168

Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

Pek çok internet sitesinde, gazete ve dergide; hatta televizyon kanallarında, diyet listeleri ile karşılaşmamıza karşın, verilen diyet listeleri genellikle kilo vermek isteyenler için uygundur. Ve genellikle zayıflamak isteyenler düşünülmektedir. Oysa ki, toplumumuzda, nasıl kilo alabilirim şeklinde sorular soran kişilerin de sayısı oldukça fazla. Kimileri sürekli yemek yemesine karşın kilo alma problemi yaşamaktadır. Peki o halde nasıl kilo alınır? Çok fazla değinilmeyen bu konu hakkında biz sizlere bilgi vermek istedik. Umarız işinize yarar; ve nasıl kilo alabilirim sorularınıza cevap niteliğinde bir yazı okuduğunuzu düşünürsünüz…

Öncelikle şunu belirtmek gerekmektedir ki: çok zayıfım diyenler, pek çok sağlık problemi ile karşı karşıyadırlar. Çok zayıfım diyenlerin saç dökülmesi problemleri olabilir. Çok zayıfım diyenlerin deri kuruluğu problemi de olabilir. Çok zayıfım diyenler, halsizlk ile de baş etmek zorunda kalırlar. Ve çok zayıfım diyenler, kadın iseler eğer, adet düzensizliği problemi ile de baş etmek zorunda kalabilirler. Bundan dolayı, fazla kilolu olmak gibi, fazla zayıf olmak da sağlık açısından zararlıdır. Çok zayıfım diyenlerin depresyon gibi bir sorunları da vardır örneğin…

Çok zayıfım diyen kişiler, çok zayıf olduklarına karar verebilmek için, vücutlarındaki yağ oranını bilmelidirler. Kadınların vücudunda bulunan yağ oranı 9 – 10 arasında ise zayıf oldukları söylenebilir; erkeklerin yağ oranı ise 7 – 8’in altında ise zayıf olduklarını söyleyebiliriz. Peki zayıflığın nedenleri nelerdir?

Zayıflığın nedenlerinin başında, alınan kalorinin daha fazlasının harcanması sayılmaktadır. Zayıflığın nedenlerinden bir diğeri de endokrin sistemden kaynaklanan bir sorun ile karşılaşmanın olasılığıdır. Zayıflığın nedenlerinden bir diğeri, vücutta bir takım mineral eksikliklerinin söz konusu olması iken; zayıflığın nedenlerinden bir diğeri de gaitada bulunan parazit problemidir.

Çok zayıfım diyen; fakat sağlık açısından da herhangi bir problem yaşamayan kişilerin yapması gereken şey, beslenme şekillerini değiştirmektir. Beslenme şeklini değiştirerek kilo almak isteyenler ise, abur cubur olarak tabir edilen, bol şekerli ve yağlı yiyecekleri yemeyi tercih etmektedirler. Ancak bu kişiler, sağlık sorunları ile karşılaşacaklarını da bilmelidirler. Bu nedenle, nasıl kilo alabilirim diyenlerin daha sağlıklı yöntemler ile kilo nasıl alınır sorusuna cevap bulmaları gerekmektedir…

Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek olan ilk cevap, nasıl kilo alabilirim diyen kişiler için, aldıkları kalori miktarını arttırmaları gerektiği yönündedir. Sağlıklı besinler tüketerek, aldığınız kalori miktarını arttırabilir; ve çok zayıfım yakınmalarından kurtulabilirsiniz.

Nasıl kilo alabilirim diyenler, her öğünde yedikleri besinlerin, karbonhidrat, yağ ve protein oranının dengelenmiş olmasına dikkat etmelidirler. Her besinin gerektiği ölçüde alınması, kilo almak için büyük önem arz etmektedir.

Günde üç öğün yemek yemeyi kendisine alışkanlık edinmiş olan kişiler, nasıl kilo alınır sorusuna cevap bulmak istiyorlarsa, günde üç öğün değil, günde üç ana öğün; üç de ara öğün tüketmelidirler. Yatmadan önce yenilecek olan öğün ise, kilo almak için büyük önem taşımaktadır.

Nasıl kilo alınır sorusunu soran grupta yer alıyorsanız, beslenme şeklinizi sağlıklı yağlar ile zenginleştirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Omega-3 balıkta bol miktarda bulunmaktadır; balık yeme miktarınızı arttırabilirsiniz; balık yiyemiyorsanız da balık yağı gibi bir takviye işinize yarayabilir.

Nasıl kilo alabilirim diyenler, günde üç ara öğün tüketeceklerinde, tercihlerini, meyve ile birlikte, badem, fındık; ve cevizden yana kullanmalıdırlar. Kilo almak konusunda etkisini görecekleri besinlerdendir bu besinler.

Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek bir diğer cevap da, günde üç öğün olan ana öğünlerden bir tanesinde protein kullanılması gerektiği yönündedir: balık, tavuk, hindi, kırmızı et; ya da kuru baklagiller, kilo almak konusunda yardımınıza koşacaktır.

Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek cevaplardan diğeri ise, egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmak, kilo almak isteyen kişilerin kaslarının kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Ancak, kilo almak isteyen kişiler, koşmamalı, yürüyüş yapmamalı, yüzmemelidirler. Aksi halde, kilo almak değil, kilo vermek durumu söz konusu olacaktır.
Nasıl kilo alabilirim diyenler, yemeklerini kızartma olarak değil de, fırınlama; ya da ocakta pişirme yöntemi ile hazırlamalıdırlar. Kızartma, kilo almak isteyenlere sağlıklı kilo aldırmayacaktır.

Nasıl kilo alınır diyenler, yemeklerin yanında salata da yemelidirler. Ancak salatanın içerisine, salatanın kalorisini yükseltmek için, mısır, peynir, susam, avakado gibi kuruyemişler eklerlerse, daha rahat kilo alabileceklerdir.

Nasıl kilo alabilirim diyenler, yemeklerinin yanında daha fazla ekmek tüketmelidirler. Ekmek yemeyi sevmeyenler ise, makarna ya da pilavdan destek alabilirler.

Nasıl kilo alabilirim sorusunun bir diğer cevabı da, yemeklere et suyu, tavuk suyu, krema ya da süt eklenmesinin kilo almak konusunda işe yarayacağı yönündedir.
Nasıl kilo alınır diyenler, su içeceklerinde, yemeklerden yarım saat önce ya da yarım saat sonrayı tercih etmelidirler.

Kilo almak isteyenler, asitli içeceklerin içeriğinde bulunan yoğun kaloriye aldırmamalıdırlar. Nasıl kilo alabilirim diyenler, ayran, meyveli süt, süt gibi gıdalar ile gereken kaloriyi almaya çalışmalıdırlar.

Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek bir başka yanıt da, yüksek kalorili; fakat, besin değeri sağlıklı olan yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiğidir.

Nasıl kilo alınır diyenler, çok zayıfım diyorlarsa, zayıflığın nedenininin kronik bir sorun olabileceğini de unutmamalıdırlar. Bu nedenle, kilo almak için bu problemin tedavisinin de öneminin bilinmesi gerekmektedir. Yemekler ile birlikte bir takım takviyelerden de yararlanmak gerekebilir.

Şunu da unutmamak gerekir ki, kilo almak, kilo vermekten çok daha zordur. Nasıl kilo alınır sorusuna: SABIR VE İNATLA diye de yanıt vermek gerekebilir…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

168 Comments

 1. 33 yaşındayım 33 yıldır denemediyim şey kqalmadı ama bir yolunu buldum … kullandım şimdi giyindiyim herşey yakışıyor sağlığımdan oluyorum ama herkes cok güzel olmuşsun diyo hoşuma gidiyo

 2. ayşe lütfen bana da söyle.yoksa kullandığım ilaçlar öldürcek beni.herşeyi denedim bir de senden duymak istiyorum.

  • lütfen ne yaptında kilo aldın lütfen söyle ayşe ablacım ben 14 yaşındayım o kadar zayıfım ki dışarı çıkmaya utanıyorum

   • bunda utanılacak bişey yok senindurumunda olan çok kişi var takma kafaya mmkünse az haraket et kuruyemişler tüket fındık fıstık ye hergün 2 avuç yee bak nasıl kilo alacaksın

 3. bende çok zayıftım ama şimdi tam istediğim kilodayım sadece göbeğe alıyorum o rahatsız ediyor nasılmı önce ibrahim saraçoğlunun tekniğini yaptım bir hafta karanfil 3-4 adet hap yutargibi yuttum sonra nohut bezelye gibi sindirimi zor yemeklerden uzak durdum birde öğlenleri hergün mantı yedim olmadığı zamanlarda soslu makarna yedim yanına illa yutamadığım için meyve suyu kola gibi içeceklerden aldım ki midem bulanmasın diye tereyağı gibi yağları kızarttım yedim çok ekmek yedim ve tam istediğim gibi oldu istediğim gibi kilo alıp veriyorum

 4. BENDE 26 YAŞIMDAYIM COK ZAYIFIM KİLO ALMAK İSTİYORUM BANA YARDIMCI OLUN LÜTVEN

 5. merhaba arkadaslar bende 26 yasinda 1 70 boyunda 49 kiloyum yani berbat durumdayim neyaptimsa olmadi arti zok zayifsin denildiginde cildiriyorom banada söyleyin ne kilo aldirir cünkü denemedim kalmadi.

  • Zeynep’ciğim, konuyu yazan ben, senden daha zayıfım, boylarımız aynı, aramızdaki tek fark, benden 2 – 3 yaş daha küçük olman. (sayende herkes yaşımı öğrenecek ama neyse 🙂 ) Kimin ne söylediğini çok önemsememeyi öğrendim, şunu da öğrendim: vücut yapısı ile alakalı bir durum, ne yaparsan yap, daha öteye gidemezsin, ayrıca millet senin benim gibi olmak için ne diyetler, ne sporlar yapıyor, zayıflama hapı kulandığı için hayatını kaybedenleri de unutma.
   Sadece Zeynep için değil, tüm kilo almak isteyen arkadaşlar için önerim: sağlığınız yerinde ise, sürekli hasta modunda değilseniz, sizin zayıflığınızın hiç kimseyi ilgilendirmediğini bilin, unutmayın, tüm kalp hastalıkları, tansiyon, kemik hastalıklarının pek çoğunun nedeni şişmanlıktır; basit bir diz ağrısında bile kilo verilmesi önerilir hastaya. Hala kilo almak istiyor musunuz?
   Sağlığınız yerinde değilse bir diyetisyene başvurun, ama sağlığınız yerindeyse, bırakın herkes sizi zayıf görsün, sizi zayıf görenlerin pek çoğunun bir fazlalığı olduğunu unutmayın.

  • Bende 26 yaşındayım ve kırk kiloyum alamıyorum sen yine 49 kilosun yat kalk dua et Vede 2 çocuk annesiyim

  • Slm.öncelikle sigara icmiyorsan kolay
   Birincisi sabah erken kahvaltını yap
   İkincisi sipor çok yap msla şinav barfiks
   Hem vücudun düzgün olacak hem de kilo alacaksınız dene gor

 6. arkadaşlar ben mama diyetini yaparak 13 kilo aldım.yanaklarım felan dolmuştu çokda iyidim.sonra başka bi yöntemini buldum çok şükür yine alıtyorum.48 dim şuan 53 oldum daha önce 56 ya kadar çıkmıştım.

 7. size bu diyeti yazayım alıntıdır:1- Günde 1 kase yoğurtun içine sevdiğiniz herhangi bir reçelden 3 yemek kaşığı dolusu ekleyin ve bunu yeyin muhakkak (saati önemli değil)
  2- Yatmadan önce 1 bardak sütün içine pekmez katın bunu için.
  3- Yatmadan 1 saat önce de 1 kase pirinç unu yeyin(marketlerde bulabilirsiniz 1 kutusu 1.25 TL)
  4-Birde bu 1 kase pirinç ununu yedikten sonra da yarım ekmeği zorlayın süt zamanı gelene kadar.
  5- Ve son olarak sabah aç karnına yarım çay bardağı pekmez için burnunuzu tıkayın zorlayın.
  >>>>>>SONUÇ: 1 hafta = 5 kilo;-)

    • Karbonhidrat tozu al 5 kiloluk 1 ayda duzenli kullanmayla 4 kilo garantii kesin cozumm tecrubeyle sabitt

     • Selam Aytac hanim. Karbohidrat tozu nedir.Kilo almaya Cook ihtiyacim var Azerbaicandan Suzi rahatsiz ediyorum 🙂

  • melikeciğim yapman gereken özellikle sabahları kahvaltını çok iyi bir şekilde yapmak akşamları ise yatmadan önce muhakkak bir kaşık keçi boynuzu pekmezi bir bardak süt içersen rabbimin izniyle düzeleceksindir ve son olarak sana söyleyeceğim şeyde bugüne kadar kimse zayıflıktan ölmemiş eğer yinede kilo alamayacak olursan spor merkezlerinide dene derim…

   • Ben 18 yasindayim cok zayifim herkes zayifsin dediginde dahada bir zayofliyorumyardim edin lutfen sevgilimi kiskaniyorum

 8. selam zayıf arkadaşlarım ,
  dediklerini yapacam elif inşallah kilo alırım

 9. bn mine 16 yaşndym 46 kiloyum bym 1.65 kilo alamıyorum elif dediğini uygulcmm inş alırımmm kilo

 10. bende 17 yaşındayım sakın ilaç içmeyin sadece petmez için hergün mutlaka 1 bardak için faydasını göreceksiniz ama sabırlı bir şekilde 1 aya yakın alırsınız bi 3 yada 4 kilo

 11. evet bende sizdenim arkadaşlar. elif arkadaşımın sölediğini uygulicam. güzel bi sonuç alırım inşallah.

 12. arkadaslar kılo zararlıdır ama yınede alacam dıyosanız dıyetısyene gıdın kan verın kanınızın kılo alıp alamıyacagıyla ılgılı hucreler var onu sorun doktorunuza

  • Pusat ben sigara kullanıyorum 3. yılım pişmanım tabi bu ayrı neyse ben 1 ay kadar sıgarayı bıraktım ve hiç bir yiycegi aramadıgım kadar sıgarayı aramadım şöyle bir problem var ben sıgara kullanırken daha fazla ve aşırı yemek-besin tuketiyorum alkolüm yok allaha şukur ama bence kişiden kişiye değişebilir bu dedıgın şey genel olarak bakarsan haklısın sanırım istisnayım 🙂

 13. çocuklar bana güvenin. ben güzellik uzmanın kızıyım. size kilo almanız için bir önerim var.söyliyeceğim şey hem kilo aldırıyor hem de güzelleştiriyor. her akşam uyumadan önce bir tabağa istediğiniz kadar bal koyun.anneniz yadasiz cevizin içini bala bandırıp yiyin. hem kilo alırsınız hem güzelleşirsiniz…bu arada Elif in dediğini bence yapmayın. Elifin dediği sizi zayıflatır.önerim herkese bence deneyin. sizi çok seviyorum yanaklarınızdan öperim bay bay …..

  • Aleyna hanım aslında şöyle desek daha iyi olur sanırım balı fındık cevız ıcı vs. kuru yemişleri karıstırıp yerlerse hem sağlıklı gelişim (kilo alımı, beyin gelişimi, unutkanlık azaltılması, dinç olmak vs.) hemde kilo konusunda büyük bir etken olur. Özür dileyerek eklemek istiyorum bedensel gücü arttırıyor aman buna dikkat derim. ( Gıda mühendisiyim denemenizde hiç bir sakıncası yoktur. Tv de gördügünüz karısımları vs. falanları geçin doğal olan ve vitamını besın degerı yuksek olan her şey düzenlı kılo alınmasını saglar.)

   • Ali bey, paylaşımınız için teşekkür ederim. Yorumunuzda çok küçük bir değişiklik yapmak zorunda kaldım; ancak değerli bilgilerinizi bizimle paylaşmanız bizi her zaman mutlu eder, bunu da belirtmeden geçmeyelim.

  • Aleyna ben 32 yasindYim boyum. 185 kilo 63 kilo almak istiyorum ama bir türlü alamıyorum ne yapa bilirim zengin de değilim et fındık fıstık ceviz v ş gibi gıdaları alayım

 14. arkadaslar yasım 21 180 boyundayım we 60 kıloyumm ınanın psıkolojım bozuldu resmen nasıl kılo alablırımm yardımcı olursanızz Sewnırımm . .

  • Mehmet, şimdiye kadar kilo almak için neler denedin? Söyle ki farklı bir şeyler önerelim. Aksi halde konu içerisinde zaten önerilerimiz mevcut, onları uygulayabilirsin.

 15. ŞU ANDAN İTİBAREN DURUMA EL KOYUYORUM…
  Arkadaslar bakin oncelikle yok efendim günde bi sıgır devirip yiyin ardından yatmadan tatlı niyetine bi fil devirin vb vb.. hangi foruma baksam ‘ölümüne ye ‘ cavabi karsima cikiyor.iyide abicim biz zaten ölümüne yesek ki zaten suan burda olmayiz.birileride biyerlerden cıkıp gunde 6 ögun ye yok doymazsan beni ye alla alla.tamam kilo almak istiyor olabiliriz ama hepimizin bi isi bi okulu bi sorumlugugu var.bide cok zenginiz her ogun okuz devirelim.Bakın arkadaşlar bunun bircok yolu var;
  -Ailevi sorunlu iseniz veya herseyi kafaya takiyosaniz haliyle istahiniz olmaz ve ne kadar yerseniz yiyin vücut onu dıskı yolu ile atar.bunun icin alın randavunuzu gidin pisikolaga versin bi ilac bak nasil yiyorsun.
  -sigara icenler kesinlikle ve kesinlikle bırakmalı.ben bırakamam diyen arkadaslarimiz varsa rüzgarli havalarda disari cikmasinlar,ucmalarini istemeyiz.
  -diger bi sorun ise midede fazla asit salgilamasinin sonucu yenileni icileni aninda yakar ve bünye faydalanamaz.bunun icin doktorunuza basvurabilirsiniz.ilaclarla asitleri minumuma indirirsiniz.
  -BIRA MAYASI;bu bir ilac degildir.adi gibi birayla alakasi yoktur.ve dinende sakincasi yoktur.tablet seklindedir.istah acma ve mide asiti ile savasmada bire birdir.ve saymakla bitmeyen faydalari.
  -Ensure;yogun bakimda yemek yemeyen hastalara verilen ve ysn etkisi olmayan puding tarzinda eczanelerde satılan gıda takviyesidir.tanesi 4 lira felan.
  -karbonhidrat tozu;gunde belirli miktar süt ile karistirip icebilirsiniz.ayda 4 kiloya kadar cikartir.tabi bunu doktorunuza danisinki bobreklere hasar vermesin.
  -ve spor..herseyin altinvurusu….
  Bakın arkadaslar simdi soracaksıniz sen kimsin ? diye ..
  Ben yıllardır kilo almaya niyetlenmis ama her seferinde pes etmis biriyim.yasim 25 boyum 1.85 kilom ise suan icin 70.suan icin dememin sebebi ailevi sorunlar gecirdigim bi donemin olmasi.cok sukur bitti.benim kilo alma teknigim ise;
  -sabahlari haslanmis yada omlet seklinde 4 yumurta,zeytin vs vs.cay kesinlikle icmiyoruz..
  -ogun arasi bira mayasi 3 adet.
  -karbonhidrat sut karisimi spor ve spor sonrasi iciyorum.
  -gunasırı gunde bir saat spor ve agirlik calisiyorum.ve haliyle istah aciliyor ve ne bulsan yiyorsun.he bide protein bar cikolata seklinde cebte bile tasinir.neyse cok kafa agrittim affola.bu arada tiroitinizi kontrol ettirin yoksa bunlara baslamanin bi anlami yok.
  sorusu olan varsa yardımcı olmaya calisirim..

  • Özgür teşekkür ederiz öncelikle paylaşımın için. Mail adresi yayınlayamıyoruz malesef. Arada buraya bakarsan soruları görebilirsin zaten.

 16. Herkesin derdi ayrı iste ben de zayiflayamiyorum. Benim kiloları size verme gibi bi yöntem geliştirseler keske 🙂

 17. ARKADAŞLAR benm yasım 19 Yakalsık 1 yıl önce 45 jiloydum suan 53 kiloyum Ve sürekli Kilo almaya Devam Ediyorum Hiç Bi diyet ve kendime özel herhan gibi Bir bi Yiyecek de almadım eyer Cok Zayıfım Diyen Varsa Birde benm Yaptıgım gibi Yapabilir Özellikle ERKEKLER Arkadaşlar Bikere Hiç Aç kalmıcaksınız Ben Sabah kalkıyoruum kahvaltı yapıyorum işe didiyorum işdede poca falan yiyorum öglen Yemek yiyorum Agırlıkla aksam eve gelirken Yemek yiyorum ve Yatmadan önce yarım ekmek kadar bişiler yiyorum Genelde Ekmek , Pirinç ve bulgur Tüketiyorum Şimdi Gelelim Buraya Aksam yatarken Yiyorum Dedimya ondan önce 5 Er Kiloluk Dambıl Var bende herhangibi bir yere Sırt üstü uzanıyorum 2 dambıl elimde iken yaklasık Aralıklarla 2 saat spor yapıyorum uzanırken elimizi yukarı kaldırıp tekrar indriyoruz sonra Gercekten Acıkıyorsunz ve Yemek Yiyip direk Yatıyorum ve Gerçekten yaklasık 9 ay içerisinde Müthiç Gelişme gördüm 8 Kilo kadar aldım ama öyle göbekten falan Değil Göğüs kası ile Gerçekten Denemeniz Lazım ..!

 18. Aynen ama ne yapalım taktıri ilahi neyse ya yiyin yiyin benim gibi belki kilo alırsınız ne diyelim amin

 19. Ya arkadaşlar bende 15 yasındayım boyum 1,56 kilom 46 çok zayıf ve çok kısayım lütfen yardımcı olursanıoz sevinirim 🙁 cvblarınızı bkliyorum sabırsızlıkla 🙁

  • Zelal, daha boyunun uzaması için en az 3 senen var. Ergenlik dönemindesin, aldığın kiloları verebilmen normal, diğer yorumları okursan abilerin – ablaların senden zayıf… Neyin derdindesin, keyfine bak tatlım 🙂 Ayrıca boyuna göre de kilon iyi. Uzadıkça kilo da alırsın merak etme.

 20. Siz yine iyisiniz ben 15 yaşındayım 36 kiloyum yiyorum yiyorum boyum uzuyor sizce ne yapmalıyım aslında boyumun uzaması çok iyi ama olsun ben kilo da almak istiyorum bana yardımcı olur musunuz ?

 21. çok zayıfım arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana ne yapabilirim sizce ben önceden yüzümden hiç kilo vermiyordum şimdi çok vermişim yüzüm resmen çökmüş ne yapabilirim destek werin bana ne olurrr

 22. ben 20 yasındayım anneyım bı kızım var.ama hala kılo alamıyorum kılom 42 cok mutsuzum.bırı bıze yardım etsınnnnnnnnn….!!!

  • Eda boyun kaç yazmamışsın. Bu nedenle ne kadar zayıf olduğun hakkında fikrim yok açıkçası. Ama, bir diyetisyenden yardım almanı önerebilirim. Neden kilo alamadığına dair de, kan tahlillerini yaptırmanı öneririm.

 23. Merhaba . Ben 20 yasındayım boyum 184 kilom 52 . Aşırı zayıfım .iki haftadir spora gidiyorum kilo almak icin ama daha faydasni gormedim.. psikolojik olarak pert oldum lutfen yardimci olun.

  • Merhaba Vedat. Bir diyetisyenle görüşmeni; ve sporunu, mamalarla desteklemeni öneriyorum sana. Büyük ihtimalle mamaları alabilmek için rapor da alabilirsin. Bulunduğun şehrin, Tıp Fakültesi’ne giderek Dahiliye bölümünden, mamalar hakkında bilgi almanı önerebilirim. Bir rapor işine yarayacaktır.

 24. 14 yaşındayım ve boyuma göre kilom oldukça yetersiz biliyorum daha gencim ama benim sorunumun boyutuda büyük kilo alamadığım için regl olamıyorum bunda 2 yıl önce ilk kez adet oldum o zamandan beri çok düzensiz bir ara almıştım ama tekrar verdim. ortalıkta iskeletor gibi dolaşıyorum hiç bir kıyafetim üzerime olmuyor. regl olamadığım için yüzümde çok sivilceli.liseye geçtim lütfen yardım edin bana lüten yoksa yakında intihar edicem:(((

  • Merhaba Ezgi.
   Öncelikle bu laflar, şaka bile olsa sana yakıştıramadım haberin olsun.
   zayıf olmandan kaynaklı hormon düzensizliği yaşıyor olabilirsin, bu da senin adet düzenini bozabilir haklısın, ama bir de, hormon düzensizliği yaşadığın için zayıf olabilirsin, bu durumda adet düzensizliğin zayıflığından değil, hormon düzensizliğinden kaynaklanır. Kısacası, bir kadın doğum uzmanına giderek, durumunu anlatıp, bir hormon testi istemeni öneriyorum sana. Bunu da, mümkün olduğunca, adetinin üçüncü gününde yaparsan daha etkili sonuç alacaktır doktorun. Sonrasında muhtemelen sana, 21 günlük adet düzenleyici haplar verecek, bu sayede senin hormonların düzene girmiş olacak.
   Ama, bu ilaçların da kullanımı çok iyi değil, çok yan etkileri bulunan ilaçlar onlar. Bu nedenle, 3 aylık kullanımdan sonra yine doktoruna gitmeli, ve hormon testlerini yaptırmalısın. Eğer normale dönmüşse ilaçları bırakman gerekecek. Ama mutlaka doktora gidiyorsun. Hormonların düzene girdiğinde kilo da almaya başlarsın.

 25. Arkadaşlar kilo almak istiyorum ama bitürlü alamıyorum 18 yaşındayım 45 kiloyum ve beni çok rahatsız ediyo zayıf olmam en çok işe yarayan sağlıklı kilo alma yöntemi nedir?

 26. selam herkese özellikle hanımlara .D son 3 yılda 10 kilo verdim boyum 1,79 kilom 65 oldu
  yaş 29 görsen delikanlı dersin . ben de rahatsızım bu durumdan ama midem mi küçüldü nedir? kilo alamıyorum şu kardeşinizede bir yol gösterin ablalarım kardeşlerim. çok zayıf değilim biliyorum ama eski halime geri dönmek istiyorum 🙁

  • Aman sen de ya, önceden aslan gibiydin de şimdi delikanlı gibi mi oldun .) Fazla kilonun kime faydası var da sana olsun 🙂 Ne güzel fidan gibi olmuşsun işte 🙂 Şaka bi yana da, eğer sağlığın yerindeyse, kilonu arttırmaya çalışma. Ama eğer halsizim, keyfim yok diyorsan, ki maşallah öyle de görünmüyorsun dal gibisin 🙂 Bırak alman gerektiğinde zaten alırsın kilo. Sigara kullanma ama.

   • Merhaba Almina olumlu mesajın için çok teşekkürler 😀 kilo benim için problem değil arkadaşlarım çok baskı yapıyor. Moralimin bozuklugundan dolayı kilo vermiştim hala o ruh halinde oldugumu düşündükleri için kılo alamıyorum sanıyorlar.(yada kıskanıyorlar.D)Herkese iyi kiio almalar. 😀

 27. Almina utandım şimdi 🙁 “aslann gibiydim delikanlı oldum” çok iddalı konuşmuşum 😀
  Enerji dolu mesajın için teşekkür ederim sigarayı bırakma konusundada elektriğe baglanmayı düşünüyorum !!! o konuda bir bilgin var mı ? anladıgım kadarıyla bu forumun iyilik meleği sensin 😀

  • Burası forum değil, ama neyse işin o kısmını geçelim 🙂 Güzin ablayım ben, siz bilmiyorsunuz 🙂 Şaka bi yana, Ana Sayfa’yı takip edersen senin için sigarayı bırakmanın kolay yollarını aktarabilirim. Ama her şeyin öncesinde sen isteyeceksin. İradene sahip değilsen, Cıxx olmaz 🙂

 28. Meraba ablalarım abilerim kardeşlerim herkezde oldugu gibi bendede aynı sıkıntı var 17 yaşındayım ve 51 kiloyum boyumda 1.70 fitness a basladım o biraz kilo aldırdı hormonlarımda hiç bişeyimde bi sıkıntı yok yardımcı olabilirmisiniz ne yapabilirim ookul baslayıncaya kadar 60 olmam lazm

 29. Benim yasim 14 boyum 1 64 boyum iyi ama cok yememe ragmen kilo almiyorum 42 kiloyum ama herkez cok zayifsin diyor buda beni piskolojik acidan cok etkiliyor ne yapmam lazim

 30. ya arkadaşlar ben 13-14 yas aralıgında zayıflamaya basladım. önce sikayetim boyumun kısa olmasıydı we 14 yasımdan sonra boyum cok cabuk uzadı.kilom 14 yasımda neyse simdi de öle kaldı 51 kiloyum 174 boyum cok utanıyorum kendimden 16 yasımdayım ailemden bile utanır hale geldim. bana dogal yiyeceklerle nasıl hızlı kilo alınır bi tarif werseniz _?

 31. arkadaşlar ben sigara kullanıyorum günde yaklasık 7-8-10 arası sigara içiyorum kilo almıyorum ama kilo da wermiyorum. tek sıkıntım boyum uzuyor fakat kilom aynı oldugu yerde kalıyor. benim acilen 1 hafta içerisinde kilo almam lazım. ALMİNA sen bana bişiler önersen hızlı kilo almak için.

 32. Merhaba ben 18 yaşındayım 1.55 boyundayım kilom ise 37 ve kilo alamıyorum iştahım hiç yok iştah şurubu içtim balık yağı içtim bir kavanoz sabahları yemek kaşığıyla aç karna pekmez içtim ama hiç bir faydasını görmedim yaşıtlarıma göre zayıfım ne yapmam lazım.

  • Merhaba Güler. Canım gerçekten zayıfsın. İdeal kilon 48 civarı, o kadar almak zorunda değilsin ama 43 – 44 olmalısın en azından. Bunun için de kalıcı yöntemlere gereksinimin var. Mesela, bir hormon düzensizliği yaşıyor olabilirsin, muhtemelen böyle bir durum varsa adet düzenin de bundan etkilenir. Vücudun çok fazla kalori de yakıyor olabilir, o zaman o yediğin şeylerin hiç birisi işe yaramaz. Benim sana tavsiyem, önce bir Dahiliye uzmanına giderek bu durum ile ilgili gerekli tahlilleri yaptırmayı istemen. Sonrasında, problemi onunla çözemeyecek gibi olursan, tahlil sonuçlarını da alarak bir diyetisyene gidebilirsin. Sana ilaçlar vereceklerdir; bu ilaçlar sana günde 50 – 100 gram arası kilo aldırır; tabi bu benim düşüncem. İstediğin kiloya ulaşman en az 3 – 4 ayını alır. Ama kulaktan dolma şeylerle değil, bir doktorla halletmelisin bu durumu.

 33. kızları bilmemde erkeklerde olur bu dedigim ben 51 kılo felandım evde dumbell lerle 2-3 ay calıstım ve suan 60 kıloyum kendınıze ınanın ve obur gıbı yıyın ya karnım bulanıyo felan dersenız olmaz bu ıs ne yedıgınız onemli deil yeterki yiyin

 34. Ben19yaşindayim ve evli bircocoksahibiyim 55kiloyumeşim kiloalmamıistiyorbendeistiyorum cevremdekiler zayifim diye benimle dalga geçiyorlar yardim edin

 35. Arkadaşlar eger kilo almak istiyorsanız düzenli yemek yemek en ideal yöntemlerden biri 14 yaşndnym ve kilom 38 1 ayda 6 kilo aldm şu anda 44 kiloym bnce biraz sabrederseniz istediğiniz kiloya ulaşırsnz

 36. Merhaba arkadaşlar
  Kilo almak için
  Bende askere gittiğimde çok zayıftım askerde 22 kilo aldım
  Yani sivilce iki yılda tekrar zor zayıfladimm
  Sonra tekrar askerlik te olduğu gibi
  Kahvaltiyi ve yemeği düzenli ve aynı saatte yemeye başladım
  4 ay sonra tekrar 7 kilo aldım
  Sadece aksamlari yatmadan önce biraz ceviz ve badem tüketim
  Ve şimdide kilo almaya devam ediyorum tavsiyem

 37. Arkadaşlar, merhaba. Ben Hasret. 24 yaşındayım, boyum 175 cm kilom ise 42. Almanyada yaşıyorum. Herkes ne kadar zayıfsın, zayıflık sana çok yakışıyor gibi şeyler söylüyorlar. Fakat ben kilomdan pek de memnun değilim. Almanya gibi bir yer ve kadınlar kilolu. Bana farklı gözlerle bakıyorlar sanki. Ne yapmalıyım arkadaşlar, lütfen yardım edin. Ne yaptımsa olmuyor, hep yağlı şeyler yiyorum her gün çikolata yiyorum. Ama olmuyor.Sağlığım çok iyi bu yeteleri diyeceksiniz. Ama lütfen az yağlı da olsa yiyecek tüketimi önerin (Almanyada yaşayan varsa Alman yiyecekleri önerirse çok sevinirim…) 🙂 <3

 38. Arkadaslar 13 ocaktan beri kilo alma diyetindeyim boy 169 kilo 55le basladim giydiklerim yakismiyo ve cevremden surekli kilo al tepkilerine maruz kaliyodum su dakika itibariyle cok sukur rahatim oncelikle kilo alamiorm die bisey yok hep boyle kalcam korkusu yok bu cok onemli gunde 2 ekmek yemekle basladim sabah bir aksam bir kusmaya ramak kalana kadar yedim icecek olarak yemeklerin yaninda portakal suyunu tercih ettim cayimi yine 2 sekerli ancak demli ictim. Bagirsak terbiyesi cok onemli kilo alamayanlar icin arkadaslar ara ogunlerde boza ictim bildigimiz bimde satilan boza 🙂 arastirin cok ise yario hem hazmi kolaylastirio hemde yakmasi zor pekmz tahin yedim sabah ve aksam 2-3 kasik. 2 aydir surekli hergun bikmadan usanmadan yaptim bu diyeti suanda demin yemekten snra tartiya ciktigimda 69 u gordum. İrade cok onemli kilo almaya basladiginizda kiyafetlerinizin oturdugunu gorunce eliniz ekmeye gidio ac hissediosunuz kendinizi 🙂 cevreden gelen tepkiler olum kilomu aldin sen iste bu iste bunlar adami gaza getiriyo dahada 🙂 tabi gobek biraz cikti ama eskisine gore vucut oturaklasti hedefim 70 kilo snra fitnesa baslicam arkadaslar irade onemli herkese bol yemeler ekmek arasi peynir domates kalin :))not: sigara da kullaniyorum metabolizma hizli ama takviye fazla 🙂

  • Furkan ben seni burdan sanki 73 gibi görüyorum bak sen gerçekten güzel kilo alıyorsun devammmm 🙂
   Ne güzel yazmışsın sen öyle, iraden başta olmak üzere seni tebrik ederim 🙂
   Şakayı bi yana bırakacak olursak, bu şekilde gidersen Allah korusun ama diyabete doğru bile gidebilirsin. Çok fazla ekmek iyi değil, sağlıklı beslenmediğini de söylemeliyim. Amacım kesinlikle cesaretini isteğini kırmak değil, yanlış anlama, ama güzel görünmek; ya da güzel sözler duymak için sağlığınla oynama. Şu aşamada hedefine 1 adım kalmışken, ben senin yerinde olsam bir diyetisyene gider, sana sağlıklı bir diyet önermesini isterdim.
   Hevesin kırılmasın, bunu hiç istemem. Gerçekten yazım şeklini çok beğendim. Ama bir uyarıya da ihtiyacın olduğu gerçek. Dikkatli ol.

 39. almina ben 14 yaşındayım boyum 166 ve 40 kiloyum çok zayıfım . Bu pekmezleri falan deniyorum ama işe yaramıyo çok üzgünüm 🙁

 40. Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım çok zayıfım ama çokta kafama takmıyorum zaten ünemli olan bu kafan rahatsa alırsınız akışına bırakın

 41. İyi gunler; ben tayfun, yasim 17 ,kilom 55 , boyum 170, cinsiyetim erkek , be yemek yedikten yarim saat sonra lavaboya gitmek zorunda kaliyor ve gecen 15 dakika sonrasinda aclik hissine kapiliyorum kesinlikle psikolojik olarak mukemelim baskalarinin yorumlari hic bir sekilde rahatsizlik vermiyor. Fakat istedigim giysileri giyememek uzuyor beni uzun lafin kisasi ben kilo alirmiyim alirsam nasil alirim ne yapmaliyim???

  • Tayfun, merhaba öncelikle. Hiç doktora gittin mi bunun için? Sende belki de parazit vardır, bunun araştırmasını yaptırmalısın.

 42. Bende çok zayıfım ne yaptımsa olmuyo Herşeyi yaptım bide qüünde 5 öqün yemekde yiyorum olmuyo başka ne yapabilirşm bişey söyleyin

 43. Selamlar ,bal ye pekmez ye diyorsunuz istah olsa zaten yenilicek ..bende zayiftim 42 kiloydum ve boyumda 1.65 doktor bana 5mg lik bi ilac verdi hafif bi antidepresan 2 haftada 46 kiloya ulastim hic bir yan etkisini gormedm yemek yemek keyifli hale geldi yanlarim cikti cok iyi hissediyorum kendimi..

    • Psikiyatri doktorunun kilo almaya yönelik olarak mı verdiğini düşünüyorsun depresyon ilacını?
     Kilo alabilmek için ilaç verebilecek doktorlar Diyetisyen, ve dahiliye uzmanıdır. İlaç verilebilmesi için tahliller yapılır, onun sonucuna göre ilaç verilir. Psikiyatrist, psikolojiyle ilgilenir, kilo alımıyla uzaktan yakından alakası yoktur. Depresyon ilacının kilo aldırması, o ilacın yan etkisidir.
     Seni eleştirmek için değil, diğer arkadaşlarımıza yanlış örnek olmaman için yazıyorum bunları. Yorumunu normalde silmem gerekiyordu; ama sana da bilgi vermek istediğim için silmedim, ilaç ismini silerek yayınladım.
     Kilo almak için yanlış doktor seçmişsin.

     • ALMİNA, hanımcıgım aslında böyle yaklaşmıyalım durumlara yemek bozukluğu adı altında bir psi. rahatsızlık vardır. Ben size kullanıldıgı zaman haftada 2 kilo aldıran bir sürü psi. hap söyliyebilirim. Psikiyatrı uzmanlarının kilo alıcaksın diye söylemeleri hastalarını o travmadan uzaklaştırmak hele de zayıfsa umud ettirmektir.

     • Demet’çiğim, insanların psikiyatriste gitmeleri kadar doğal bir şey olamaz elbette; ve doktorların vermiş olduğu ilaçlar her zaman önemlidir, kullanılması gerekir, ama önce diğer yöntemler denenmelidir, sen 22 yaşındasın, çok sayıda yan etkisi olan bir ilaç kullanmayı, mama içmeye tercih etmişsin; benim de yaptığım gibi. Yorumlara bakarsan, senden daha küçük arkadaşlarımız var burda yorum yazan, ne yapabileceğini öğrenmek isteyen. Yanlış yönlendirmemek lazım…

 44. Arkadaşlar kilo almak isteyenler benim bi tavsiyem var kendimde çok işe yaradı . şukadar aldım demicem.İsteyen dinlesin istemeyen dinlemesin. İlk önce yapmanız gerek günlük yaptıgınız aktiviteleri degiştirin.Günlerinizi aynı geçirmeyin farklılıklar yapın hayatı yaşamaya çalışın. dışarı çıkın etrafınızdaki insanlar neler yapıyorsa sizde yapmaya çalışın ve tatlı tüketimi çok tüketin . yemek saatlerini belirli bi saat yapın kendiniz açınızdan en uygun saat olacak şekilde. Pekmez çok faydalıdır kilo almada iştah arttırmada faydalıdır. ve spor yapın arkadaşlar herhangi bir spor salonuna kendinizi yazdırın sıkıntı yapmayın herşey sıkıntıdan gelir şişmanlar sıkıntıdan çok yerler zayıflar sıkıntıdan yemek yemezler sallayın dünyayı bakalım içinde ne varmış bu yuvarlak kürenin elbet sizede bişey çıkar içinden zaman geçiyor giden geri gelmez bugününüzü yaşayın . Teşekkürler Mr. BaRıŞ

  • Sevgi o kadar çok yöntem önerimiz var ki sitemiz içerisinde. Bunlardan farklı bir şey istiyorsan, sana özel bir diyet listesi önermesi için diyetisyene gitmelisin.
   Ayrıca arkadaşlar, Sevgi gibi 48 – 49 kilo olanlar, kendinize zayıf muamelesi yapmayın, ben 32 yaşındayım, 51 kiloyum… Tüm önerdiğim yöntemleri de biliyorum; ama uygulamıyorum. Sağlığınız yerindeyse neyi dert ediyorsunuz?

 45. Merhaba Almina ben 165 boyum , 35 kiloyum.Biliyorum çok garip geliyor ve insana ‘nasıl yaşıyorsun’ dedirtiyor fakat elimde olan bir durum değil.İştahsızım, yemekten ziyade abur cubur (çoğunlukla tatlı) yemeyi seviyorum. Her gün tatlı krizleri yaşıyorum.Ve çevremden ‘çok zayıfsın’ cümlesi duymaktan bıktım usandım.Lütfen bana bir çare :/

  • Beslenmeni düzenlemeli, buna uygun spor yapmalısın; ama sen en güzeli bir diyetisyene git, gerçekten zayıf olan sensin, tüm bu yorum yapan arkadaşlar arasında. Allah korusun, bunun bir hastalığa dönüşebileceğini unutmamalısın. Belki bir nedeni vardır. İnsanların lafından bıktığın için değil, sağlığın için git hatta önce Dahiliye, sonra Diyetisyen’e git.

 46. Almina abla ben 14 yaşımdayım 167 boyum var 40 kiloyum . Çok zayıfım . İskelet gübiyim ne giysem yakışmıyor. benle tanışan kişi adımdan önce neden bu kadar zayıf olduğumu sorup duruyor kendimi çok kötü hissediyorum . Şimdi liseye başlayacağım ve bir şeyler yapmazsam herkes benle dalga geçicek . Lütfen bana yardım et . Bu 3 ayda kilo 8 -9 kilo almalıyım :(( 🙁

  • Kıyamam sana. Tatlım bu kadar sorun etme, şimdiye kadar herkese yazdım bunu, sana da yazayım; ayrıca kilo alabilmeniz için site içerisinde ilginizi çekebilecek diğer konulara da bakın, yorumların hemen üst kısmında bulabilirsin bunları da. Ayrıca, yine de olmuyorsa, bir Dahiliye uzmanına git, diyetisyene git, beslenme düzenine dikkat et. Başarabilirsin eminim. Ama herkesin söylediğini kafana bu kadar takarsan psikolojin bozulur; o zayıflıktan daha kötü… O hataya düşme sakın. Sana zayıf diyenin de kendine göre kusurları vardır emin ol…

 47. Alminaa lutfen bana yardim edin 24 yasindayim 1 55 boyum ama 40 kiloyum ne yaptiysam kilo alamadim balik hapi,polen, hafsa ana macunu akliniza gelebilecek herseyi denedim simdi de harnup pekmezi kullaniyorum ama bir turlu kilo alamiyorum istahim acilmiyor 4 ay sonra düğünüm var ve ben cocuk gibi gorunuyorum lütfen acil yardim edin bana..

  • Bircan’cığım, Allah mesut etsin öncelikle. Yorumların üstünde, İlginizi Çekebilecek Diğer Konular kısmına bak, bununla ilgili site içerisinde çok bilgi var zaten; ve diğer yorumları da okumanı tavsiye ediyorum.

 48. Ya benim boyum 1.77 ve 51 kiloyum 18 yasindayim. cok zayif geliyorum krndi kendime cok kafayi takitorum kucuklugumden beri hep zayifttim eskiden doktor istah surubu falan vermisti hic ise yaramamisti.

 49. Öncelikle sizin gibi cok üzülüyordum. 38 Kiloydum ve 22 yasındaydım. Ölü gibiydim .. Sonra bir doktor ile tanıstım diyetisyen eminim hepimizin şehrinde onlardan bir tane var :)) bir diyet listesi yaptı ve yanında xxx plus mama yazdı doktorların yazdığı bir mama recetesiz satılmaz. 2 ayda 38’den 55’e cıktım.. 🙂 Lütfen sizde doktorlarınıza basvurun

 50. arkadaslar bn uluslar arasi tir soforuyum … arayinkilo alma konusunda bilgi vereyim

  • Pardon, uluslararası tır şoförlerinin kilo almaya yönelik çalışmaları var da biz mi bilmiyoruz?
   Bir bilginiz varsa burdan paylaşabilirsiniz.
   Sanırım yolda canınız sıkılıyor sizin.

 51. Şu kilo alamayanları anlamıyorum kilo nasıl alamıyorsunuz ? Eğer sigara içiyorsanız ilk başta kafanızdan o sigarayı silin çünkü sigara iştahı kapatır ne kadar çok yemek yesenizde kilo almanızı engeller sigarayı bıraktıktan sonrada sadece sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeğiyle kalmayın sürekli birşeyler atıştırın gece yatmadan önce bol bol makarna tüketin kilo almamanıza engel yok eğer sigarayı kafanızdan silerseniz ve dediğim gibi yaparsanız en geç 3 ay içinde 5-6 kilo rahat alırsınız

 52. Bende cok zayifim 45 kilo ama yemeyimde iyi ama alamiyorum bence inanmayin bu soylenenlere cnki kilo yemeye bakmaz bunye kaldirmiyosa alamazsin ne yaparsan yp alamazsin ben sikayetci deyilim kilomdan 45 iyi bence 70 80 olacagma 45 ideal mutlu olun takmayin kimsenin laf sozlerini :)))))

 53. Merhaba . ben 21 yasindayim boyun 185 kilom 58 . afedersiniz hayvan gibi yesem bile kilo alamiyorum . ve sigara iciyorum . sigarayi birak alirsin diyorlar ama . tam deneyemedim hic . ama kilo almak icin her yolu denedim 7-8 ogun bile yedim her oturmaya iki tabak yemek yedim ara ogunlerde ekmek arasi yaptim ama yok degisen bisey olmadi . ve sunu merak ediyorum bu kadar ugrasmama ragmen sirf sigara iciyorum diye kilo almiyor olamam heralde demi ? Diyestisyene gittim dahikiyeye gittim kilo almami engelleyen hic bi rahatsizlik yom dediler . metabolizma hizimda oyle asiri bisey cikmadi . ama yapmadigimds kalmadi kilo alamiyorum . aklimda sadece sigara nin biraktigi soru isareti kaldi ama bi yandanda dusunuyorum bu kadar yememe icmeme ragmen sigara icmem kilo almami engelleyecek derecede oldugunu sanmiyorum . ne dersiniz ?

  • Ben derim ki Cafer, Sigara sağlığa zararlı, yaşın daha çok küçük, bırakıp bir de o yolu denesen, hiç bir şey kaybetmez, ama sağlığını kazanırsın. Ayrıca sitemiz içerisinde ilgini çekebilecek farklı yazılar da var, onları da gözden geçirebilirsin.

 54. Arkadaşlar bende aşırı zayıfım. 18 yaşındayım 1.70 boyum 42 de kilom 3 yıl öncede bu kilodaydım. Çevremdeki insanların her gün bana zayıfsın demesi psikolojimi alt üst etti. Alamıyorum. Herkes bir iki tane giyerken ben 4-5 tane giymek istemiyorum artik. Lütfen biriniz bana yardım etsin nolur nolur nolur…

 55. Almina hanim lutfen cvp verin cok kotu durumdayim yardim edin kilo alamiyorum herkes bir sey soyluyor etrafimda bana zayif oldugumu hep hatirlatan birileri var. Haklilar da cunku karnim sırtıma yapiştı yapişacak

  • Gülşah’çığım, yorumların hemen üstünde, İlginizi Çekebilecek Diğer Konular var… Site içerisinde bununla ilgili o kadar çok bilgi var ki, araştırman gerek, benim burada yazacağım 2 satırla kilo alamazsın. Biraz yukarı çık, ve oku. Sadece yorumlara bakmakla olmaz bu iş.

 56. 2004 dogumluyum . 12-13 yasındayım . 1.60 boyındayım kılom 37 . Kılo almak ıstıyorum bı 45 kılo olmak ıstıyorum . Ne yapabılırım ?.

 57. 19yasnda 40kiloyum çok asri derece zayifim jizkende boyleyfim fakt anne olunca daha da çok zayifladm yarfm edin ne yapabilirim herşey yiyorum ama yok emziriyorumda zayıflıktan olucem

  • Sen ergenlik dönemindesin Elifçim, onun için çirkinleşiyorsun, demekki ilerde çok güzel bir kız olacaksın, peşinden çok yakışıklı koşacak 🙂 Boyun kaç senin? Çok da zayıf değilsin sen sanki…

   • Arkadaslar eyer killo almak isterseniz tek care bu ben nekadar denedim olmadi olmadi cok Zahiftim ama sorabj arkadasimi yalanina kitim o killoliydi ve o her sabah 10 kasik yogurt yiyor ve gunde 2 litre su icicek ve sigarayi birakacak ve 1 ay 12 killo aldim a ama cok yemek yiyeceksiniz ve uykusuz kalmayacaksiniz erkenden uyuyacaksiniz

 58. lütfen yardım edin yaşım 14 kilom 31 boyum 1 50 nereye gitsem herkes çok zayıfsın diyor biri koluma vursun anında acıyor o derece zayıfım lütfen yardım edin

 59. Yarım litre üzüm pekmezi,yarım litre tahin, karıştırın içine 200 gıram ceviz, 200 gıram fındık, 200 gıram çiğ badem, ezerek ilave edin sabah akşam yemekten sonra birer kaşık alın. Mükemmel bir iştah açıcıdır ve kilo aldırır. Saygılar .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.