Home » Sağlık » Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

Pek çok internet sitesinde, gazete ve dergide; hatta televizyon kanallarında, diyet listeleri ile karşılaşmamıza karşın, verilen diyet listeleri genellikle kilo vermek isteyenler için uygundur. Ve genellikle zayıflamak isteyenler düşünülmektedir. Oysa ki, toplumumuzda, nasıl kilo alabilirim şeklinde sorular soran kişilerin de sayısı oldukça fazla. Kimileri sürekli yemek yemesine karşın kilo alma problemi yaşamaktadır. Peki o halde nasıl kilo alınır? Çok fazla değinilmeyen bu konu hakkında biz sizlere bilgi vermek istedik. Umarız işinize yarar; ve nasıl kilo alabilirim sorularınıza cevap niteliğinde bir yazı okuduğunuzu düşünürsünüz…

<

Öncelikle şunu belirtmek gerekmektedir ki: çok zayıfım diyenler, pek çok sağlık problemi ile karşı karşıyadırlar. Çok zayıfım diyenlerin saç dökülmesi problemleri olabilir. Çok zayıfım diyenlerin deri kuruluğu problemi de olabilir. Çok zayıfım diyenler, halsizlk ile de baş etmek zorunda kalırlar. Ve çok zayıfım diyenler, kadın iseler eğer, adet düzensizliği problemi ile de baş etmek zorunda kalabilirler. Bundan dolayı, fazla kilolu olmak gibi, fazla zayıf olmak da sağlık açısından zararlıdır. Çok zayıfım diyenlerin depresyon gibi bir sorunları da vardır örneğin...
Çok zayıfım diyen kişiler, çok zayıf olduklarına karar verebilmek için, vücutlarındaki yağ oranını bilmelidirler. Kadınların vücudunda bulunan yağ oranı 9 - 10 arasında ise zayıf oldukları söylenebilir; erkeklerin yağ oranı ise 7 - 8'in altında ise zayıf olduklarını söyleyebiliriz. Peki zayıflığın nedenleri nelerdir?
Zayıflığın nedenlerinin başında, alınan kalorinin daha fazlasının harcanması sayılmaktadır. Zayıflığın nedenlerinden bir diğeri de endokrin sistemden kaynaklanan bir sorun ile karşılaşmanın olasılığıdır. Zayıflığın nedenlerinden bir diğeri, vücutta bir takım mineral eksikliklerinin söz konusu olması iken; zayıflığın nedenlerinden bir diğeri de gaitada bulunan parazit problemidir.
Çok zayıfım diyen; fakat sağlık açısından da herhangi bir problem yaşamayan kişilerin yapması gereken şey, beslenme şekillerini değiştirmektir. Beslenme şeklini değiştirerek kilo almak isteyenler ise, abur cubur olarak tabir edilen, bol şekerli ve yağlı yiyecekleri yemeyi tercih etmektedirler. Ancak bu kişiler, sağlık sorunları ile karşılaşacaklarını da bilmelidirler. Bu nedenle, nasıl kilo alabilirim diyenlerin daha sağlıklı yöntemler ile kilo nasıl alınır sorusuna cevap bulmaları gerekmektedir...
Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek olan ilk cevap, nasıl kilo alabilirim diyen kişiler için, aldıkları kalori miktarını arttırmaları gerektiği yönündedir. Sağlıklı besinler tüketerek, aldığınız kalori miktarını arttırabilir; ve çok zayıfım yakınmalarından kurtulabilirsiniz.
Nasıl kilo alabilirim diyenler, her öğünde yedikleri besinlerin, karbonhidrat, yağ ve protein oranının dengelenmiş olmasına dikkat etmelidirler. Her besinin gerektiği ölçüde alınması, kilo almak için büyük önem arz etmektedir.
Günde üç öğün yemek yemeyi kendisine alışkanlık edinmiş olan kişiler, nasıl kilo alınır sorusuna cevap bulmak istiyorlarsa, günde üç öğün değil, günde üç ana öğün; üç de ara öğün tüketmelidirler. Yatmadan önce yenilecek olan öğün ise, kilo almak için büyük önem taşımaktadır.
Nasıl kilo alınır sorusunu soran grupta yer alıyorsanız, beslenme şeklinizi sağlıklı yağlar ile zenginleştirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Omega-3 balıkta bol miktarda bulunmaktadır; balık yeme miktarınızı arttırabilirsiniz; balık yiyemiyorsanız da balık yağı gibi bir takviye işinize yarayabilir.
Nasıl kilo alabilirim diyenler, günde üç ara öğün tüketeceklerinde, tercihlerini, meyve ile birlikte, badem, fındık; ve cevizden yana kullanmalıdırlar. Kilo almak konusunda etkisini görecekleri besinlerdendir bu besinler.
Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek bir diğer cevap da, günde üç öğün olan ana öğünlerden bir tanesinde protein kullanılması gerektiği yönündedir: balık, tavuk, hindi, kırmızı et; ya da kuru baklagiller, kilo almak konusunda yardımınıza koşacaktır.
Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek cevaplardan diğeri ise, egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmak, kilo almak isteyen kişilerin kaslarının kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Ancak, kilo almak isteyen kişiler, koşmamalı, yürüyüş yapmamalı, yüzmemelidirler. Aksi halde, kilo almak değil, kilo vermek durumu söz konusu olacaktır.
Nasıl kilo alabilirim diyenler, yemeklerini kızartma olarak değil de, fırınlama; ya da ocakta pişirme yöntemi ile hazırlamalıdırlar. Kızartma, kilo almak isteyenlere sağlıklı kilo aldırmayacaktır.
Nasıl kilo alınır diyenler, yemeklerin yanında salata da yemelidirler. Ancak salatanın içerisine, salatanın kalorisini yükseltmek için, mısır, peynir, susam, avakado gibi kuruyemişler eklerlerse, daha rahat kilo alabileceklerdir.
Nasıl kilo alabilirim diyenler, yemeklerinin yanında daha fazla ekmek tüketmelidirler. Ekmek yemeyi sevmeyenler ise, makarna ya da pilavdan destek alabilirler.
Nasıl kilo alabilirim sorusunun bir diğer cevabı da, yemeklere et suyu, tavuk suyu, krema ya da süt eklenmesinin kilo almak konusunda işe yarayacağı yönündedir.
Nasıl kilo alınır diyenler, su içeceklerinde, yemeklerden yarım saat önce ya da yarım saat sonrayı tercih etmelidirler.
Kilo almak isteyenler, asitli içeceklerin içeriğinde bulunan yoğun kaloriye aldırmamalıdırlar. Nasıl kilo alabilirim diyenler, ayran, meyveli süt, süt gibi gıdalar ile gereken kaloriyi almaya çalışmalıdırlar.
Nasıl kilo alınır sorusuna verilebilecek bir başka yanıt da, yüksek kalorili; fakat, besin değeri sağlıklı olan yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiğidir.
Nasıl kilo alınır diyenler, çok zayıfım diyorlarsa, zayıflığın nedenininin kronik bir sorun olabileceğini de unutmamalıdırlar. Bu nedenle, kilo almak için bu problemin tedavisinin de öneminin bilinmesi gerekmektedir. Yemekler ile birlikte bir takım takviyelerden de yararlanmak gerekebilir.
Şunu da unutmamak gerekir ki, kilo almak, kilo vermekten çok daha zordur. Nasıl kilo alınır sorusuna: SABIR VE İNATLA diye de yanıt vermek gerekebilir...

nasıl kilo alınır, kilo nasıl alınır, çok zayıfım nasıl kilo alabilirim, nasıl kilo alabilirim, 3 kalori nasıl alinir, nasıl hızlı kilo alınır, kısa yoldan nasıl kılo alabılırım, Kilo nasıl alırım, hızlı nasıl kilo alırım, hemen kilo nasıl alabilirim

commentscomments

 1. ayşe diyor ki:

  33 yaşındayım 33 yıldır denemediyim şey kqalmadı ama bir yolunu buldum … kullandım şimdi giyindiyim herşey yakışıyor sağlığımdan oluyorum ama herkes cok güzel olmuşsun diyo hoşuma gidiyo

 2. çağlar diyor ki:

  ayşe lütfen bana da söyle.yoksa kullandığım ilaçlar öldürcek beni.herşeyi denedim bir de senden duymak istiyorum.

  • nehir diyor ki:

   lütfen ne yaptında kilo aldın lütfen söyle ayşe ablacım ben 14 yaşındayım o kadar zayıfım ki dışarı çıkmaya utanıyorum

 3. Melike diyor ki:

  Ya kolay bsey yok mu of

 4. yagmur diyor ki:

  bende çok zayıftım ama şimdi tam istediğim kilodayım sadece göbeğe alıyorum o rahatsız ediyor nasılmı önce ibrahim saraçoğlunun tekniğini yaptım bir hafta karanfil 3-4 adet hap yutargibi yuttum sonra nohut bezelye gibi sindirimi zor yemeklerden uzak durdum birde öğlenleri hergün mantı yedim olmadığı zamanlarda soslu makarna yedim yanına illa yutamadığım için meyve suyu kola gibi içeceklerden aldım ki midem bulanmasın diye tereyağı gibi yağları kızarttım yedim çok ekmek yedim ve tam istediğim gibi oldu istediğim gibi kilo alıp veriyorum

 5. Anonim diyor ki:

  BENDE 26 YAŞIMDAYIM COK ZAYIFIM KİLO ALMAK İSTİYORUM BANA YARDIMCI OLUN LÜTVEN

 6. zeynep diyor ki:

  merhaba arkadaslar bende 26 yasinda 1 70 boyunda 49 kiloyum yani berbat durumdayim neyaptimsa olmadi arti zok zayifsin denildiginde cildiriyorom banada söyleyin ne kilo aldirir cünkü denemedim kalmadi.

  • Almina diyor ki:

   Zeynep’ciğim, konuyu yazan ben, senden daha zayıfım, boylarımız aynı, aramızdaki tek fark, benden 2 – 3 yaş daha küçük olman. (sayende herkes yaşımı öğrenecek ama neyse :) ) Kimin ne söylediğini çok önemsememeyi öğrendim, şunu da öğrendim: vücut yapısı ile alakalı bir durum, ne yaparsan yap, daha öteye gidemezsin, ayrıca millet senin benim gibi olmak için ne diyetler, ne sporlar yapıyor, zayıflama hapı kulandığı için hayatını kaybedenleri de unutma.
   Sadece Zeynep için değil, tüm kilo almak isteyen arkadaşlar için önerim: sağlığınız yerinde ise, sürekli hasta modunda değilseniz, sizin zayıflığınızın hiç kimseyi ilgilendirmediğini bilin, unutmayın, tüm kalp hastalıkları, tansiyon, kemik hastalıklarının pek çoğunun nedeni şişmanlıktır; basit bir diz ağrısında bile kilo verilmesi önerilir hastaya. Hala kilo almak istiyor musunuz?
   Sağlığınız yerinde değilse bir diyetisyene başvurun, ama sağlığınız yerindeyse, bırakın herkes sizi zayıf görsün, sizi zayıf görenlerin pek çoğunun bir fazlalığı olduğunu unutmayın.

 7. elif diyor ki:

  arkadaşlar ben mama diyetini yaparak 13 kilo aldım.yanaklarım felan dolmuştu çokda iyidim.sonra başka bi yöntemini buldum çok şükür yine alıtyorum.48 dim şuan 53 oldum daha önce 56 ya kadar çıkmıştım.

 8. elif diyor ki:

  size bu diyeti yazayım alıntıdır:1- Günde 1 kase yoğurtun içine sevdiğiniz herhangi bir reçelden 3 yemek kaşığı dolusu ekleyin ve bunu yeyin muhakkak (saati önemli değil)
  2- Yatmadan önce 1 bardak sütün içine pekmez katın bunu için.
  3- Yatmadan 1 saat önce de 1 kase pirinç unu yeyin(marketlerde bulabilirsiniz 1 kutusu 1.25 TL)
  4-Birde bu 1 kase pirinç ununu yedikten sonra da yarım ekmeği zorlayın süt zamanı gelene kadar.
  5- Ve son olarak sabah aç karnına yarım çay bardağı pekmez için burnunuzu tıkayın zorlayın.
  >>>>>>SONUÇ: 1 hafta = 5 kilo;-)

 9. melike diyor ki:

  çok zayıfım yakında ölecem
  :)

 10. mustafa diyor ki:

  selam zayıf arkadaşlarım ,
  dediklerini yapacam elif inşallah kilo alırım

 11. mine diyor ki:

  bn mine 16 yaşndym 46 kiloyum bym 1.65 kilo alamıyorum elif dediğini uygulcmm inş alırımmm kilo

 12. melike diyor ki:

  bende 17 yaşındayım sakın ilaç içmeyin sadece petmez için hergün mutlaka 1 bardak için faydasını göreceksiniz ama sabırlı bir şekilde 1 aya yakın alırsınız bi 3 yada 4 kilo

 13. HİLAL diyor ki:

  evet bende sizdenim arkadaşlar. elif arkadaşımın sölediğini uygulicam. güzel bi sonuç alırım inşallah.

 14. Anonim diyor ki:

  ah ah bende zayifim

 15. ayten diyor ki:

  arkadaslar ben de zayifim kendime elbise bulmakta cok zorlaniyorum ooooooooooooooooooooooooooooooooffff

 16. ebru diyor ki:

  yaa bn cok fazla yemek yıyorm tahın pekmezde yıyorm ama bı turlu kılo alamıorm neyapmalıym

 17. Name diyor ki:

  elifcim pirinç ununu nasıl yapcaz

 18. Melike diyor ki:

  evet pirinç ununu nasıl yiyecegiz ve 1 hafta da 5 kilo mu aldın

 19. tunc diyor ki:

  arkadaslar kılo zararlıdır ama yınede alacam dıyosanız dıyetısyene gıdın kan verın kanınızın kılo alıp alamıyacagıyla ılgılı hucreler var onu sorun doktorunuza

 20. zehra diyor ki:

  bende cok zayıfım 174 boyum var 53 küloyüm 1 cocuk annesiyim

 21. pusat diyor ki:

  sigara alkol kullananlar birakin kilo alirsiniz

 22. Anonim diyor ki:

  Ben sigara alkol yok 45 kiloyum üstelik çocuk dogurdum

 23. aleyna diyor ki:

  çocuklar bana güvenin. ben güzellik uzmanın kızıyım. size kilo almanız için bir önerim var.söyliyeceğim şey hem kilo aldırıyor hem de güzelleştiriyor. her akşam uyumadan önce bir tabağa istediğiniz kadar bal koyun.anneniz yadasiz cevizin içini bala bandırıp yiyin. hem kilo alırsınız hem güzelleşirsiniz…bu arada Elif in dediğini bence yapmayın. Elifin dediği sizi zayıflatır.önerim herkese bence deneyin. sizi çok seviyorum yanaklarınızdan öperim bay bay …..

 24. osman diyor ki:

  Bulursan banada soylermisin

 25. mehmet eren diyor ki:

  arkadaslar yasım 21 180 boyundayım we 60 kıloyumm ınanın psıkolojım bozuldu resmen nasıl kılo alablırımm yardımcı olursanızz Sewnırımm . .

  • Almina diyor ki:

   Mehmet, şimdiye kadar kilo almak için neler denedin? Söyle ki farklı bir şeyler önerelim. Aksi halde konu içerisinde zaten önerilerimiz mevcut, onları uygulayabilirsin.

 26. özgür diyor ki:

  ŞU ANDAN İTİBAREN DURUMA EL KOYUYORUM…
  Arkadaslar bakin oncelikle yok efendim günde bi sıgır devirip yiyin ardından yatmadan tatlı niyetine bi fil devirin vb vb.. hangi foruma baksam ‘ölümüne ye ‘ cavabi karsima cikiyor.iyide abicim biz zaten ölümüne yesek ki zaten suan burda olmayiz.birileride biyerlerden cıkıp gunde 6 ögun ye yok doymazsan beni ye alla alla.tamam kilo almak istiyor olabiliriz ama hepimizin bi isi bi okulu bi sorumlugugu var.bide cok zenginiz her ogun okuz devirelim.Bakın arkadaşlar bunun bircok yolu var;
  -Ailevi sorunlu iseniz veya herseyi kafaya takiyosaniz haliyle istahiniz olmaz ve ne kadar yerseniz yiyin vücut onu dıskı yolu ile atar.bunun icin alın randavunuzu gidin pisikolaga versin bi ilac bak nasil yiyorsun.
  -sigara icenler kesinlikle ve kesinlikle bırakmalı.ben bırakamam diyen arkadaslarimiz varsa rüzgarli havalarda disari cikmasinlar,ucmalarini istemeyiz.
  -diger bi sorun ise midede fazla asit salgilamasinin sonucu yenileni icileni aninda yakar ve bünye faydalanamaz.bunun icin doktorunuza basvurabilirsiniz.ilaclarla asitleri minumuma indirirsiniz.
  -BIRA MAYASI;bu bir ilac degildir.adi gibi birayla alakasi yoktur.ve dinende sakincasi yoktur.tablet seklindedir.istah acma ve mide asiti ile savasmada bire birdir.ve saymakla bitmeyen faydalari.
  -Ensure;yogun bakimda yemek yemeyen hastalara verilen ve ysn etkisi olmayan puding tarzinda eczanelerde satılan gıda takviyesidir.tanesi 4 lira felan.
  -karbonhidrat tozu;gunde belirli miktar süt ile karistirip icebilirsiniz.ayda 4 kiloya kadar cikartir.tabi bunu doktorunuza danisinki bobreklere hasar vermesin.
  -ve spor..herseyin altinvurusu….
  Bakın arkadaslar simdi soracaksıniz sen kimsin ? diye ..
  Ben yıllardır kilo almaya niyetlenmis ama her seferinde pes etmis biriyim.yasim 25 boyum 1.85 kilom ise suan icin 70.suan icin dememin sebebi ailevi sorunlar gecirdigim bi donemin olmasi.cok sukur bitti.benim kilo alma teknigim ise;
  -sabahlari haslanmis yada omlet seklinde 4 yumurta,zeytin vs vs.cay kesinlikle icmiyoruz..
  -ogun arasi bira mayasi 3 adet.
  -karbonhidrat sut karisimi spor ve spor sonrasi iciyorum.
  -gunasırı gunde bir saat spor ve agirlik calisiyorum.ve haliyle istah aciliyor ve ne bulsan yiyorsun.he bide protein bar cikolata seklinde cebte bile tasinir.neyse cok kafa agrittim affola.bu arada tiroitinizi kontrol ettirin yoksa bunlara baslamanin bi anlami yok.
  sorusu olan varsa yardımcı olmaya calisirim..

  • Almina diyor ki:

   Özgür teşekkür ederiz öncelikle paylaşımın için. Mail adresi yayınlayamıyoruz malesef. Arada buraya bakarsan soruları görebilirsin zaten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Gizlilik Politikası