Ayak Kokusunu Nasıl Önleriz? Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Ayak Kokusunu Nasıl Önleriz? Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Bu yazımızda sizlere, ayak kokusu nasıl geçer, ayak kokusu nasıl gider; ve ayak kokusunu nasıl önleriz şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de ayak kokusu ile ilgili problemleriniz var; ve ayak kokusu nasıl geçer; ya da ayak kokusu nasıl gider; veya ayak kokusunu nasıl önleriz diyorsanız, gelin zaman kaybetmeden sizlere bu soruların yanıtlarını vermeye başlayalım:

Ayak kokusunu nasıl önleriz diyenlerin ilk olarak, ayak kokusuna neden olan ayakkabılarından kurtulmaları gerekmektedir. Aksi takdirde, ayak kokusu nasıl geçer sorusunun yanıtlarını bulsalar dahi, ayak kokusuna neden olan ayakkabılar, ayak kokusundan onların başını yine de kurtarmayacaklardır.
Ayak kokusu nasıl gider sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay ise çorap değiştirmektir. Ayakların terlemesi ile birlikte, ayakta bulunan çorap çıkartılmalı, ayaklar yıkanmalı; ve sonrasında da temiz çoraplar giyilmelidir. Giyilen çorapların ise pamuklu olmasına dikkat edilmelidir. Pamuklu çoraplar, ayak kokusuna neden olan terin emilmesini sağlayarak ayak kokusunu önlemeyi olanaklı hale getirmektedir.
Ayak kokusunu nasıl önleriz diyen kişilerin giyecekleri ayakkabılar ise deri olmamalıdır. Deri ayakkabılarda nefes alma olanağı bulamayan ayaklar, ayak kokusuna daha sık maruz kalmaktadırlar. Bu nedenle deri ayakkabı, ayak kokusu için önerilmemektedir.
Ayak kokusuna son vermek için, bir leğene demlenmiş çay koyun; ve ayaklarınızı bu leğenin içerisine alarak biraz dinlendirin. Demlenmiş çay içerisinde bulunan asitler, ayak kokusuna neden olan bakterilarin ölmesini olanaklı hale getirdiklerinden dolayı bu yöntem, özellikle ayakları çok sık terleyenler için önerilmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.