0

Ayakları Yumuşatmak Ve Ayak Derisini Yumuşatmak İçin Öneriler

Bu yazımızda sizlere, ayakları yumuşatmak için yapabileceğiniz bir uygulamadan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Ayak derisini yumuşatmak için uygulanması gereken formülün ana bileşenini avokado olarak belirtebiliriz. Ayakları yumuşatmak için uygulanması gereken yöntem sayesinde, ayak altında meydana gelen sert deriden rahatlıkla kurtulabileceksiniz. O halde, ayak derisini yumuşatmak için, ayakları yumuşatmak adına kullanılması gereken formülü sizlere aktarmaya başlayalım:


Ayakları yumuşatmak için uıygulanabilecek olan formülün malzemeleri şu şekildedir:
Bir çorba kaşığı deniz tuzu
Çeyrek bardak mısır unu
Yarım avokado
Bir tane avokado çekirdeği
Ayak derisini yumuşatmak, ve ayakları yumuşatmak için bu malzemelerin nasıl kullanılacağına gelin birlikte göz atalım: İlk olarak avokado çekirdeğinin kurutulması gerekmektedir. Sonrasında ise, kurutulan avokado çekirdeğinin un haline getirilmesi sağlanmalıdır. Kabuğu soyulmuş olan avokado, avokado çekirdeği unu, mısır unu, ve deniz tuzunun birbirine karıştırılmasından sonra, ayakları yumuşatmak için bu uygulamanın ayaklara şu şekilde yansıtılması gerekmektedir: Ayaklar bir leğen içerisine konulur. Hazırlanan karışım, ayak parmaklarından başlanmak sureti ile ayağın tamamına dairesel hareketler uygulanarak gerçekleştirilir. Ayak derisini yumuşatmak adına gerçekleştirilen bu uygulamanın, ayaklara nazik bir şekilde, masaj uygulanarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayakları yumuşatmak için gerçekleştirilen bu uygulamada, topuklara biraz bastırmak sureti ile masaj yapılabilmektedir. Daha sonra ise ayaklar ılık su ile durulanmalıdır.
Ayakları yumuşatmak için hazırlanan bu uygulamadan geriye kalan avokado kabuğunun yapışkan kısmı ile, ayak topukları ovulabilir, sonrasında ise yıkanması önerilmemektedir. Uygulamanın sık sık gerçekleştirilmesi halinde, gözle görülür bir etki ile karşılaşacağınızı görebileceksiniz. Ancak başlangıçta ayak derinizin yeşil bir renk aldığına da şahit olabilirsiniz, bu durum sizi korkutmamalıdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.