Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

Gül hastalığı, halk arasında gülleme olarak da bilinen roza hastalığının tıp dilindeki adı Pityriasis Rosea olarak belirtilmektedir. Sitemiz üzerinde bu konuda daha önce de sizler için paylaşımda bulunmaya çalıştık. Ve bu anlamda birbiri ile iletişim kurmaya çalışan okuyucularımız oldu. Bu okuyucularımızın bazıları, birbirlerine gerçekten yardımcı olmaya çalışır, kendi çözümlerini paylaşırken; bazıları ise ilgi odağı olmayı amaçlayan, çelişkili bilgiler paylaşmayı tercih etti. Bu nedenle, roza hastalığı ile ilgili kullanıcılar arası iletişimi olabildiğince kısıtlamak durumunda kaldık. Derdine deva arayan pek çok kişi, bu sorun ile karşılaşan kişilere, gül hastalığı nasıl geçer diye sormakta. Ancak hangi yanıtın doğru olduğundan, kimse tam olarak emin olamamakta. Bir okuyucumuzun uygulayıp, fayda gördüğünü belirttiği bir tarifi, yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz. Ama isterseniz gül hastalığını; tabiri caizse güllemeyi daha yakından tanıyalım.

Gül Hastalığı Nedir?

Özellikle 30 – 50 yaş arası, cilt tipi hassas ve beyaz tenli olan kadınlarda, genellikle de bahar aylarında görülen gül hastalığı, bulaşıcı olmamakla birlikte, daha çok yüzde görülür ve nedeni ile ilgili verebileceğimiz net bir bilgi bulunmamaktadır. İlk olarak kızarıklıklar ile kendini gösteren hastalık, ilerleyen zamanlarda kırmızı kabarıklıklara dönüşür ve damarlar da oldukça belirgin bir hale gelir.

Gül Hastalığı Bitkisel Çözüm Ve Gül Hastalığı Tedavisi

Gül hastalığı ile baş etmek durumunda olduğunuzu ilk zamanlar anlamayabilirsiniz; kızarıklık sizi çok fazla rahatsız etmez. Ama zaman geçtikçe kırmızı şişlikler artmaya başladığında kendinizi kötü hisseder, doktora başvurursunuz; ancak hastalık tedaviye de öyle kolay cevap veren bir problem değildir. Genellikle yüzde olsa da, vücudun diğer bölgelerinde de görülebildiğini unutmamak gerekir.

İlk olarak yanaklarda başlayıp, sonrasında göz çevresine, alın ve burna yayılmaktadır. Önlem alınırsa hastalıktan kurtulmak kolaydır; ancak önlem alınmadığında, kızarıklıkların kalıcı olması durumu söz konusudur. Önlem alınacak olursa kızarıklıkların bir görünüp, bir kaybolması durumu söz konusu olabilir.

“Gül Hastalığından Kurtuldum” Diyor!

Nedeninin tam olarak belli olmadığını belirtmiş olduğumuz gül hastalığında genetik etkenlerin önemli olduğu düşünülmektedir. Güneş ışınlarına maruz kalmak, kalitesiz kozmetik ürünler kullanmak, stres, sıcak hava, parazitler… gibi nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Kahve ve çay gibi sıcak içecekleri tüketmeniz, damarlarınızın genişlemesine ve doğal olarak da gül hastalığının şiddetinin artmasına neden olabilir.

Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

■ Yiyecek ve içeceklerinizi sıcak değil, olabildiğince ılık tüketin.
■ Cildinizi güneşe maruz bırakmayın.
■ Acı ve baharatlı gıdalardan olabildiğince uzak durun.
■ Stresten olabildiğince uzak durun.

Gül hastalığının, tedaviye kısa sürede cevap vermeyen bir hastalık olduğundan söz etmiştik. Bu nedenle, gül hastalığı nasıl geçer dediğinizde, 3 – 7 ay arasında, tedaviye bağlı kalmanız gerekecektir.

Gül Hastalığı Hakkında Bilgiler

* 1 adet 2 ml’lik Evigen ampul
* 2 adet 500 mg’lık Doxium hap
* Yarım Mycospor krem
* Yarım acı badem kremi
* Yarım Bepanthene Plus

Doxium hapın içini kullanmanız gerektiğini unutmadan, bütün malzemeleri birbirine karıştırın. Sonrasında elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize uygulayın. Ancak bir kişiye iyi gelen karışımların herkes üzerinde aynı etkiyi göstermeyebileceğini de unutmayın. Karışımı kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.