çok bilinen unsur: Karbonat kullanımıdır. Karbonat, diş beyazlatmakla kalmaz; aynı zamanda diş taşlarını temizler, ve ağızda bulunan bakterilerin yok edilmesini olanaklı hale getirir. Pek çok kişi karbonat ile diş fırçalama yöntemini tercih etse de, bu yöntemin, dişlere zarar vermemesi adına sadece haftada 2 – 3 kere uygulanması gerekmektedir. Sürekli uygulayabileceğiniz yöntem ise: ılık bir bardak suyun içerisine atacağınız bir tatlı kaşığı karbonat ile gargara yapmaktır. İsterseniz bunu günde iki sefer dahi uygulayabilirsiniz.

Tuz da evde diş beyazlatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Himalaya tuzunu, dişlerinizi beyazlatmak için, karbonat gibi kullanabilirsiniz. Ağızdaki bazı mikroorganizmaların ölmesine katkıda bulunan Himalaya tuzu, aynı zamanda diş eti iltihaplanmalarında meydana gelen ödemin giderilmesi için de kullanılmakta, ve bu amaçla da yararlı etki göstermektedir.

Gliserinin de Evde diş beyazlatma yöntemleri arasında yer aldığını unutmamalısınız. Zararlı canlıların, sadece bir damla gliserin bulunan karışım içerisinde öldüğü gözlemlenmiştir. Bunun için, evde hazırlayabileceğiniz diş beyazlatıcı karışımı sizlere şu şekilde aktarabiliriz:

*Bir tatlı kaşığı karbonat
*Bir tutam Himalaya tuzu
*Bir damla elma sirkesi
*Bir damla gliserin

Diş beyazlatıcı karışımı bu şekilde hazırlamanızn sonrasında diş fırçanızın üzerine koyabilir, ve bu karışım ile dişlerinizi, haftada en çok üç sefer, aralıklı olarak fırçalayabilirsiniz.

Çilek de diş beyazlatıcı etki göstermekte olup, kullanımı karbonat ile birlikte gerçekleştirildiğinde, karbonatın dişlere vereceği zararı ortadan kaldırabilme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle, yaklaşan çilek mevsiminde, bir tatlı kaşığı rendelenmiş çilek ile bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp, elde ettiğiniz bu diş beyazlatıcı karışım ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz…

Himalaya tuzu ile hazırlayabileceğiniz tuzlu suyun içerisine iki adet zeytin ekleyerek bir müddet bekleyebilir; sonrasında bu karışım ile dişlerinizi çalkalayabilirsiniz.

Dişlerimi nasıl beyazlatabilirim diyenler ayrıca, salatalık, brokoli, havu. gibi meyve, ve sebzeleri de yiyebilir, ve dişlerine doğal beyazlık, ve temizlenmişlik katabilirler.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.